10 nekenčiamiausių žmonių internete (I)

10. Noelis Bidermanas: neištikimybės puslapio savininkas

Pats save paskelbęs nekenčiamiausiu asmenimi internete, Noelis Bidermanas yra „Ashley Madison“, interneto pažinčių svetainės susituokusiems, kurie nori būti neištikimi savo sutuoktiniams ar sutuoktinėms, įkūrėjas ir vadovas.

Jo kontroversiškas verslas jam uždirbo beveik 100 milijonų dolerių.

Puslapis, kurio moto yra „Gyvenimas trumpas. Pasimėgauk romanu“ buvo sukurtas 2001 metais Kanadoje – dabar jame yra užsiregistravę 22 milijonai narių iš 30 valstybių.

Žinoma, galima tuo pasibaisėti ir sakyti, kad jis kraunasi pinigus iš sudaužytų širdžių, sugriautų šeimų ir sunaikintų santuokų. Tačiau nepaisant tokios nuomonės, neįmanoma ignoruoti puslapio sėkmės.

N. Nindermanas žino, kokias reakcijas jo puslapis išprovokavo įvairose šalyse, kuriose prieinamas jo puslapis. Jis yra gavęs ne vieną grasinimą.

9. Melissa Bachman: laidų vedėja, į socialinį tinklą „Twitter“ įkėlusi savo sumedžioto liūto nuotrauką

Melissa Bachman, laidų vedėja ir užkietėjusi medžiotoja, patalpino šią nuotrauką socialiniame tinkle „Twitter“. Prie jos buvo parašyta: „Nuostabios medžioklės Pietų Afrikoje diena! 60 yardų atstumu pamačiau šį nuostabų liūtą… Kokia medžioklė!“

REKLAMA

Nuotrauka interneto platybėse paplito akimirksniu ir laidų vedėją ėmė pulti ir užgaulioti ne tik gyvūnų teisių aktyvistai, bet ir eiliniai žmonės. Užgauliojimas netrukus pasiekė tokį lygį, kad M. Bachman turėjo ištrinti savo profilį „Twitter“. „Change.org“ atsirado peticija, kuria Pietų Afrikos valdžiai siūloma laidų uždrausti laidų vedėjai atvykti į šalį.

Kai kurie komentatoriai ėmėsi ginti laidų vedėją. Pirma, jų teigimu, ji tai darė tik su nusipirktu leidimu, nepaisant to, kad jau prieš tai ji sumokėjo daug tūkstančių dolerių už leidimą medžioti Pietų Afrikoje. Antra, tai nebuvo sportinė medžioklė – jo mėsa buvo išdalinta tiems, kuriems jos reikėjo (tai dažna, su medžiokle Afrikoje susijusi, praktika). Trečia, medžioklė labai padeda Pietų Afrikos ekonomikai, tad jos uždraudimas būtų lygus ekonomikos žlugdymui.

8. Hunteris Moore‘as: savininkas puslapio, kuriame iš keršto talpintos apsinuoginusių žmonių nuotraukos

Hunterio Moore‘o verslo planas buvo paprastas – jis praturtėjo publikuodamas pornografines vyrų ir moterų nuotraukas be jų leidimo. Puslapyje „IsAnyoneUp.com“ jis skatino „platinti buvusių vaikinų ir merginų nuotraukas bei informuoti, kodėl jie nusipelnė, kad jų nuotraukos čia atsirastų“. Kartu su vardais ir pavardėmis, atsirasdavo ir jų gyvenamosios vietos, nuorodos į socialinių tinklų profilius... Ir po kiekviena nauja publikacija atsirasdavo krūvos komentarų, kuriuose būdavo bjauriai kritikuojama žmonių išvaizda.

Jei kas nors skųsdavosi – juos išjuokdavo. Jei gąsdindavo teisinėmis priemonės – H. Moore‘as juos ignoruodavo. Daugelis puslapio aukų netrukus suprato, kad jie bejėgiai. Nepasidavė tik Charlotte Laws, kurios dukros nuotrauka buvo publikuotos šiame puslapyje.

Aktorės Kaylos nuotraukos (vienoje iš jų matyti nepridengta aktorės krūtinė), pavogtos iš jos elektroninio pašto, buvo publikuotos minėtame puslapyje. Nepavykus susitarti su H. Moore‘u, aktorės motina bandė susisiekti su jo atstovais, patarėjais, interneto tiekėju ir net motina. Nepavykus šiai strategijai, moteris kreipėsi į įvairias įstatymą ginančias institucijas. Galiausiai pagalbos prašymą išgirdo trys jauni FTB agentai – jie surengė H. Moore‘o namuose kratą, paėmė jo kompiuterį, mobilųjį telefoną, etc. Jo serveriai buvo sugadinti, o jo asmeninė informacija paskelbta internete – įskaitant ir socialinio draudimo numerį.

REKLAMA

Prieš panaikindamas puslapį H, Moore‘as teigė, kad ilgiau nebegalėjo gyventi su emocijomis, kylančiomis dėl publikuojamo turinio, kuriame buvo nufotografuoti nepilnamečiai.

7.  Septintokai, kurie mokykliniame autobuse tyčiojosi iš senyvo amžiaus kontrolierės

2012 metais visuomenė pamatė filmuotą medžiagą, pavadintą „Making the Bus Monitor Cry“, kurioje matyti, kaip septintokai iš Graikijos Atėnės vidurinės mokyklos tyčiojasi iš autobuso kontrolierės. Ji labai paplito internete, sulaukė daugelio komentarų, pateko į žinias – buvo pradėta moters palaikymo kampanija.

Filmuotoje medžiagoje septintokai tyčiojasi iš kontrolierės Karen Huff Klein – juokiasi iš jos išvaizdos, amžiaus, rankinės, „vandens ant veido“. Jie pravardžiavo ją storule, reikalavo nurodyti savo adresą, grasino apmėtyti jos namus kiaušiniais ir ją nudurti. Vienas iš skriaudėjų ėmė įžeidinėti ir jos šeimą.

Nepaisant ašarų moteris susivaldė ir paaugliams atsakė labai dalykiškai: „Aš žinau jūsų visų adresus. Kiekvienam atsiųsiu po atvirutę su padėka už tokį gražų elgesį“. Po to, kai įžeidinėtojai buvo nustatyti, jie sulaukė daug grasinimų. Po filmuotos medžiagos paplitimo tyrimus pradėjo ne tik mokykla, bet ir vietinė policija. K. H. Klein nepateikė kaltinimų mokiniams motyvuodama tuo, kad juos ir taip užgriuvo grasinimų ir kritikos banga.

2012 birželio 29 dieną buvo pranešta, kad Luisas Reicowouldas, Wesleys Helmas, Brandonas Tengas ir Joshua Slesakas yra vieneriems metams pašalinami iš mokyklos. Kiekvienam iš jų buvo nurodyta atlikti 50 valandų visuomenei naudingo darbo su senyvo amžiaus žmonėmis ir pilnai dalyvauti programoje prieš patyčias.

6. Taylor Chapman – moteris, kuri filmavo save, įžeidinėjančią kavinės darbuotojus


Rašyti komentarą...
j
jonas
2014-01-22 10:20:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur monika ???
Atsakyti
0

N
NNNEDUTE
2014-01-22 15:29:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
JOOO
Atsakyti
0

l
lietuvis
2014-02-01 13:59:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kur Pakso dukra ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų