• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žymus psichologas psichoterapeutas ir santykių ekspertas Andrius Kaluginas dažniausiai kalba apie iššūkius, su kuriais susiduria žmonės ar poros.

Žymus psichologas psichoterapeutas ir santykių ekspertas Andrius Kaluginas dažniausiai kalba apie iššūkius, su kuriais susiduria žmonės ar poros.

REKLAMA

Šįkart Renatos Šakalytės „Pasikalbėkim“ laidoje Andrius plačiau papasakojo ir apie savo asmeninį gyvenimą. Skyrybas patyręs psichologas pabrėžia, kad jis lygiai toks pats žmogus kaip ir visi – darantis klaidų, tačiau gebantis iš jų mokytis.

Psichologas atviras – per karantiną porų santykiai tapo kaip niekada aktuali tema. Daug laiko kartu praleidžiant namuose, padaugėjo konfliktų, trinties, įtampos, o taip pat išaugo ir neištikimybių skaičius, ypač – virtualių.

Pasak Andriaus, didžiausia problema tapo tos neištikimybės, už kurias reikia susimokėti įvairiose internetinėse svetainėse, pokalbių kambariuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai moteris ar vyras pasižiūri erotinius vaizdelius – tai nieko baisaus, bet, kai atsiranda mokami tinklalapiai, nukenčia ne tik santykiai, bet ir šeimos biudžetas“, – kalba psichologas.

REKLAMA

 O ar apskritai įmanoma atleisti neištikimybę ir kaip gyventi su žinia, kad tavo antroji pusė buvo nuklydusi į kairę?

„Atleisti? Gali atleisti. Bet visada paklausk savęs, ar tu gali tai pamiršti? Esu turėjęs ne vieną atvejį, kai, pavyzdžiui, moteris atleido vyrui neištikimybę, tačiau nesugebėjo to pamiršti. Vyras guodžiasi, kad jis atsiprašė, daugiau nebesuka į kairę, tačiau žmona net menkiausio konflikto metu jam prikiša neištikimybę.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl aš laikausi principo, kad jeigu padarei vienkartinį nusižengimą, tikrai supratai savo klaidą ir daugiau to nebekartosi, labai gerai apsvarstyk, ar verta sakyti tiesą. Nes 50 procentų tikimybė, kad po tos tiesos teks skirtis“, – sako Andrius.

Psichologas yra griežtos nuomonės, kad dėl įvykdytos neištikimybės, negali būti kalti du žmonės: „Tai yra mano nuostata. Jeigu žmogus peržengė ribas, jis visada bus kaltas. Poroje abu kalti gali būti tik tuomet, kol ribos nėra peržengtos. Jei fiziškai buvo trenkta „į nosį“, kaltas tas, kuris trenkė. Lygiai taip pat su neištikimybe, jei šeimoje yra nubrėžtos linijos ir jas vienas iš jų peržengia, tuomet tas ir yra kaltas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Koją kišo pandemija

Mano kolegos dažnai akcentuoja, kad reikia kalbėtis, jei, kas nutinka – kalbėkitės, tada tos problemos išsispręs. „Tarsi, tas pasikalbėjimas yra burtų lazdelė. Bet viskas sugriuvo per pandemiją, nes žmonės būdami pastoviai kartu tiek prisikalba, kad darosi tik blogiau. Santykių architektūra keičiasi. Dabar svarbiausia užtikrinti, kad asmuo turi privačią erdvę. Turi būti aiškiai nubrėžtos ribos kiekvienam šeimos nariui, reikia atsižvelgti, kad kiekvienas turi turėti privataus laiko“, – atvirauja vyras.

REKLAMA

A.Kaluginas šypteli, kad per susitikimus su poromis, jis atlieka „vertėjo funkciją“: „Matau, kad atėjusi moteris daug kalba, išsako jausmus, o vyras į ją žiūri „apuoko“ akimis ir nesupranta, ką ji sako. Tada man tenka „versti“ iš moterų į vyrų kalbą. Kai viską išverčiu, vyrui pasidaro aišku. Lygiai taip pat vyksta ir su moterimis, jos turi kitokį „interpretavimo aparatą“. Mano stilius – išmokyti žmones gyventi kartu, turėti tą vertimo aparatą kasdienybėje.“

REKLAMA

Gyvena pagal paprastą formulę

Šiuo metu A.Kaluginas jaučiasi laimingas su žmona, dailininke Svetlana Ovinova-Kalugine, su kuria skaičiuoja dešimtus draugystės metus ir drauge augina jos sūnų. Vyras sako, kad būti patėviu jam labai patinka. Svarbiausia, anot Andriaus, norėti užmegzti ryšį ir, jei tas noras nuoširdus, negali nepavykti. 

„Jeigu tau tai yra svarbu ir jeigu išties nuoširdžiai nori kontakto, nuoširdžiai nori bendravimo, sieki abipusės pagarbos, pasitikėjimo, tai visuomet gali atrasti tinkamus žodžius, tinkamus veiksmus. Čia nereikia būti psichologu. Reikia būti tiesiog nuoširdžiu žmogumi“, – šypteli Andrius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skyrybų patirtį išgyvenęs A.Kaluginas pabrėžia, kad jis lygiai toks pats žmogus kaip ir visi: „Psichologai nėra išimtis, mano ankstesni santykiai pasibaigė sėkmingai. Taip sakau, nes jie netapo tragedija tiek man, tiek mano ankstesniems partneriams. Jei ateini prie santykių pabaigos ir supranti, kad viskas „išsisėmė“, manau, turi likti kilnus, orus ir garbingas. Nereikia griauti gyvenimo nei sau, nei kitam, reikia oriai pripažinti, kad viskas baigta. Pagarba antrajai pusei turi likti visada.“ 

REKLAMA

„Mano dabartinė žmona yra nuostabi ir mes telkiamės į santykius ir jais mėgaujamės. Ji turi vokiško kraujo, todėl yra šiek tiek griežtesnė, bet mes sutariam“, – juokiasi vyras. 

„Aš gyvenu pagal paprastą formulę: man geras gyvenimas yra tas, kada ryte tu nori eiti į darbą, o vakare nori grįžti namo“, – šypsosi psichologas. 

Visą interviu su Andriumi Kaluginu žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

REKLAMA

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt laida, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.

„Pasikalbėkim“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 19 val. portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą rasite ir TV3 televizijos „Facebook“ paskyroje.

Tai pirmas žmogus ir dar vyras, kuris tikrai tiesą pasakė. isi kas kalba šia tema daro visokius išvedžiojimus ir tai vyksta ne dešimtmečiais, o šimtmečiais.Pagaliau gimė žmogus, kuris atvirai, tiesiai šviesiai atsakė į vieną žmonijos svarbiausią gyvenimo klausimą.Visada buvau tik tokios nuomonės, kaip, kad kalba gerbiamas Andrius Kaluginas.Jeigu skirybos įvyko dėl vieno iš sutuoktinio neištikimybės - išdavystės,tai niekada negalima kaltinti abiejų.Tikra tiesa, nereikia išvedinėti demagogijų, kaip, kad ir po šiandien taip visų yra daroma.Uždeda kaltės naštą nešti ir doram, ištikimam antrosios pusės sutuoktiniui.Nuoširdus jums ačiū, kad atvirai išdrįsote prabilti tikrą ir protingą kaip žinomo psichologo tiesą,davėte visiems labai teisingą atsakymą į tokį rimtą gyvenimo iššūkį.Gal dabar daugelis suprato ir pakeis savo mąstyseną, kad skiriantis ne valia kaltinti abiejų žmonių dėl vieno iš jų neištikimo gyvenimo būdo.Sėkmės jums gerb.Andriau ir laimingo šeimyninio gyvenimo.Pagarbiai
Tikiuosi,kad sugebėsi pats nusivalyti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų