REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplink brangstant viskam, kas tik gali brangti, daugelio piliečių akys nukrypo į pačią reikalingiausią ir brangiausią prekę kiekvienam lietuviui – žemę ir nekilnojamąjį turtą (NT) – su viltimi, kad šis segmentas ims pigti, nes šalia vyksta karas. Tačiau viskas atvirkščiai – namai ir butai šuoliuoja kainomis į viršų.

Aplink brangstant viskam, kas tik gali brangti, daugelio piliečių akys nukrypo į pačią reikalingiausią ir brangiausią prekę kiekvienam lietuviui – žemę ir nekilnojamąjį turtą (NT) – su viltimi, kad šis segmentas ims pigti, nes šalia vyksta karas. Tačiau viskas atvirkščiai – namai ir butai šuoliuoja kainomis į viršų.

REKLAMA

Apie tai – laidoje „Karštai su tv3.lt“ kalbinti ekspertai.

Nuo pandemijos pradžios nekilnojamojo turto kainos pašoko net 30 procentų ir nežada sustoti. Būstai brangsta ir brangs dėl augančios infliacijos, o pinigų vertės mažėjimas verčia žmones santaupas investuoti į butus, namus ir sklypus.

„Infliacija yra labai stipri ir veikia žmones. Jie mato, kad nuvertėja pinigai, krenta jų perkamoji galia ir tuo pačiu bankai dar labiau noriai dalina paskolas. Finansavimo sąlygos palankios, bankai kaip ir skatina skolintis, tai natūralu žmonės susigundo, skolinasi, perka ir taip palaiko būsto kainų kilimą“, – aiškino NT rinkos ekspertas Arnoldas Antanavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Statybų kainas ir toliau augins ukrainietiško metalo deficitas ir didžiulė jo kaina.

„Metalo klausimas statybose šiandien yra pats aktualiausias. Kaina per mėnesį paaugo dvigubai, o jeigu lyginsime maždaug metus atgal, tai armatūrinis plienas kainavo apie 400 eurų už toną, dabar kainuoja maždaug 1400 eurų už toną. Tai kaina padidėjo beveik keturis kartus“, – skaičiavo statybų bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.

REKLAMA

Iššūkis laukia studentų

Nemažas iššūkis netrukus laukia visų studentų ir jų tėvų, nes būsto nuomos kainos muša visus įmanomus rekordus.

„Kai kurie populiariausi butai – 1-2 kambarių – jų kaina buvo arti 300-400 eurų, tai dabar bus 350-450 eurų ir panašiai. Tas šuolis jau yra įvykęs ir, tikriausiai, tai – dar ne pabaiga“, – kalbėjo A. Antanavičius.

Nors didmiesčiuose būdavo didelis būsto, skirto nuomai, pasirinkimas, dabar situacija pasikeitė kardinaliai. Nebėra ką nuomotis.

REKLAMA
REKLAMA

„Vilniuje pasiūla yra sumažėjusi arti 40 procentų, o Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose sumažėjimas yra netgi dar didesnis – apie 60-70 procentų“, – sakė NT ekspertas.

Anot A. Antanavičiaus, nuomos kainas kelia ir, tikėtina, toliau kels demografinės ir karinės priežastys.

„Greičiausiai tą reikia sieti su ukrainiečių atvykimu. Aišku, dalis tos pasiūlos sumažėjo galbūt dėl to, kad kažkas geranoriškai ir nemokamai suteikė būstus. Bet žiūrint bendrai, iš rinkos perspektyvos, tiems, kas atvyksta į didmiesčius, kas čia norės dirbti ar mokytis, jiems reikės pasitikti būsto nuomos rinką labai stipriai susitrauksią ir natūralu, kad dėl mažesnės konkurencijos tokių turtų savininkai greičiausiai bus linkę tikėtis didesnės nuomos kainos“, – ne itin geras žinias pateikė ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Poilsis Turkijoje – pigiau

Kalbant apie atostogų kainas, naujienos dvi – viena gera, kita nelabai.

„Šiek tiek brangsta kelionės dėl kuro, nes pusę skrydžio bilieto kainos sudaro kuro sąnaudos, kuro kaštai. Todėl keliautojai galbūt jau ir dabar pastebėjo, kad kelionės yra dar nežymiai, bet keliais procentais pabrangusios“, – nuo blogos naujienos pradėjo kelionių agentūros vadovas Rimvydas Širvinskas.

Gera žinia ta, kad dėl turistų iš Rusijos trūkumo, daugelis kurortų bus priversti mažinti kainas. Todėl galėsite surasti labai geras atostogas už neįtikėtinai mažą sumą – 300-400 eurų asmeniui už penkių žvaigždučių viešbutį Turkijoje.

REKLAMA

„Sienos daugelyje šalių Rusijos piliečiams yra užvertos. Kipras, Turkija, Egiptas jau mąsto, ką reikės daryti, kad prisitrauktų turistus iš kitų valstybių – iš vakarų Europos, Baltijos šalių. Tikėtina, kad ne visi viešbučiai, kurie buvo stipriai orientuoti į Rusijos keliautojus, atvers savo duris šio sezono pradžioje, tačiau tikiu, kad daugybė jų pradės siūlyti įvairiausius specialius pasiūlymus. Galbūt tai padengs tą kuro priemoką ar kuro pabrangimą“, – sakė R. Širvinskas.

REKLAMA

Turistų iš Rusijos ir Baltarusijos visai nepasigenda mūsų nuostabūs kurortai, nes jie jau keletą metų yra pilnutėliai atostogautojų iš Lietuvos ir kitų Europos šalių.

„Pastaruosius 2 metus mes pagal turistų skaičių tikrai nejautėme, kad yra trūkumas turistų. Nes jei nėra turistų iš vienos šalies, tai tą vietą užpildo kitos šalies turistai“, – sakė Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.

Jei planuojate poilsį prie Baltijos jūros ar kituose mūsų kurortuose, teks susitaikyti, kad pinigų šios vasaros poilsiui teks ištraukti daugiau.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų