Gyvačių vynas (pietinė Azija)
Kitą kartą, kai skųsitės, jog kavinėje jums pateikė ne patį skaniausią vyną, pagalvokite, jog jums galėjo atnešti ir taurę gyvačių vyno. Na, be abejo, tokiu atveju, jeigu ta kavinė bus įsikūrusi kur nors Kinijoje arba Vietname. Šioje Azijos šalyse tikima, kad gyvačių vynas turi nemažai gydomųjų, stiprinamųjų savybių. Kartais jis gaminamas tiesiog įdedant gyvatę į ryžių vyną, kartais – maišant gyvatės kūno skysčius su alkoholiu.
Šimtamečiai kiaušiniai (Kinija)
Na, jei atvirai, šimtamečių kiaušinių pavadinimas yra pernelyg pompastiškas. Iš tiesų šie „gražuoliai“ mišinyje iš molio, pelenų, druskos, kalkių bei ryžių luobelių būna praleidę nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių – priklauso nuo recepto. Visgi to puikiai pakanka, kad kiaušiniai įgautų nelabai apetitą keliančias spalvas (tamsiai žalią, pilką, rudą), kreminę konsistenciją ir sieros bei amoniako kvapą.
Fugu (Japonija)
Ne tiek jau daug pasaulyje patiekalų, kuriuos valgydami rizikuotumėt gyvybe. Fugu – vienas jų. Liūdnai pagarsėjęs japoniškas patiekalas – keturdantė pūsliažuvė – gali būti mirtinai pavojingas, jei jo nuodingosios dalys buvo pašalintos neteisingai. Nuo 2000-ųjų šis delikatesas jau nusinešė keliasdešimt gurmanų gyvybių.