Šį metodą naudojome ne tik mes, bet ir mūsų mamos ar net močiutės. Kalbėdami apie nevalgymą po 18 val. pamirštame esminius dalykus. Visų pirma, atsisakę vakarienės iš tikrųjų gauname mažiau kalorijų. Po sunkios darbo dienos ne vienas grįžęs namo tiesiog „išprievartauja“ šaldytuvą. Visų antra, patartina nevalgyti 4 val. iki miego tam, kad organizmas galėtų tinkamai pasiilsėti, tačiau šiandien „18 valandos taisyklė“ gali sukelti sveikatos sutrikimų, teigia specialistai.
Dabar gyvename visai kitokį gyvenimo būdą. Esame įpratę ženkliai vėliau gultis ir keltis, todėl ir valgymo grafiką reikėtų pakoreguoti. Jei miegoti einate 23-24 val., tai paskutinį kartą sveikiausia būtų pavalgyti 19-21 val.
Nevalgymas po 18 val. gali paskatinti skrandžio opos atsiradimą ir akmenligę. Maisto atsisakymas po 18 val. kenkia sveikatai. Apie tai pasakoja įžymus dietologas Borisas Skačko, griaudamas gerai žinomą mitą apie dietas.
Gydytojas aiškina, jog jei organizmas reguliariai negauna maisto po 18 valandos, kepenys negauna darbo, o tai skatina tulžies nusistovėjimą. Dėl to, po keleto metų galite susirgti akmenlige, dalis tulžies atsiranda skrandyje, todėl kartu gali atsirasti ir skrandžio opa.
Aišku, gydytojas perspėja, jog vakarienė neturėtų būti riebi. Sveikai vakarienei puikiai tiks lengvos sriubos, salotos ir žuvis, o „sunkaus“ maisto – mėsos, košių, makaronų ir kitų miltinių patiekalų geriau atsisakyti.