Viskas, ką būtina žinoti apie bijūnų veisles: nuo ankstyvumo iki naudingų patarimų

Kauno rajone gyvenantis gėlininkas selekcininkas Paulius Ciplijauskas yra surinkęs įspūdingą bijūnų kolekciją. TV3 laidoje „Svajonių sodai“ gėlininkas papasakojo, kokiomis savybėmis pasižymi skirtingos bijūnų veislės ir davė naudingų patarimų auginantiems šias nuostabaus grožio gėles.

Žolinis bijūnas „Coral Louise“

Šie hibridiniai bijūnai labai tinka apželdinimui ir būna apkibę žiedais. Šie bijūnai žydi apie mėnesį ir rečiau naudojami skynimui.

„Red Grace“

Šią veislę būtų gerai pririšti prie kuolelio ar kitaip pritvirtinti, kad didžiuliai jos žiedai neišgriūtų. Šita veislė turi ilgus kotus ir ją mėgsta gėlių pardavėjai. Ji yra rečiau besiskleidžianti ir truputį ankstyvesnė, ilgiau išsilaiko nei kita į ją panaši veislė „Red Charm“. „Tai viena ankstyviausių veislių, bet ji turi vieną trūkumą – jos kotai labai silpni atlaikyti tokį sunkų žiedą“, – teigė P. Ciplijauskas.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Viskas, ką būtina žinoti apie bijūnų veisles: nuo ankstyvumo iki naudingų patarimų

„Coral Charm“

Tai viena iš populiariausių skynimui naudojamų veislių. Ją noriai augina gėlininkai, nes jos žiedai itin paklausūs. Ji neišsiskėčia, visada išlaiko bokalo formą ir žydi gana ilgai palyginus su kitomis veislėmis.

„Pink Hawaiin Coral“.

Nėra tokia aukšta kaip „Coral Charm“, tačiau irgi yra labai populiari dėl savo ankstyvumo. Žydi kokia savaite anksčiau už „Coral Charm“.

„Adonis“

Ši žolinė veislė suformuoja vienus didžiausių žiedų. Praktiškai leidžia po vieną stiebą, bet suformuoja ir šalutinius, kuriuos reikia išskinti, kad būtų didesni žiedai. Ši veislė tinkama skynimui, nes dėl savo svorio kartais gali ir nulūžti.

„Shirley Temple“

Ši veislė sukurta kiniečių selekcininkų ir skirta atminti amerikiečių Holivudo aktorei.

„Ši veislė mėgstama dėl savo stiebų, nes atlaiko didelius žiedus ir tam reikia labai tvirto stiebo. Būtent šita veislė ilgai skleidžiasi ir kartais nusibosta net laukti, kada ji išsiskleidžia“, – teigė P. Ciplijauskas.

„Old Faithful“

Ši veislė pradeda rodyti spalvą su ankstyvosiomis ir prasiskleidžia su vėlyvosiomis. Daug kas laiko, kad ši gėlė yra ateitis skinamųjų veislių. Jos struktūra yra labai standi, labai ilgai laikosi ir yra tikra pardavėjų svajonė.

Daugiau apie bijūnus sužinosite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 11:00 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Svajonių sodai“. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų