Atskleidė gėles, kurių laistyti beveik nereikia: verta užsirašyti

Šie metai kai kuriuose regionuose buvo itin sausi. Dabar, kai augalai turėtų augti sparčiausiai, jiems vis dar per sausa. Sodininkams tai – didelis nusivylimas. Tačiau yra būdų, kurie padeda kovoti su sausra.

Rinkitės sausros nebijančius augalus

Jei perkate augalus, rinkitės tokius, kurie atsparūs sausroms. Petunijos, portulakos, tagetės, pelargonijos, medetkos ir sukulentai puikiai auga sausesnėje dirvoje. 

Įmaišykite drėgmę palaikantį gelį į kompostą arba nusipirkite komposto, kuriame yra drėgmę palaikančių priedų. Jokiu būdu netręškite augalų daugiau – tai augalams suteikia daugiau streso. Jei turite ribotą vandens išteklių, sumažinkite maistinių medžiagų davimą dvigubai, kol augalo sukauptos atsargos normalizuosis.

Jei augalus laistote žarna, darykite tai ryte arba vakare. Geriau laistykite naudodami porėtas žarnas arba vamzdelius, o ne purkštuvus – tai sumažins vandens garavimą. Norėdami išlaikyti drėgmę, naudokite mulčią.

Nesijaudinkite, jei žolė parudavo esant sausrai. Pjaudami žolę palikite ją ilgesnę ir nenaudokite trąšų. Kai pasirodys lietus, žolės nepjaukite itin trumpai, kol žolė atsigaus ir pažaliuos. Sutvarkytoms vejoms trūksta vandens. Apsvarstykite vejos su gėlėmis idėją. Esant sausrai, veja bus nedaili, tačiau vis tiek augs gėlės,  rašo „The Daily Mail“. 

Pirmenybę teikite vaisius brandinantiems augalams – braškėms, avietėms, salotoms, bulvėms. Žieminius augalus, pavyzdžiui, bastučius stenkitės išlaikyti gyvus, bet neliekite per daug. Nesėkite žieminių morkų, kol nepasibaigė sausra – laiko turite iki liepos. 

Jei auginate krūmus ir medžius, subrendę augalai patys prisitaiko prie kintančio oro. Bet rododendrams ir azalijoms gali prireikti laistymo. Naujai pasodintiems krūmams ir medžiams būtinas reguliarus laistymas.

Saugokite ir surinkite vandenį

Laistykite augalus ryte arba vakare. Prieš vėl laistydami, palaukite, kol žemė bus beveik sausa. Naudokite lietaus vandens statines ir į jas surinkite lietaus vandenį iš lietvamzdžių. 

REKLAMA

Nustebsite, kaip greitai jie prisipildo. Augalams tinka vonios, dušo ar kitoks prausimosi vanduo. Galite panaudoti ir indaplovės vandenį, jei galite jį surinkti. Tačiau rekomenduojama šį vandenį išlaistyti per 24 valandas, kad būtų išvengta bakterijų dauginimosi. 

Lengvas dirvožemio užteršimas muilu neturėtų kelti problemų, jei vanduo naudojamas saikingai. Minkštas vanduo laistymui ne itin tinkamas. Jis gali padėti ekstremaliose situacijose, tačiau ilgai vartojant minkštą vandenį, dirvožemyje kaupsis druska. 

Tačiau kai prasideda lietus, nesidžiaukite. Pusę dienos trunkantis lietus gali suteikti tik trumpalaikį palengvėjimą. Dirvožemio drėgmės trūkumui išspręsti reikalingas laistymas.

Susikurkite sodinimo schemą

Klimato kaita greičiausiai prives prie to, jog sausros pasirodys vis dažniau. Todėl protinga būtų pakoreguoti sodinamų augalų pasirinkimą. Yra daugybė nuostabių sausrai atsparių augalų – karpažolės, balžos, tūbės, verbenos, perlamutriniai šlamainiai, gvazdikai. 

Taip pat galite sodinti sukulentus – eševerijas, ramdžius ir alavijus. Jiems nereikia daug drėgmės, o sausros metu jie gali būti vieninteliai augalai, kurie išliks gražūs.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų