4 vaikų mama Čmilytė-Nielsen: būna, kad vaikai į darbą išleidžia su ašaromis akyse

Ne paslaptis, kad vyrai, užimantys aukštus postus ir turintys šeimas, išvengia klausimų apie karjeros ir vaikų auginimo suderinamumą. Tačiau darančios karjerą moterys atsiduria po padidinamuoju visuomenės dėmesio stiklu.

5

Apie tai, ką reiškia užimti vienas aukščiausių pareigų šalyje ir būti keturių vaikų mama šį sekmadienį TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ papasakos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen atvirauja apie vis dar gajus dvejopus standartus

„Politikoje, ypatingai Lietuvoje, moterys vis dar yra stebimos per padidinamąjį stiklą ir dažniau moterų politikių yra klausiama apie tai, kaip joms pavyksta suderinti visus darbus. Vyrų, kad ir jaunų tėčių, labai retai klausia, ar jie sugeba suderinti vaiko auginimą su pareigomis Parlamente ar ministro pareigomis. Man atrodo, kad tai yra iššūkiai ir vieniems, ir kitiems“, – mano Seimo Pirmininkė.

Politikė puikiai žino, kaip sudėtinga yra suderinti karjerą ir šeimą. Kiekviena karjerą daranti mama, anot jos, turi ieškoti kompromiso ir susitaikyti su mintimi, kad tobulai atlikti visų pareigų ir atitikti mamos idealo nepavyks.

„Mano receptas karjeros siekiančioms moterims – atsisakyti perfekcionizmo. Nes jis yra pavojingas ir vis tiek to idealo pasiekti, matyt, nepavyksta“, – pataria V. Čmilytė-Nielsen.

Tarp dviejų pasaulių

Darbo dienomis Seimo Pirmininkė gyvena Vilniuje ir maksimaliai atsiduoda savo politinei veiklai, tad grįžusi namo savaitgaliais pas šeimą stengiasi visą savo dėmesį skirti jai. Tai, pripažįsta laidos vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovė, ne visada pavyksta, juk ji – net tik Seimo Pirmininkė, bet ir partijos lyderė.

V. Čmilytė-Nielsen atvira, jei vyresnieji sūnūs supranta visą situaciją, tai mažieji sunkiai išleidžia ją į darbą, būna ir ašarų, tad moteris puikiai pažįsta kaltės skonį, kurį jaučia bene visos karjerą darančios moterys.

„Pats jauniausias, Kristijonas, jam yra treji, mane visada sutinka su žodžiais mama, labai ačiū, kad tu atvažiavai. Tai, aišku, nesumažina kaltės jausmo, bet kita vertus, toks yra gyvenimas ir tokia yra šeimos derinimo su karjera kaina“, – teigia Viktorija, neslepianti kaltės jausmo, tačiau į viską žvelgianti labai racionaliai. Šis kaltės jausmas, anot jos, neatsiejamas, kai didžiąją dalį savo laiko moteris skiria kitai veiklai.

REKLAMA

Seimo Pirmininkės šeima laiką leidžia taip, kaip ir daugelis kitų šeimų – žaidžia kamuoliu, stato lego, eina pasivaikščioti. Bet kuri veikla su vaikais atneša jai daug džiaugsmo, juk laikas tam yra ribotas, tad jį stengiasi išnaudoti maksimaliai.

Iš šachmatų – į politiką

V. Čmilytė-Nielsen, pasaulyje žinoma šachmatų didmeistrė, politikos pasaulyje nežaidžia – politiniai sprendimai pernelyg rimti ir paliečia kiekvieną žmogų. Anot jos, šachmatų ir politikos palyginimas yra standartinis, tačiau ji tarp šių sričių mato labai daug skirtumų.

„Visų pirma, šachmatų lentoje yra labai aiškios taisyklės, aiškūs reikalavimai. Šachmatai yra labai tiesus žaidimas – viskas, kas vyksta, vyksta ant lentos pagal iš anksto žinomas taisykles. Politikoje yra visai kitaip. Tuo politika yra ir įdomi, kartais galbūt ir pavojinga, bet ir labai svarbi veikla“, – mano politikė.

Šachmatininkai jau įrodė, kad gali būti puikūs politikai. Užsispyrimas, strateginis mąstymas ir gebėjimai suteikia daug galimybių įprasminti save politinėje veikloje.

„Tarkim Latvijos šachmatininkė Dana Reizniece – Ozola, kuri vėliau tapo finansų ministre ir padarė labai ryškią politinę karjerą. Ne viena kolegė tą darė ir toks pavyzdys man imponavo“, – pasakoja politikė.

V. Čmilytė-Nielsen papasakos ir apie savo asmeninius pomėgius, atskleis, kas ją labiausiai palaiko ir kaip ji reaguoja į kritiką. Visus, norinčius išgirsti, kaip Seimo Pirmininkė kaip švęs Kovo 11 – ąją, kada šalis grįš į įprastą gyvenimo ritmą ir apie kokią kelionę svajoja šachmatų didmeistrė, kviečiame žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“ TV3 kanalu šį sekmadienį, 10 val.

Kovo 8-oji: tulpės, pražydusios kitaip

Stiprios moterys žavi ir įkvepia, tačiau kiekvienai moteriai, kokią poziciją ji beužimtų, visada malonu gauti gėlių. Kovo 8-oji yra viena tų puikių progų nudžiuginti moterį ir įteikti jai puokštę nuostabių žiedų, kvepiančių pavasariu.

REKLAMA

Tad rubrikoje „Floristinis desertas“ žiūrovų lauks laidos vedėjos, floristikos dizainerės K. Rimienės kurta puokštė, Kovo 8 – osios proga galinti nudžiuginti bet kurią moterį. Šios įspūdingos puokštės pagrindu neatsitiktinai taps jauki, širdies formos konstrukcija, kurią papuoš pavasario pranašės tulpės. Švelnios, alyvinės spalvos tulpės puikiai derės su česnako žiedais, veronikomis, eukalipto ir kita žaluma.

Sukurti tokią puokštę, stebint floristikos dizainerę, bus kur kas lengviau, o rezultatai nudžiugins tiek jos kūrėją, tiek tą, kuriai ji bus teikiama.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
Z
Zmoogus
2021-03-06 11:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paprasyk Raskeviciaus,pasaugos,jis labai myli vaikus,ypac berniukus
Atsakyti
-1

J
Jadze
2021-03-06 11:08:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai veskis į šeimą, ten darželis neblogas, Gentvilas tegul saugo, arba į laisvės partija, daug patyrusių išaukles, po vaivorikstine veliava
Atsakyti
-1

A
Atsakau
2021-03-06 11:43:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia tai superine mintis, tai taip jis turėtų mylėti vaikučius vien veidelis daug ką pasako, toks nekaltas, kaip angelelis
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų