Vilnių užvertė ne tik sniegu, bet ir šiukšlėmis: blogiausia, kad gyventojai nebenorės rūšiuoti

Gyventojai skundžiasi, kad jų akis bado prie konteinerių besimėtančios televizorių, pieno pakelių, jogurtų ir kitos pakuotės. Vilniaus savivaldybė teisinasi, kad tai ne jų, o už pakuočių surinkimą, rūšiavimą ir perdirbimą atsakingų įmonių atsakomybė.

Vilnietis Lionginas džiaugiasi atėjęs išmesti šiukšlių prie pagaliau išvežto atliekų konteinerio. Pasak vyro, vaizdas dažniausiai būna kraupus – mėtosi įvairios šiukšlės, pakuotės, buteliai ir netgi baldai, kurių prie konteinerių palikti išvis negalima. Lionginas sako, kad šiukšlės Vilniuje išties didelė problema.

„Išmėtyta po visą. Paskui, žinot, eina bomžai, eina ir viskas, paėmė ir žiūri, kas ten yra, išmėto. Norisi, klausyk, sutvarkyt tą dalyką. Būtų labai fainai“, – sako Vilnietis Lionginas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilnių užvertė ne tik sniegu, bet ir šiukšlėmis: gyventojų akis bado krūvos atliekų

Vilniaus savivaldybės atstovai teisinasi, esą jie yra atsakingi už mišrias atliekas, o plastiko, popieriaus ir stiklo pakuočių išvežimu rūpinasi trys pakuočių tvarkymo organizacijos, tačiau jau 6-erius metus tarp savivaldybės ir šių organizacijų vyksta derybos, kurios labiau panašios į ginčą.

„Mūsų požiūriai išsiskyrė. Mes norim, kad tų konteinerių būtų daugiau, kad jie būtų dažniau aptarnaujami, kad jie būtų plaunami. Sugadinus jie būtų pakeisti ir panašiai. Tai šitų įsipareigojimų, deja, pakuočių organizacijos nenori prisiimti, dėl to mes turim tokią pato situaciją“, – pasakoja Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Vienos iš Vilniuje atliekas tvarkančių organizacijų atstovai teisinasi, kad jei konteineriai ir buvo perpildyti, tai dėl ilgai užsitęsusio šventinio laikotarpio. O ir žmonės dažnai dėžes ar kitas pakuotes tiesiog palieka prie konteinerio, užuot jas sulankstę, supjaustę ir tvarkingai įdėję į konteinerį, nors šis yra pustuštis. Pakuočių organizacijų atstovai pripažįsta nesutariantys su savivalda dėl atliekų aptarnavimo ir išvežimo sąlygų.

„Mano požiūriu, kad Vilniaus miesto savivaldybė bando gamintojų ir importuotojų sąskaita kažkuria forma atsipiginti mišrių, komunalinių atliekų tvarkymą, nes ir „Vasos" išlaikymas ir kiti momentai, kurie išbrangina tą visą sistemą“, – teigia „Gamtos ateitis“ vadovas Karolis Šiaudkulis.

REKLAMA

Į savivaldos ir pakuočių organizacijų ginčą įsikišo ir Aplinkos ministerija. Pasak ministro Simono Gentvilo, pagrindinė priežastis, kodėl pakuočių atliekos nėra surenkamos laiku – apleistos ir daugelį metų nesprendžiamos biurokratinės problemos tarp savivaldos ir verslo atstovų, atsakingų už tinkamą pakuočių atliekų tvarkymą.

Pasak ministro, blogiausia, kad gyventojai negaudami paslaugų ir matydami perpildytus rūšiavimui skirtus konteinerius, šiukšles būna priversti mesti į bendras atliekas.

„Būna net negražūs precedentai, kai gyventojai jau pirkę produktą, apmokėję yra iš esmės už to produkto sutvarkymą ir perdirbimą tos pakuotės. Na, kadangi ta paslauga vis neužtikrinama, matome kartais net ir demotyvuojami gyventojai. Mato, kaip neteikiama šita paslauga“, – kalbėjo Aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas.

Prie bendro virtualaus stalo susėdę savivaldos ir pakuočių organizacijų atstovai bei aplinkos ministras žada ieškoti sprendimų, kaip tvarkyti pakuočių atliekas ir jų surinkimą.

Pasak ministro, verslo asociacijos, užsiimančios pakuočių atliekų tvarkymu, turėtų gauti daugiau atsakomybių ir instrumentų, bet ir jų kontrolė turėtų būti griežtesnė. 

Vilniaus savivaldos atstovai mano, kad pati savivaldybė galėtų savarankiškai nustatyti sąlygas, kaip šios atliekos turėtų būti tvarkomos.


Rašyti komentarą...
k
konteineris
2021-01-15 06:37:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
eikit nachui su tokia valdzia
Atsakyti
0

P
Petras
2021-01-15 07:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmogus moka mokesčius už šiukšlių išvežimą,šiukšliavamzdžiai daugiabučiuose seniai užvirinti. o jokio rūšiavimo nėr ir nebuvo. Savivalda ir centrinė valdžia nesusitvarko ,kur Gybauskaitės bizūnas? Kodėl neatsiklausiama gyventojų ,o pučiama į ES biurokrato dūdą, teršiama gatvė?Ar dabar laikas numatyti išvežimo tvarką ir kontolę ? Tai velniam LR pilietis moka mokesčius išlaiko dvigubą biurokratiją?
Atsakyti
0

G
Gyventojas
2021-01-15 09:35:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokėti pinigus už šiukšlių tvarkymą bei išvežimą ir dar pačiam tas šiukšles tvarkyti (rūšiuoti)?! Valdžiažmogiai mus laiko idiotais?! Jei kažkam reikia to rūšiavimo - prašom, niekas nedraudžia! Bet aš, mokėdamas pinigus iš savo varganos pensijos, dar terliosiuos su šiukšlėmis?! Eina jie na**** !!!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų