santaros klinikos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „santaros klinikos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „santaros klinikos“.

Įspėja aktyvius poilsiautojus: pasigauti šią skausmingą ligą dabar kaip niekada paprasta

Vasara – atostogų ir pramogų gryname ore metas, tačiau jis gali ir apkarsti. Ypač dažnas šio laiko palydovas – ausies uždegimas. Kaip jo išvengti ir ko šiukštu nepataria daryti gydytojai, jei skausmas jau sukaustė? Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės centro gydytoja otorinolaringologė Daina Šimulynienė konstatavo, kad pacientų, kurie skundžiasi ausų, nosies ir gerklės bėdomis, sukeltomis vasaros pramogų, sulaukia vis daugiau.
Prieš 9 val.

Ši paslauga nemokama, tačiau kai kurie tėvai be kalbų atsisako: „Sako, geriau žino, ką reikia daryti su savo vaiku“

Lietuvoje nuo 2023 metų naujagimiai nemokamai tikrinami net nuo 12 genetinių ligų, vis dėlto ne visi tėvai sutinka, kad jų ką tik dienos šviesą išvydęs vaikas būtų ištirtas. Gydytojai pažymi, jog retos ligos atveju jau vėliau pasireiškus simptomams efektyvų gydymą pradėti vėlu. Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų Medicininės genetikos centro, Visuotinio naujagimių tikrinimo ir paveldimųjų medžiagų apykaitos ligų diagnostikos laboratorijos vyresnioji laboratorinės medicinos gydytoja dr.

Pervėrus tokiam skausmui negalima delsti nė minutės: šis organas gali greitai apmirti

Uždegiminių vyrų urogenitalinės sistemos ligų – gausybė, tačiau jei vienos jų praeina savaime, kitas reikia ūmiai gydyti. Medikai primygtinai pažymi, kad savigydai čia ne vieta, o ypač atidūs vyrai turėtų būti vasarą besimaudydami atviruose vandens telkiniuose. Be to, viena būklė reikalauja ypač skubios reakcijos, mat laiku nesikreipus į gydytoją galima netekti sėklidės.
2024-07-13

Šios ligos įgauna pagreitį: gydytoja įspėjo, ką privalu žinoti tėvams

Sergamumas alergijomis pasaulyje įgauna naują pagreitį, o ypač jautri ir dažna ši problema yra vaikystėje. Todėl gydytojai įspėja tėvus nebandyti vaikų auginti per daug steriliai, mat tai gali pridaryti tik didesnės bėdos. VUL Santaros klinikų Pediatrijos centro Specializuoto vaikų ligų skyriaus gydytoja vaikų alergologė dr. Ieva Adomaitė priminė, kad alergija yra nenormali organizmo imuninės sistemos reakcija į vieną ar kitą išorės dirgiklį.

Iš Dainų šventės į Santaros klinikas atvežta 17 vaikų – 9 iš jų paguldyti į ligoninę

Nerimas dėl Dainų šventės – įtariama, kad tarp jos dalyvių galėjo įsisukti virusas. VUL Santaros klinikos pranešė, kad per parą į ligoninę atvežta 17 sunegalavusių vaikų –jie skundėsi pilvo skausmais, viduriavimu, vėmimu.

Medikai kreipiasi į gyventojus – prašo pagalbos: jaučiamas ypač didelis donorinio kraujo stygius

Santaros klinikose trūkstant donorinio kraujo, medikai kreipiasi į gyventojus prašydami pagalbos. „Vasarą visada turime mažiau kraujo donorų, tačiau šiuo metu jaučiame ypač didelį donorinio kraujo stygių ir prašome neatidėliotinos visuomenės pagalbos“, – pranešime teigė VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro Kraujo centro vedėja Lina Kryžauskaitė.

Gydytojai pakraupę – lietuviams karštis nė motais: plūdo apsinuodiję populiariu maistu, viena moteris kritinės būklės

Jau kurį laiką šalį alinantys karščiai nepraėjo be pasekmių. Į ligoninių priėmimo skyrius vežti maistu apsinuodiję, daug skysčių netekę, traumuoti, taip pat – vabzdžių sukandžioti gyventojai. Gydytojai įspėja nežaisti su sveikata ir karštomis vasaros dienomis kiek įmanoma keisti įprastą gyvenimo ritmą. Nors kasmet Lietuvą vis dažniau užplūsta karščio bangos, VUL Santaros klinikų Skubios pagalbos centro vadovas doc. dr.

Sergančių tik daugėja, bet gydytojai – surištomis rankomis: proveržį žadantys vaistai yra tik už Atlanto

Sparčiai senėjant Vakarų pasaulio populiacijai vis didesne šių laikų rykšte tampa Alzheimerio liga ir kitos demencijos. Nors šie sutrikimai pradeda vystytis dešimtmečiais anksčiau, nei pasirodo simptomai, gydytojai ir mokslininkai kol kas yra praktiškai bejėgiai apčiuopti ligos pradžią ar juolab ją išgydyti. Tiesa, jau išbandomi vaistai, galintys sušvelninti simptomų progresavimą. Plačiau apie vyresnio amžiaus žmonių demenciją papasakojęs VUL Santaros klinikų gydytojas neurologas dr.

Šis vėžys 3 kartus dažniau pakerta vyrus: skubiai įspėja, kas pagrindinis kaltininkas

Šlapimo pūslės vėžys – itin pavojingas. Paprastai, kol nebūna išplitęs, jis nerodo jokių simptomų. Šis vėžys 3 kartus dažniau užklumpa vyrus ir taip yra neatsitiktinai – didelę įtaką tam turi rūkymas.   Šlapimo pūslės vėžiu susergama, kai normalios epitelio ląstelės šlapimo pūslės gleivinėje, dažniausiai urotelio ląstelės, pakinta ir ima nekontroliuojamai daugintis.
Aktualijos 2024-06-22

Santaros klinikų vadovas pasiuntė žinią dėl eilių: yra labai džiugi naujovė, bet turime būti ir realistai

Didelei Lietuvos pacientų daliai veržiantis gydytis į Santaros klinikas nesiliauja skundai dėl milžiniškų eilių pas medikus. Naujasis ligoninės vadovas Tomas Jovaiša patikina, kad ne viskas taip paprasta ir ragina gyventojus nusileisti ant žemės. Kartu jis skelbia ir apie naujovę, kuri turėtų pagerinti situaciją.   Pristatydamas pagrindines veiklos kryptis ateinantiems 5 metams ką tik išrinktas VUL Santaros klinikų direktorius prof.
REKLAMA
REKLAMA

Vienus operuoja vos gimus, kiti apie įgimtą būklę sužino tik 40-ies: „Dažnai tai būna sveiki, aktyviai sportavę vyrai“

Širdies ydos – vienos labiausiai paplitusių įgimtų defektų. Neretai tokių vos gimusių vaikučių gelbėjimas prilygsta stebuklui. Kiti apie širdies ydą gali sužinoti jau suaugę. Gydytojai pažymi, kad širdies yda bet kuriuo atveju nėra gyvenimo nuosprendis – daug kas priklauso ir nuo paties paciento. Su širdies ydomis gimusių vaikų kelionę į pilnametystę reginti VUL Santaros klinikų gydytoja kardiologė dr. Rita Sudikienė pasakojo, kad  vėliau neretai būna nustebinta šių žmonių pasiekimais.

Kaip išvengti šio amžiaus rykštės – kepenų suriebėjimo: medikės sugriovė mitą, kad serga tik nutukę

Mitas, kad tik nutukę ar antsvorį turintys žmonės serga kepenų suriebėjimu (steatoze). Gydytojai konstatuoja, kad šią diagnozę išgirsta ir jauni, sportuojantys žmonės, net vaikai. Iš viso suriebėjusias kepenis turi apie 30 proc. žmonių. Kas padėtų išvengti kepenų suriebėjimo ir ar galima tai išgydyti? Gydytojai perspėja, kad su mitybos ir gyvensenos ypatumais susijusios suriebėjusių kepenų ligos vystosi pamažu, todėl iš pradžių žmogus simptomų nejaučia.

Nustačius vėžį gydymo nepaskiria: gydytojas atskleidė, kokiais atvejais tai įmanoma

Vyrai ne tik nelinkę kalbėti apie sveikatą, bet ir ją tikrintis. Tuo metu gydytojai įspėja, kad skubant pas medikus jau su skundais gali būti vėlu – vėžys sėkmingai gali būti nebepagydomas. Tuo metu nustačius jį anksti gydymas gali būti net nepaskirtas – tereikia stebėjimo. VUL Santaros klinikų gydytojas urologas Gediminas Platkevičius pabrėžė, kad kalbėti apie vyrų sveikatą labai svarbu bent dėl keletos dalykų. „Pirma, yra nemažai vyrų ligų, kuriems simptomų išvis nėra.
2024-06-15

Veryga be skrupulų rėžė apie atmintinę medikams, kaip bendrauti su LGBT žmonėmis: „Labai gaila ir gėda“

Santaros klinikų gydytojų sąjungos trečiadienį pasidalinta pagarbaus bendravimo su LGBTI+ asmenimis atmintinė sulaukė ne tik kolegų palaikymo, bet ir neigiamų reakcijų. Štai parlamentaras Aurelijus Veryga iš Seimo tribūnos be užuolankų rėžė apgailestaujantis, kad „šis kultūrinis pamišimas persikėlė ir į medikų bendruomenę“, bei ragino akademinio pasaulio žmones atsikvošėti.

Šio amžiaus moteris gydytoja įspėjo nepadaryti klaidos: tai gali būti vėžio ženklas

Kaip žinia, moterys dažniau pirma linkusios pasirūpinti aplinkiniais nei pačia savimi, o į gydytojus kreipiasi tik jau pasireiškus simptomams. Gydytojai gi akcentuoja, kad laukti nevalia – būtina tikrintis profilaktiškai norint užbėgti už akių itin grėsmingoms ligoms. Be to, ypač po menopauzės nevalia pamiršti kelio pas ginekologą.

Žaibavimas akyse gali išduoti klastingą ligą: įspėja visus

Tinklainės atšokos operacijos priskiriamos skubiųjų kategorijai ir yra vienos sudėtingiausių, todėl atliekamos tik tretinio lygio gydymo įstaigose. Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikose per metus išoperuojama vidutiniškai 100 tinklainės atšokų. Kas yra tinklainės atšoka, kam ji gali vystytis, koks gydymas laukia ir kodėl pajutus simptomus negalima delsti, aiškina VUL Santaros klinikų Akių ligų centro gydytoja oftalmologė Viktorija Gurskytė.
2024-06-05

Skrandžio vėžį išduoda vos keli ženklai: kelią mirčiai užkirskite laiku

Šiuo metu pasaulyje vis daugėja vėžinių susirgimų. Problema tame, kad kai kurie iš šių susirgimų aptinkami vėliau, jau ligai progresavus, nes tik tuomet pacientas pajunta neįprastus simptomus. Vienas iš tokių susirgimų – skrandžio vėžys. Apie šią vėžio rūšį papasakojo Santaros klinikų gydytoja gastroenterologė-endoskopuotoja Eglė Dieninytė-Misiūnė.
2024-06-03

Būklės, kurių ignoruoti nevalia: moterų gydytoja įvardijo, kokie simptomai turėtų atginti į priėmimo skyrių

Ginekologinės ligos paveikia reprodukcinius organus – gimdą, kiaušides, kiaušintakius, išorinius lytinius organus. Dėl šių negalavimų taip pat gali sutrikti lytinė funkcija. Gydytojai pažymi, kad dėl to labai svarbu įsiminti šių ligų simptomus ir laiku kreiptis į medikus pagalbos, kad būtų išvengta komplikacijų. Pavasario paskutinėmis dienomis minint moterų sveikatos gerinimo dieną VUL Santaros klinikų Akušerijos skyriaus vedėja, gydytoja akušerė ginekologė dr.

Naujuoju Santaros klinikų vadovu paskirtas Tomas Jovaiša

 Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad naujuoju Santaros klinikos vadovu išrinktas trejus metus kitas vadovaujamas pareigas ligoninėje ėjęs Tomas Jovaiša. Pareigas jis pradės birželio 11 d. „Sveikinu T. Jovaišą laimėjus konkursą ir pasiryžus prisiimti atsakomybę už vieną svarbiausių šalies gydymo įstaigų. Pavyko pritraukti vadovą su turtinga profesine, vadybine ir tarptautine patirtimi.
Aktualijos 2024-05-24

Baigdamas kadenciją prabilo Santaros klinikų vadovas: tai nenutrūkstantis žaidimas be poilsio ant atsarginių suolelio

Baigdamas kadenciją VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius  dalinasi savo mintimis apie darbą Santaros klinikose, apie tai, kad visų kolegų pastangos, inovacijos, visas dėmesys ir rūpestis nukreiptas į pagrindinę gydymo įstaigos ašį – į pacientą. Anot profesoriaus, darbas Santaros klinikose – tai nenutrūkstantis žaidimas aukščiausioje lygoje be poilsio ant atsarginių suolelio.
2024-05-22

Dusuliu ir švokštimu pasireiškianti liga labiau puola miestiečius: medikės išvardijo, kas didina riziką susirgti

Bronchinė astma yra lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga, kuria serga 5–8 proc. populiacijos. Nors liga yra visam gyvenimui, kodėl ji atsiranda, nėra iki galo žinoma. Tiesa, bronchinę astmą galima išmokti valdyti, o tam tikrais gyvensenos įpročiais ir sumažinti tikimybę susirgti. Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų gydytojos pulmonologės Pulmonologijos ir alergologijos centro gydytoja pulmonologė doc. Virginija Šileikienė bronchinės astmos supratimas istoriškai labai keitėsi.

Kiaurus metus kankina peršalimo ligos? Jūsų būklė gali būti kur kas rimtesnė, nei galėjote pagalvoti

Daugelis mūsų esant šaltam orui ima sloguoti, kosėti, karščiuoti. Tačiau yra žmonių, kuriuos peršalimo ligos kankina beveik nuolatos. Ar tai gali būti sunkesnės ligos – imunodeficito požymis? Kada jį būtų galima įtarti ir kur kreiptis? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškota su Santaros klinikų gydytojomis alergologėmis-klinikinėmis imunologėmis prof. Laura Malinauskiene ir dr. Kotryna Linauskiene. Pirminis imunodeficitas yra diagnozuotas maždaug 6 milijonams žmonių, o apie 70–90 proc.
Aktualijos 2024-05-01

Insultas nebėra lemtis: laiku patekus į medikų rankas ši operacija daro stebuklus – gali pilnai grąžinti į gyvenimą

Į VUL Santaros klinikas skubiai atvežtas insulto ištiktas garbaus amžiaus pacientas. Gydytojai nedelsdami imasi jį gelbėti pasitelkę šiuo metu patį pažangiausią gydymą – be didelių pjūvių per kraujagysles nukeliaujama iki smegenų kraujotakos ir krešulys pašalinamas. Nors jis atrodo visai nedidelis, laiku nepatekus į medikų rankas pacientą galėjo pražudyti.

Žaibuoja akyse? Nedelskite – tai gali būti aklumu gresiančios ligos pranašas

Tinklainės atšokos operacijos priskiriamos skubiųjų kategorijai ir yra vienos iš sudėtingiausių, todėl atliekamos tik tretinio lygio gydymo įstaigose. Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose per metus vidutiniškai išoperuojama apie 100 tinklainės atšokų. Kas yra tinklainės atšoka, kam ji gali vystytis, koks laukia gydymas ir kodėl pajutus simptomus negalima delsti, aiškina VUL Santaros klinikų Akių ligų centro gydytoja oftalmologė Viktorija Gurskytė.
2024-04-17

Nuo 35 m. išsitirti profesorius rekomenduoja visoms nėščiosioms: žinia apie šią vaiko būklę nėra nuosprendis

Gimusieji su Dauno sindromu nėra gyvenimo pasmerktieji. Tą pažymintys medikai primena, kad tokia diagnozė – toli gražu nėra nuosprendis intelektiniams gabumams ir galimybei realizuotis. Juos teigiamai nuteikia ir tai, kad vis daugiau šeimų, net žinodamos, kad gims vaikas, turintis Dauno sindromą, nenutraukia nėštumo. Nors gimstančių tokių vaikų skaičius kasmet kiek svyruoja, skaičiuojama, kad vienas iš 700–800 gimusiųjų žmonių populiacijoje turės Dauno sindromą.

Skaudi žinia: užgeso Santaros klinikų gydytojos gyvybė

Santaros klinikos pranešė skaudžia žinią – dėl ligos užgeso gydytojos gyvybė. Kaip skelbiama Santaros klinikų pranešime, kuris buvo patalpintas socialiniame tinkle, dėl ligos mirė doc. dr. Edita Kazėnaitė. „VUL Santaros klinikų bendruomenė neteko ilgametės kolegės, svarbios mūsų komandos narės, centro vadovės, profesionalios gydytojos, mokslininkės, tyrėjos – doc. dr. E. Kazėnaitės.

Medikai to seniai nematė: intensyvios terapijos skyriuje – sunkiai kokliušu sergantis vaikas

Gydytojai jau kuris laikas skambina pavojaus varpais – mažėjant skiepijimo apimtims grįžta jau užmirštomis laikytos infekcinės ligos. Štai VUL Santaros klinikų intensyviosios terapijos skyriuje gydomas sunkiai kokliušu sergantis vaikas. Tai kalbėdama apie šiandienos darbo realijas pranešė VUL Santaros klinikų Pediatrijos centro Vaikų infekcinių ligų skyriaus vadovė doc. dr. Inga Ivaškevičienė. „Kokliušo ligoninėje tikrai nematėme daug metų arba būdavo tik pavieniai atvejai.

Košmarą išgyvenusi Aušrinė dabar padeda kitiems ir siunčia žinią: „Galvojau, jeigu Dievas nori mane pasiimti, tegul pasiima“

Vaikystėje vėžiu sirgę žmonės negali lengviau atsipūsti net tada, kai liga atsitraukia. Juos kamuoja nerimas, kad vėžys sugrįš, o, metams bėgant išlenda vis daugiau sveikatos bėdų, kurias sukėlė vaikystėje taikytas agresyvus gydymas. Kad būtų lengviau suprasti, kokios pagalbos gali prireikti persirgusiam vėžiu, Santaros klinikos pradeda kurti Pasveikusiojo pasą, kuriame bus patarimų tiek ligoniui, tiek gydytojams. Aušrinė Kėvalaitė netrukus Santaros klinikose pradės dirbti onkopsichologe.

Vaikų gydytoja išsklaidė mitus apie tuberkuliozę: pasakė, kokia tikimybė užsikrėsti autobuse

Vaikų infekcijos šaltinis yra suaugusieji, sergantys aktyvia atvira tuberkuliozės forma, t. y. išskiriantys tuberkuliozės mikobakterijas. Jie kosėdami, čiaudėdami, skrepliuodami, netgi kalbėdami šias bakterijas paskleidžia aplinkui, o šalia esantys gali jas įkvėpti ir užsikrėsti. Tuberkuliozės mikobakterijos – maži ir smulkūs 2–5 mikrogramų mikroorganizmai, labai lengvai patenkantys į aplinką: dalis jų nusėda į žemę, dalis – tvyro ore.
2024-04-04

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba: Santaros klinikų inžinierius statybininkas buvo diskriminuotas dėl negalios

 Po sunkios ligos į darbą sugrįžęs Santaros klinikų inžinierius statybininkas buvo diskriminuotas dėl negalios, nustatė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Neįgaliojo vežimėlyje atsidūrusiam vyrui buvo pakeistas darbo pobūdis, vėliau siūlyta pereiti į kitas pareigas su mažesniu atlyginimu, o jam nesutikus, apskritai nebeskirta jokių darbų. Kaip skunde aiškino pareiškėjas, po patirto stuburo smegenų insulto jis negali vaikščioti ir juda vežimėlio pagalba.

Į ligoninę atvežti girti, apsinuodiję, traumuoti: vienas dalykas savaitgalį nustebino

Ilgaisiais savaitgaliais, kai dauguma gyventojų mini šventes, leidžia laiką su artimaisiais ar draugais, darbas ligoninėse nestoja. Priklausomai nuo metų laiko, veiksmas Skubios pagalbos skyriuose būna itin intensyvus. Tačiau šiemet ilgasis Velykų savaitgalis medikus nustebino – pacientų buvo net mažiau, nei įprasta. Kaip portalą tv3.lt informavo Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) atstovė, pacientų srautas velykinį savaitgalį buvo net mažesnis.

Kur gydysimės prasidėjus karui? Ligoninės skundžiasi – yra, kas trukdo

Laikantis įtemptai situacijai regione, netyla diskusijos, kaip turėtume ruoštis galimoms grėsmėms iš priešiškų valstybių. Viešojoje erdvėje keliami klausimai, ką reikėtų daryti su pinigais, turtu, kaip evakuotis ar kur slėptis, bet vis dar mažai kalbama apie tai, kur reikėtų ieškoti medicinos pagalbos. Kai kurie politikai rėžia atvirai: nesame nė kiek nepasiruošę, neturime net karo ligoninių.

Lietuva – juoda dėmė Europoje: atsikratyti itin gyvybingos bakterijos ne taip lengva, o gydytis nori ne visi

Nors tuberkuliozė kai kurių vis dar įsivaizduojama kaip praėjusio amžiaus liga, kuri ne vieną menininką nuvarė į kapus, medikai gerų žinių neturi. Lietuva pagal sergamumą tuberkulioze yra tarp pirmaujančių Europoje. Nors gydymas nuo šios ligos prieinamas, didelė bėda, kad ne vienas gydymą nutraukia anksčiau laiko. Taip ratas užsidaro ir infekcijos plitimas nenustoja.  Plačiau apie šios ligos mastą, simptomus ir gydymą papasakojęs VUL Pulmonoligijos ir alergologijos centro vadovas prof.

Pamačiusi, kaip atrodo iš ligoninės išleista mama, klaipėdietė pakraupo: „Nebežinome, ko griebtis“

Klaipėdietės Neringos (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) senyvo amžiaus mama iš Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos buvo išrašyta su didžiule žaizda ant sėdmenų, kuri atsirado po vaistų leidimo, tačiau visi gydytojai tik gūžčioja pečiais – teigia tokį atvejį matantys pirmą kartą. Neringos mama gulėjo Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose, neurologijos skyriuje dėl to, nes jai labai skaudėjo ir tirpo trys vienos rankos pirštai.
2024-03-25

Daugybė žmonių neįtaria, kad jų inkstams blogai: įvardijo, kokie simptomai – jau raudona lemputė

Gydytojai įspėja – daugybė žmonių pasaulyje serga lėtine inkstų liga, nors ne vienas apie tai nė neįtaria. Pasak medikų, visa blogybė ta, kad organizmas ilgai nerodo jokių ženklų, kurie leistų įtarti sutrikusią inkstų funkciją. O kai tai jau nutinka, ligą galima tik pristabdyti, bet ne išgydyti. Lėtinė inkstų liga yra viena dažniausių pasaulyje – ja serga tiek vaikai, tiek suaugusieji. Negana to, vienas iš 7–8 suaugusiųjų serga apie tai nė neįtardamas.
2024-03-16

Kreipėsi dėl sąnarių skausmų, o išgirdo apie negirdėtą ligą: džiaugiasi, kad gavo naują efektyvų vaistą

Labai reta paveldima Fabry liga sergantys pacientai pirmą kartą Baltijos šalyse pradėti gydyti inovatyviu medikamentu – šaperoniniu migalastatu. „Džiaugiamės, kad Santaros klinikų Retų inkstų ir metabolinių ligų diagnostikos ir gydymo poskyrio medikų ir Valstybinės ligonių kasos pastangomis pacientai gaus moderniausią gydymą“, – sako Nefrologijos centro vadovas prof. Marius Miglinas.
Aktualijos 2024-03-06

Neeilinė vieta Vilniuje sunkiai sergantiems vaikams: „žaliuoju koridoriumi“ gali greičiau gauti pagalbą

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Pediatrijos centro Vaikų ligų dienos stacionaras atveria duris visuomenei ir supažindina su teikiamomis paslaugomis. „Siekdami didinti paslaugų vaikams prieinamumą ir skirdami didelį dėmesį jų kokybei, ieškome būdų šiems tikslams įgyvendinti“, – sako VUL Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė.
2024-02-29

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė Santaros klinikų vadovo konkursą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė konkursą vienos didžiausių šalies gydymo įstaigų – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų – generalinio direktoriaus pareigoms eiti. „Daugiau nei 1 mln. pacientų, 2 mln. tyrimų, per 50 tūkst. sudėtingų operacijų – tokio masto gydymo įstaiga yra Santaros klinikos.

76-erių vilnietis su liga kovoja specialiu galvoje įsiūtu prietaisu: papasakojo, koks dabar jo gyvenimas

Netrukus nutukimą, aukštą ar žemą kraujospūdį gydysime į galvą įdėtais elektrodais, kuriuos valdys po krūtinės oda įsiūti stimuliatoriai. Toks metodas puikiai pasiteisino ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje gydant žmones, sergančius Parkinsono liga. Galvos smegenų stimuliacija elektra tokius ligonius išvaduoja nuo didelių vaistų dozių ir nevalingo drebulio ar kūno sustingimo. O koks gyvenimas su laidais galvoje – pasakoja pusmetį taip gyvenantis pacientas.
Aktualijos 2024-02-11

Kardiologas atskleidė, kas vyksta priėmimo skyriuje: įvardijo pavojingus simptomus ir didžiausią pacientų klaidą

Nuo vienas po kito vežamų kritinių būklių pacientų iki tautiečių, atsidūrusių ne laiku ir ne vietoje, – taip darbą Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje apibūdina VUL Santaros klinikų kardiologas Tomas Jablonskas. Pravėręs streso kupino darbo priėmime užkulisius gydytojas patarė, kaip atpažinti ūmią širdies ligą ir kokios svarbiausios klaidos nedaryti po apsilankymo pas gydytoją ligoninėje.

Šis metodas gelbėja sergančiuosius Parkinsono liga: atveria naują gyvenimo etapą, kai vaistai nebepadeda

Į smegenis implantuojami elektrodai ir po oda pravedamais laidais prijungiami prie stimuliatoriaus, kuris patalpinamas krūtinės srityje. Gal kiek skamba kaip iš fantastikos srities, bet taip atrodo naujoviška operacija – gilioji smegenų stimuliacija. Nors šiuo metu ji dažniausiai pasitelkiama pagelbėti sergantiesiems Parkinsono liga, gydytojai ateityje mato daug platesnes pritaikymo galimybes.
2024-02-04

Į Santaros klinikų medikų rankas pateko lyg su tiksinčia bomba: „Belgijos chirurgai šitą faktą tiesiog ignoravo“

Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos pripažintos ir sertifikuotos kaip vienas iš aukščiausius kokybės standartus atitinkančių EUROSPINE stuburo chirurgijos referentinių centrų visoje Europoje. Pagal savo atliekamų operacijų skaičių ir sudėtingumą bei užtikrinamą gydymo kokybę šis centras konkuruoja su vokiečių, prancūzų, austrų, šveicarų ir kitomis garsiomis Europos klinikomis. Artimiausias kitas toks centras Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse yra Stavangeryje, Norvegijoje.

Šis vėžys kasmet nužudo 200 moterų: gydytoja įspėja – vienas testas riziką susirgti sumažina kelis kartus

Viena dažniausių moterų nedalyvavimo gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje priežastis – „esu sveika, nematau reikalo tikrintis“. Šį mitą būtina išsklaidyti. Prevencija (lot. praeventio) – yra išankstinis kelio užkirtimas, užbėgimas už akių. Tai yra veiksmas, kuriuo siekiama išvengti kažko nemalonaus ateityje.  Kalbant apie sveikatos temą – daugelio ligų atsiradimo išvengti yra sunku, ne visos jos gali būti diagnozuojamos ankstyvojoje fazėje, užkertant kelią jos įsibėgėjimui.
2024-01-26

Daugybė žmonių neįtaria, kad serga klastinga liga: nieko neskauda, o pasekmės gąsdina

Daugybė žmonių nieko neįtardami gali sirgti itin klastinga liga – hipertenzija, kuri negydoma stipriai žaloja organizmą. Ši per aukšto kraujo spaudimo liga nepagydoma, tačiau koreguojama. Gydytojai gi apgailestauja, kad daug pacientų į aukštą kraujospūdį numoja ranka, nenori vartoti vaistų arba tą daro netinkamai. VUL Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytojos kardiologės dr. Mildos Kovaitės aiškinimu, virš 90 proc.
2024-01-20

Santaros klinikos iš naujo ieško sraigtasparnių aikštelės rangovo

Santaros klinikos Vilniuje iš naujo ieško, kas už beveik 6 mln. eurų įrengs sraigtasparnių nusileidimo aikštelę. Tikimasi, kad dabar rangovą pavyks rasti.  Klinikos BNS nurodė, kad šįkart, skirtingai nei pirmo konkurso metu, pasiūlymus ji vertins pagal kainą.  „Paskelbtame pirkime ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas bus išrenkamas pagal kainą – ankstesniame pirkime buvo ne tik pagal kainą“, – BNS nurodė Santaros klinikos.
Aktualijos 2024-01-03

Vilniaus ligoninėje – neeilinis sutapimas: spaudžia širdį

Savo riksmu pasveikinti Naujuosius metus mažyliai šiemet neskubėjo. Tiesa, Vilniuje pirmieji naujagimiai skirtingoms šeimoms gimė tuo pačiu metu – 3-ią valandą nakties. „Pirmieji 2024 01 01 kūdikiai Santaros klinikose gimė 3 val. 7 min.  Dviem šeimoms vienu metu gimė sūnelis ir dukrytė... Sveikiname su gimtadieniu!“, – rašoma VUL Santaros klinikų socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje.
2024-01-02

Priėmimo skyrių be darbo nepaliko: dalis puolė pasitikrinti sveikatą prieš šventes, kitų pacientų antplūdžiui dar ruošiasi

Kol daug lietuvių šventines dienas leido artimųjų, bičiulių apsuptyje, gyvenimas ligoninių priėmimo skyriuose nestojo. Nors didžiosios šalies gydymo įstaigos teigia šiemet nestebėjusios neįprastai didelio pacientų skaičiaus, pažymima, kad tiek nedarbo dienų savaime sukelia daugiau iššūkių teikiant būtinąją medicinos pagalbą. Be to, pacientų pagausėjimo šiomis dienomis dar tik laukiama.

Seimo narė Aistė Gedvilienė pagimdė trečiąją atžalą

Seimo narė Aistė Gedvilienė su sutuoktiniu Pauliumi Gedvilu tapo daugiavaike šeima. Prieš didžiąsias žiemos šventes parlamentarė pagimdė trečiąją atžalą.  A. Gedvilienė pagimdė sūnų, kurį laimingi tėvai pavadino Jurgiu. Trečioji Gedvilų atžala pasaulį išvydo Santaros klinikose. Kūčias ir šventas Kalėdas sutuoktiniai su naujagimiu paminėjo ligoninėje.

Santaros klinikose – neeilinė operacija: persodinti vyro inkstą žmonai padėjo robotas

Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose – dar viena neįprasta operacija. Klinikų gydytojai atliko gyvo donoro inksto paėmimo operaciją panaudojant robotinę sistemą. „Robotinė sistema – šiuolaikiškiausia technologija chirurgijoje. Siekdami apsaugoti jautrią pacientų grupę, t. y. gyvuosius donorus, dovanojančius inkstą savo artimiesiems, jiems skiriame ypatingą dėmesį ir pritaikėme tai, ką turime geriausio,“ – sako Urologijos centro gydytojas urologas dr. Albertas Čekauskas.
Aktualijos 2023-12-19
Į viršų