REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeimos nariai ir ginklo broliai skelbia atpažinę pasaulį sukrėtusiame vaizdo įraše sušaudytą beginklį ukrainietį karo belaisvį. Ukraina dėl žiauraus karo nusikaltimo pradėjo tyrimą. Aiškėja, kad drąsiai žudikams į akis „Slava Ukraine!“ taręs karys žuvo prie Bachmuto.

Šeimos nariai ir ginklo broliai skelbia atpažinę pasaulį sukrėtusiame vaizdo įraše sušaudytą beginklį ukrainietį karo belaisvį. Ukraina dėl žiauraus karo nusikaltimo pradėjo tyrimą. Aiškėja, kad drąsiai žudikams į akis „Slava Ukraine!“ taręs karys žuvo prie Bachmuto.

REKLAMA

O ten ukrainiečių pajėgos dabar ne tik ginasi, bet ir bando išstumti okupantus. Kad rusofašistams prie Bachmuto riesta, liudija ir kalinių kariaunos vado Prigožino keiksmai ir Putino karo ministro Šoigu pasiteisinimai. Įdomu, ką jie sakys mūšio lauke susidūrę su vakarietiškais tankais. Lenkija šią savaitę žada perduoti Ukrainai dar 10 „Leopardų“.

Ne tik Ukrainą, bet ir visą pasaulį sukrėtusiame karo nusikaltimo vaizdo įraše – „Slava Ukraine!“ drąsiai sakantis Ukrainos gynėjas, preliminariais duomenimis, gali būti Timofijus Šadura. 41-erių Ukrainos didvyris, kurio vaizdą paryškino dirbtinis intelektas. Internete plintantis jo paskutinio žvilgsnio vaizdas, jau tampa Ukrainos pasipriešinimo simboliu.

REKLAMA
REKLAMA

„Atsirado video, kaip okupantai žvėriškai nužudo karį, kuris drąsiai rėžė jiems į akis „Šlovė Ukrainai!“ Noriu, kad visi kartu atsakytume jam: Šlovė didvyriui! Šlovė didvyriams! Šlovė Ukrainai! Ir mes rasime žudikus“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Ir ukrainiečiai išties atsakė. Socialiniuose tinkluose masiškai rašė „Слава Україне!“ ir „Герою слава!“. Pirmoji didvyrį esą atpažino jo sesuo, su kuria susisiekė BBC prodiuserė Ukrainoje.

„Sesuo sako „100 procentų – tai mano brolis. Tai jo akys, jo balsas. Ir jis taip rūkė cigaretę“, – kalba BBC prodiuserė Sofia Kochmar-Tymoshenko.

O tuomet didvyrio vardą paskelbė jo ginklo broliai: 30-oji Konstantino Ostrozkio mechanizuotoji brigada. Timofijaus Šaduros vardą paskelbė ir Ukrainos Generalinis štabas. Generalinė prokuratūra pradėjo karo nusikaltimo tyrimą. O ukrainiečiai ėmė žadėti tūkstančius dolerių tam, kas įvardins didvyrio žudikus. Nužudyto beginklio ukrainiečio ginklo broliai sako, kad jis prapuolė vasario 3 dieną mūšiuose prie Bachmuto.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek vėliau ukrainiečių karo žurnalistas Jurijus Butusovas pateikė ir kitą versiją. Esą vaizdo įraše gali būti ir kitas karys – taip pat netoli Bachmuto žuvęs, bet jau palaidotas Aleksandras Marcievskis. Kaip bebūtų – vaizdo įrašas yra aiškus rusų karo nusikaltimų įrodymas.

O dabar Bachmute, nors situacija ir atrodo kritiška, anot britų žvalgybos, ukrainiečiai sugebėjo stabilizuoti situaciją mieste: „Priešas aktyviai šturmuoja mūsų pozicijas, bet nesėkmingai. Ir patiria milžiniškus nuostolius.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zelenskis pripažįsta, kad atsitraukimas iš Bachmuto buvo svarstomas, bet kariuomenės karinė vadovybė nusprendė dar neatiduoti tvirtovės.

„Abu generolai pasiūlė ne atsitraukti, o stiprinti gynybą. Štabas vienbalsiai patvirtino šią poziciją. Kitų sprendimų nebuvo. Todėl nurodžiau vadui rasti papildomų pajėgų ir padėti vaikinams Bachmute“, – kalba V. Zelenskis.

Esama informacijos, kad ginti miesto papildomai jau atvyko šimtai Ukrainos karių ir jie Bachmute jau imasi šturmo ir pradeda spausti okupantus.

REKLAMA

Turbūt ne veltui vėl skundžiasi Prigožinas ir sako, kas nutiks, jei Maskva jam nepadės.

„Jei ne – reiškia visiems bus pi*dec“, – kalba „Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožynas.

Putino karo ministras Šoigu, kurio pagalbos tai prašo nusikaltėlių vadeiva,  šiandien ėmė viešai teisintis, kodėl Bachmutas jam toks svarbus.

„Šis miestas yra svarbus Ukrainos karių gynybos mazgas Donbase. Jo kontroliavimas leis vykdyti tolesnį puolimą į Ukrainos gynybos gilumą“, – sako Rusijos gynybos ministras Sergei Šoigu.

REKLAMA

Nežinia, kokio stebuklo tikisi Šoigu, bet Amerikos karo tyrimų institutas skelbia, kad po daugiau nei pusės metų, Rusija kontroliuoja tik 40 proc. Bachmuto teritorijos. Ir dabar ten masiškai žūsta elitiniai „Wagner“ kariai ir smarkiai nukenčia reguliarioji Rusijos kariuomenė.

O JAV skelbia, kad pirmieji du Ukrainos lakūnai jau atvyko į Ameriką tobulinti savo pilotavimo įgūdžių. Pastiprinimas ukrainiečiams keliauja ir iš Lenkijos – šalies gynybos ministras skelbia, kad šią savaitę perduos Ukrainai dar 10 „Leopard“ tankų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Avdiivka yra už 50 km į pietvakarius nuo Bachmuto. Ją taip pat bando supti okupantai: „Mums parašė Instagrame, kad Avdijivkoje aplankytume Fiodorą Aleksijevičių. Senuką. Dabar bandome jį rasti.“

Avdijivkoje, taip pat okupantų aktyviai puolamame mieste, savanorės ieško čia po žeme pasislėpusio dieduko: „Kiek jau laiko ten taip gyvenate? – Nuo Naujųjų metų. – Dėl jūsų anūkai jaudinasi, vaikai. – Tai kas, kad jaudinasi? – Paimkite, prašau, dar vaisius.“

REKLAMA

Maisto 73-ejų Fiodorui atvežę savanoriai siūlo jam evakuotis, bet jis nenori: „O ką ten veikti? Nežinau, kas ten rytoj bus. Gal rytoj rusai ten bus. Ko man ten važiuoti?“

Savo namų nepalieka ir vos už 2 km nuo fronto linijos, apleistos mokyklos požemyje nuo rusų sviedinių besislepiantys Velyka Novovylkos gyventojai.

„Noriu, kad visame pasaulyje būtų taika. Ir viskas. Kad nebūtų karo, kad visur būtų gera. Kad visi draugiškai gyventų. Kad nežūtų mūsų vyrai, sūnūs“, – kalba 73-ejų vietos gyventoja Maria.

REKLAMA

Mokyklos požemyje čia slepiasi maždaug 100 vietinių. Be elektros, be vandentiekio. Gyvi viena viltimi, kad Ukrainiečiai greitai išvis rusus.  

„Atėjo karas ir beveik viską ištrynė nuo žemės paviršiaus. Daugelis namų sugriauti iki pamatų. Daug kas sudegė. Daugelis žmonių išvažiavo. Bet daug ir liko čia, nes tai jų žemė, jų tėvynė...“, – sako 46-erių vietos gyventoja Iryna Babkina.

Lukašenkos pasakos – Baltarusijos neteisėtas prezidentas, praėjus dviem savaitėm, pripažino partizanų ataką prieš žvalgybinį rusų lėktuvą Mačiuliščiuose, kurią jo paties propaganda vis bandė nuslėpti.

Lukašenka apkaltino Ukrainą teroro išpuoliu ir diversija, dėstydamas paistalus apie kyšančias CŽV rankas. Kyjivas atsakė paprastai – teroro išpuolis, tai iš Baltarusijos į Ukrainą skriejančios raketos. O diversijos – tai iš Baltarusijos įžengiantys rusų okupantai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų