• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

REKLAMA

Dabar vaikai turi vis mažiau draugų, vis rečiau išeina į kiemą, rečiau vieni pas kitus lankosi ir namuose, tačiau kaip tai veikia mūsų atžalas? Mokslininkai šiuo klausimu laikosi griežtos nuomonės – tai yra labai blogai. Privalome skatinti jų aktyvumą, nes sėdėdami prie televizoriaus, kompiuterio ar net knygų, pasirodo, šie netaps protingesni!

REKLAMA
REKLAMA

Draugai padeda kognityviniam vystymuisi

2007 metais Amerikos pediatrų akademija paskelbė, jog žaidimas padeda augti vaiko smegenims. Jis padeda vaikams užpildyti dėmesio spragas, gerina gebėjimą susikoncentruoti, vysto dėmesingumą ir akių koordinaciją. Vaikams iki keturių metų jau būna susiformavę 85 proc. smegenų. Bendravimas ir žaidimas su draugais yra sveikatos ir akademinės sėkmės pagrindas.

REKLAMA

Draugai svarbūs socialinių įgūdžių formavimuisi

Ar žinojote, jog JTO vaikų žaidimą vadina jų prigimtine teise? Žaidimai su kitais vaikais padeda vystyti kūrybinį mąstymą, moko spręsti problemas ir priimti sprendimus bei vysto bendravimo įgūdžius, tokius kaip klausimąsi, gebėjimas veikti komandoje ir derėtis.

REKLAMA
REKLAMA

Draugai svarbūs fiziniam vystymuisi

Dabar vaikai praleidžia 50 proc. mažiau laiko žaisdami kieme nei 1970-aisiais. Tai ne tik daro įtaką vaiko vystymuisi, bet ir lemia nutukimą. Tyrimai rodo, jog dabar 17 proc. vaikų 2-19 metų amžiaus grupėje yra nutukę, todėl skatinti vaikus žaisti su draugais yra praktiškai gyvybiškai svarbu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Draugai yra svarbūs ir mokykloje

Ištyrus 8-9 metų vaikus paaiškėjo, jog tie vaikai, kurie per dieną su draugais praleidžia bent po 15 min. elgiasi geriau per pamokas. Pavyzdžiui Švedijoje per dieną mokykloje vaikai gali žaisti 75 minutes, tuo tarpu Amerikoje – 27 min. Mokslininkų nuomone, tai yra viena iš priežasčių, kodėl Švedai yra priskiriami „protingų šalių“ kategorijai.

REKLAMA

Žaidimų laikas su draugais smarkiai mažėja

Vaikų žaidimo laikas per savaitę nuo 1981 metų sumažėjo net 9 valandomis. Sportinių žaidimų kiekis sumažėjo dvigubai. Tuo tarpu pasyvios pramogos, neįskaitant televizoriaus žiūrėjimo, pailgėjo nuo 30 minučių iki 3 valandų. Be to, šiandien vaikai praleidžia beveik 55 valandas per savaitę žiūrėdami televizorių, susirašinėdami ir žaisdami video žaidimus.

Tad kokios ateities norite savo vaikams?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų