Antraip esą ekonomika stos ir pinigų trūks ir gynybai, ir skurstantiems. Tačiau valdantieji į tokius verslo perspėjimus ir toliau numoja ranka ir telkia balsus pradėti mokesčių didinimą.
Seime jau vyko pirmieji balsavimai dėl mokesčių reformos, kurioje nauji nekilnojamojo turto mokesčiai, cukraus mokestis, didesni pajamų, pelno, šildymo mokesčiai ir daugybė kitų pakeitimų.
„Žiūrime Europos Komisijos ekonomines prognozes, kurios rodo, kad kitais metais Lietuvos ekonomikos augimas paspartės. Tikime šiomis prognozėmis ir nesirengiame tikėti vizijomis apie pasaulio pabaigą“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.
„Atidėti negalima, priimti mokesčių pakeitimus sudėtinga bet kuriuo politikoje momentu, geriau padaryti pradžioje kadencijos, išdiskutuoti, nes reikia lėšų gynybai, saugumui, vaikų darželiams, mokykloms, sveikatos priežiūrai, teisėsaugai, keliams, be to gyventi negalime“, – antrino europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.
Vadina reformą neracionalia
Kol valdančiosios koalicijos nariai ruošiasi mokesčių reformai, verslo atstovai dar kartą mėgina valdančiuosius atkalbėti nuo šio žingsnio. 200 verslo asociacijų priekaištavo valdantiesiems, kad šie numoja ranka į perspėjimus, jog mokesčių reforma yra skubota ir neracionali, stabdys šalies ekonomiką, tad per 3 metus pridarys žalos už 800 milijonus eurų.
„Vyriausybė mūsų, deja, neišgirdo, nepasikvietė kalbėtis tų, kurie ir sumoka pagrindinius mokesčius, kurie užtikrina, kad ekonomika augtų. Mūsų kita viltis – Seimas“, – sakė Verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.
„Geriausia nieko nedaryti, išskyrus, ką privalome pagal Europos Sąjungos reikalavimus gauti struktūrinius fondus. Gynyba svarbiau negu mokesčiai, bet jai turime pinigų iš kitur“, – kalbėjo Investuotojų forumo vadovas Rolandas Valiūnas.
Premjeras žada padidinus kai kuriuos mokesčius skirti ne tik daugiau lėšų šalies gynybai, bet ir mažinti šalyje skurdą.
Tačiau verslininkai perspėja, kad didindami kai kuriuos mokesčius valdantieji rizikuoja šalyje prarasti aukštos pridėtinės vertės verslus ir darbo vietas, nukentės smulkusis verslas ir regionai.
„Šiais metais biudžeto surenkamumas pakilo 9,3 procento, sudaro netoli 2 milijardus eurų. Kam gadinti, kas taip fantastiškai auga?” – klaus „Norfos“ savininkas Dainius Dundulis.
Mokesčių pertvarkos nori dabar
„Prie Finansų ministerijos reikia pastatyti raudų sieną, kad galėtų ten raudoti“, – juokavo socialdemokratas Algirdas Sysas.
„Turime apmokestinti tuos, kurie gauna kur kas didesnes pajamas, jų realus mokestinis tarifas mažesnis negu vidutines pajamas gaunančių. Taip negali būti. Kas uždirba daugiau, turi daugiau ir prisidėti“, – teigė demokratas Linas Kukuraitis.
Valdantieji primena, kad pradinį mokesčių reformos variantą sušvelnino ir pelno mokestį didina ne 2, o 1 procentu, ir atsisako 36 procentų pajamų mokesčio, tad projektą vadina kompromisiniu.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:

























































































































































































































































