Parašų kova: Seimo vadovė gavo ir 400 tūkst. Raskevičių remiančių žmonių sąrašą

Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ketvirtadienį įteikti per 400 tūkst. žmonių, norinčių, kad Laisvės partijos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius liktų vadovauti Seimo Žmogaus teisių komitetui, sąrašas.

Juos įteikė laidų vedėjas, visuomenininkas Andrius Tapinas, inicijavęs akciją, reikalaujančią atšaukti anksčiau surinktus ir parlamento vadovei įteiktus per 300 tūkst. parašų, kad T. V. Raskevičius būtų atleistas iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų.

A. Tapinas tvirtino, kad po jo paskelbta iniciatyva iš viso pasirašė per 850 tūkst. žmonių, tačiau patikrinus tuos parašus, beveik pusė išbrokuoti kaip neteisingi.

„(...) iš jų tikrai buvo labai daug netikrų, 46 ramūnai karbauskiai pasirašė. Teko daug skaičiuoti, savanorių komanda dirbo filtruodama tuos parašus, prisidėjo IT specialistai, kurie ieškojo įvairių nesutapimų, pasikartojimų ar tokių žmonių, kurių vardas Nekenčiu, pavardė Gėjus ir kitų“, – sakė A. Tapinas.

Jis tvirtino, kad akcijos tikslas buvo parodyti, jog tiek oponentų, tiek jo paties surinkti parašai neturi jokios teisinės galios ir jais gali būti manipuliuojama. Taip pat norėta atskleisti kitokią nuomonę.

REKLAMA

„Mes norėjome parodyti, kad yra ir kita nuomonė, kad nereikėtų prisidenginėti, jog yra tautos valia, kad čia mes surinkome 300 tūkst. parašų, kai nei parašų čia yra, nei 300 tūkstančių. Jeigu jie būtų patikrinti taip, kaip mes tikrinome savuosius, ten turbūt liktų dešimtadalis“, – sakė A. Tapinas.

„Tai tiesiog parodo, kad tai nėra instrumentas, kuriuo piliečiai gali išreikšti teisėtai savo valią. Tai niekuo neįpareigojančios nuomonės išsakymas ir juo turbūt nereikia labai smarkiai vadovautis“, – kalbėjo jis.

„Kas turi gerus programuotojus ir mažai sąžinės, rytoj gali surinkti 6 mln. parašų ir atnešti 15 dėžių į Seimą. Ir tai lygiai taip pat neturės jokios teisinės galios“, – pridūrė visuomenininkas.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad ketvirtadienį gauti sąrašai, kaip ir ankstesnieji, bus perduoti Seimo kanceliarijos Dokumentų valdymo skyriui, kur bus saugomi.

„Vertinu tai, kaip iniciatyvą, kuri parodo, kaip lengva yra manipuliuoti pavardžių sąrašais“, – teigė ji.

Vasario 23 dieną akciją prieš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką organizavę piliečiai parlamento vadovei įteikė, jų teigimu, per 300 tūkst. žmonių parašų, kad T. V. Raskevičius būtų atleistas.

„Įteiktas reikalavimas dėl Tomo Raskevičiaus pašalinimo iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, kadangi sumaišyti vieši ir privatūs interesai, žiūrima vienos siauros visuomenės grupės teisės, nėra atsižvelgiama į visuomenės daugumos interesus“, – Seime tuomet žurnalistams sakė vienas iš akcijos iniciatorių Raimondas Grinevičius.

Pasak jo, dalį visuomenės piktina ir Žmogaus teisių komiteto vadovo siūlomi įstatymų projektai.


Rašyti komentarą...
M
Manau
2021-03-04 14:19:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau kad tai sorošininkų ataka prieš Lietuvių Tautą. Gal jau laikas kompetetingoms valstybės institucijoms pradėti domėtis, kokios priešiškos jėgos Lietuvos valstybiai finansuoja ir remią šį tipelį, kiek jo veikla padarė ekonominės žalos valstybiai. Manau kad šis asmuo sėja nesantaiką tarp lietuvių ir lenkų, tai ypač išryškėjo prieš seimo rinkimus.
Atsakyti
-1

E
Erika
2021-03-04 14:54:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tapino ir Landsbergio šou buvo ir dėl labdaros 100 000 eurų. Kai pagal Rekvizitai lt. Landsbergio fonde vėjai švilpauja.
Atsakyti
-1

L
Laimis
2021-03-04 16:11:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai provokacija pries Lietuvos zmones.Cia jau tureti uzsiimti saugumas uz tautos kirsinima.Tapinui sviecia kalejimas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų