• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos kanclerio Olafo Šolco užsispyrimas neduoti Ukrainai daugiau ir galingesnių ginklų žlugdo Kyjivo pastangas pasiekti lūžį karo su Rusija frontuose. Taip dienraščiui „Die Welt praėjusią savaitę teigė vokiečių atsargos generolas Klausas Wittmannas. 

Vokietijos kanclerio Olafo Šolco užsispyrimas neduoti Ukrainai daugiau ir galingesnių ginklų žlugdo Kyjivo pastangas pasiekti lūžį karo su Rusija frontuose. Taip dienraščiui „Die Welt praėjusią savaitę teigė vokiečių atsargos generolas Klausas Wittmannas. 

REKLAMA

Apie tikrą ir tariamą Vokietijos paramą Ukrainai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Ar Vokietija daro viską, ką gali, kad padėtų Ukrainai?

Tie, kurie kritikuoja, supranta Vokietijos potencialą padaryti tai, ko mums visiems reikia. Palyginant sostines, kurios labiausiai pasikeitė po vasario 24 d., tai Berlynas yra tikrai tarp jų. Jie iš esmės šiandien yra numeris 2 po JAV pagalbos teikime. 

Tačiau, Ukrainos karo eigą lems dar daug sprendimų ir faktorių. Vienas iš jų – po 10 dienų vyksiantis sprendimas dėl derybų pradžios su Ukraina – ar mes liksime paralyžiuoti ir blokuoti vengrų, ar mes eisime į priekį. Nekalbu apie NATO viršūnių susitikimą, kur Berlyno vaidmuo buvo negatyvus, nepasiekiant sutarimo dėl Ukrainos priėmimo į NATO.

REKLAMA
REKLAMA

Ko siekia didžiosios sostinės – ar kad Ukraina laimėtų, ar kad Rusija nepralaimėtų?

Manau, kad 2024 m. rinkimų laikotarpis yra baisiai pavojingas, nei jei aš būčiau Putinas ar Xi, aš pulčiau būtent dabar, kol Amerika nežino, kas bus jų vadas, kol visoje Europoje vyksta nauji rinkimai, kurie pakeis visas europines valdžias. 

REKLAMA

Vilniaus sprendimai nepakviečiant Ukrainos į NATO, paskatino blogio ašį judėti į priekį. Viskas dar mūsų rankose, ar mes sugebėsime priimti tuos sprendimus, ar duosime iniciatyvą tai blogio ašiai užbaigti reikalus visame pasaulyje.

Koks Vakarų valstybių planas?

Pacituosiu britų žvalgybos vadovą, kuris neseniai vienoje konferencijoje pasakė, kad Rusija negali nugalėti Ukrainos jos pačios teritorijoje, todėl stengiasi ją nugalėti Vakarų sostinėse. Mažėjanti parama yra šios pergalės ženklai. 

REKLAMA
REKLAMA

Yra žinių, kad JAV respublikonai stengiasi patvirtinti tą 60-ies milijardų karinę paramą Ukrainai. Tai bus respublikonų balsas. Atsiminkime, kad respublikonai nemaža dalimi ginklavo Ukrainą dar prieš konfliktą. 

Jei sprendimas bus priimtas, gal jis paskatins ir kitas šalis, tokias kaip Vokietija, nedelsti su karine pagalba ir užkirsti Putinui kelią į savo pergalę.

Bet JAV kongrese būtent respublikonai balsavo prieš tolimesnį paramos teikimą Ukrainai?

Niekad nebuvau šalininkas tų skirstymų, kas kaltas. Nes ir Obamos laikais stovėjau prieš Baltuosius rūmus ir raginau bent kažkokią paramą teikti. Ją vis dėlto suteikė Trumpo administracija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mūsų tikslas, kad ir viena, ir kita pusė remtų Ukrainą ir kad ji laimėtų. Tada bus galima įgyvendinti visų Amerikos prezidentų tikslą sukurti laisvą ir nedalomą Europą, o jei tai nebus padaryta, tai Rusija padarys viską, jog karai prasidėtų visur kitur. 

Amerika turi suprasti, kad jei nepribaigs šio bolševikinio režimo, kuris šimtą metų elgiasi nevaržomai, tai ar kairieji, ar dešinieji nelabai sugebės užtikrinti Amerikos lyderystę.

Visą pokalbį išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

Kubos mafija Pavilionui partija stipraus romo atveze?
Gerai, kad esi tik nulis
jei būtum,o dabar tik konservatorėlis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų