REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujas skandalas – tik šį kartą ne bažnyčioje, o teisėsaugoje. Garsus prokuroras Dainius Kunigėlis į draugo advokato sodybą vežėsi nuteistąjį ir liepė apsimesti teisėjo sūnumi. Negana to, vaikinas pakeliui į sodybą pas prokurorą darė slaptą garso įrašą. Pats prokuroras garso įraše jaunuoliui prasitarė apie savo orientaciją, o vėliau, pasak 19-mečio vaikino, šalia jo vaikščiojo nuogas, dalijosi dviprasmiškais pasiūlymais.

Naujas skandalas – tik šį kartą ne bažnyčioje, o teisėsaugoje. Garsus prokuroras Dainius Kunigėlis į draugo advokato sodybą vežėsi nuteistąjį ir liepė apsimesti teisėjo sūnumi. Negana to, vaikinas pakeliui į sodybą pas prokurorą darė slaptą garso įrašą. Pats prokuroras garso įraše jaunuoliui prasitarė apie savo orientaciją, o vėliau, pasak 19-mečio vaikino, šalia jo vaikščiojo nuogas, dalijosi dviprasmiškais pasiūlymais.

REKLAMA

TV3 žinių surinkti pasakojimai atskleidžia ir pačio tariamai nuo kunigo Paleikšos, o dabar ir prokuroro Kunigėlio nukentėjusio, Manto nusikaltimus.

Šiuo metu kalėjime sėdintis penkis kartus teistas 19-metis Mantas, portalui „Delfi“ papasakojęs apie savo intymius santykius su kunigu Kęstučiu Paleikša, „Delfi“ pateikė ir garso įrašą, kuriame užfiksuota, kaip jį bando suvilioti kunigo bylą tyręs prokuroras Dainius Kunigėlis.

Pasirodo, kitą dieną, po to, kai vaikinui buvo paskelbtas nuosprendis už iš kunigo pavogtus 7 tūkstančius eurų, jį oro uoste pasitiko prokuroras.

REKLAMA
REKLAMA

Nu ir aš grįžau, paskambinau jam tame oro uoste, ir aš jo paklausiau, kur galiu atvažiuoti, nes mane būtų draugas nuvežęs. Tada aš paskambinau prokurorui, kad esu oro uoste ir jis sako: aš tuojau pat būsiu“, – pasakoja Mantas.

REKLAMA

Prokuroras, pagal kurio skundą Mantas buvo pasiųstas į kalėjimą, Mantą nusivežė į draugo sodybą, žadėjo aptarti nuosprendį ir galbūt pasiūlyti būdus, kaip apskųsti nuosprendį ir išvengti kalėjimo. Prokuroras dar pridūrė, kad kunigai išvedė dabar kalėjime sėdintį Mantą iš kelio. O tuo metu prokuroras, pasak Manto, dar pakeliui į sodybą sustojo nusipirkti dėžę vyno.

„Sako nuvažiuosime iki manęs pažvejosime, išgersime“, – sako Mantas.

Pasak Manto, draugo advokato sodyboje prokuroras vaikinui liepė apsimesti teisėjo sūnumi, kuris neva atvažiavo kartu su prokuroru pažvejoti. Kokie buvo tikrieji prokuroro kėslai, vaikinas, kaip įrodymą, pateikia ir garso įrašą, įrašytą slapta, kuriame prokuroras vaikinui prisipažįsta esantis biseksualus.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindine ir normalių yra. Va, kaip aš, biseksualus. Su metais vis tiek kažkaip su vyrais įdomiau. Su tomis moterims... prieš mėnesinės, po mėnesinių susisuka „šarikai“. Neįmanoma ten“, – kalba D. Kunigėlis.

Galiausiai prokuroras Kunigėlis ir Mantas atvyksta į sodybą prie ežero.

„Jis ten sušlapęs nusirengė ir akivaizdžiai, jis taip akivaizdžiai praėjo pro mane ir nuėjo į kambarį apsimauti savo pižamos. Jis buvo visiškai nuogas. – Be apatinių kelnaičių? – Taip, be apatinių kelnaičių. Jis nusirengė man už nugaros. Jis taip praėjo, kad aš pamatyčiau ir paskui nuėjo į kambarį“, – sako Mantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesugundęs jaunuolio, prokuroras ėmėsi kitos taktikos. Aiškino, kaip Mantas gali išsigelbėti nuo kalėjimo – esą Mantas pats turi rašyti skundus: „Neteisk ir nebūsi teisiamas. Na, kaip Dievas sako. – Taip. – Nu čia nelabai ką ir paskųsi. Nu bet reikia rašyti vis tiek. O „drug“ paskųsime.“

Mantas sako, kad jam pasirodė, kad prokuroras Kunigėlis į sodybą jį kvietėsi ne šiaip sau. Klausimą, ar šis nori intymių santykių, tiesiai uždavė prokurorui: „Bet aš tikiuosi, kad jūs mane pasikvietėt ne dėl kažkokių aistrų, nes... – Ne, ne, aš norėjau tau padėti. Man pačiam nesmagu. Mano pavardė Kunigėlis. Aš į bažnyčią nevaikštau, bet kažkaip atsiprašyti, nežinau.“

REKLAMA

Prokuroras aktyvių veiksmų siekdamas suartėti su vaikinu nesiėmė, užsiminė, kad gal būtų nieko prieš, jei norėtų vaikinas, bet nesulaukęs teigiamo Manto atsakymo, sako, kad nori vaikinui tik padėti: „Ne, jokių aistrų, šiaip pasakiau... Ne dėl to, kad čia biseksualus, tai mes kažką čia veiksime. Ne tas metas, ne tos aplinkybės veikti čia kažką tokio. <...> Aš nepretenduoju, jei pats ne – tai ne. Ne dėl to tikrai.“

Prokuroru Kunigėlis dirba daugiau nei 23 metus. Nagrinėjęs daugybę ikiteisminių tyrimų bei palaikęs valstybinį kaltinimą baudžiamosiose bylose. Dėl tokio prokuroro elgesio generalinė prokurorė pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Pats prokuroras pranešė, kad traukiasi iš pareigų, tačiau jį atleisti iki tyrimo pabaigos prokuratūra atsisakė. Taip pat, pasak prokurorės, bus tiriamas ir kito prokuroro darbas, kai byla kunigui Paleikšai dėl seksualinių santykių su 15-mečiu Mantu buvo nutraukta. 

REKLAMA

„Tai labai sukrėtė prokuratūrą. Sukrėtė visą visuomenę. Toks elgesys tikrai yra netoleruotinas – nei prokuroras, nei prokuratūros darbuotojams. Ir atliksime išsamų tyrimą“, – tvirtina generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

TV3 žinios jau anksčiau skelbė, kad pats Mantas nuolat susipažindavo su įvairaus amžiaus vyrais ir moterimis. Juos jaunuolis sugraudindavo pasakojimais, kad sunkiai gyvena, nes yra našlaitis iš vaikų namų prašydavo paskolinti tūkstančius eurų. Žadėdavo pradėti dirbti ir pinigus atiduoti, tačiau juos pralošdavo kazino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai vyrai, kurie siekdavo su juo intymių santykių ar juos turėdavo, paprašydavo pinigus grąžinti, jis imdavo grasinti santykius paviešinti ar net melagingai pranešti policijai neva jį skolintojai išprievartavo. Vien iš TV3 žinioms žinomų žmonių Mantas taip išviliojo daugiau nei 10 tūkstančių eurų. Štai vienas nenorintis atskleisti tapatybės vyras pasakoja, pagailėjęs Manto dėl graudžių jo pasakojimų, nupirkęs jam telefoną:

„Esmė buvo tokia, kad iš esmės jis buvo prašęs telefonui. O jo kaina, nežinau, 600 buvo ar kokia. Tai tada aš nupirkau, nes žmogus iš vaikų namų, jam labai sunku gyventi. – Kiek iš viso pinigų pasiskolino? – Iš viso pinigų – beveik 4800.“

REKLAMA

Nukentėjęs homoseksualus vyras pasakoja, kad su Mantu seksualinių santykių neturėjo, o pareikalavęs gražinti beveik penkis tūkstančius eurų sulaukė šantažo ir grasinimo melagingai apkaltinti išprievartavimu: „Supranti, žiūrėk, aš į policiją kreipsiuosi dėl išprievartavimo. Jis skambindavo ir prašinėdavo pinigų. Net tada, kai aš pasakiau, kad viskas, daugiau neduosiu. Jis vis tiek skambindavo ir prašinėdavo pinigų.“

TV3 šaltinių duomenimis, gauti nukentėjusiųjų liudijimai.

Kitas tapatybės atskleisti kol kas nenorintis vaikinas pasakoja, kad Mantas melu ir šantažu iš jo išviliojo 2300 eurų. O Manto pasakojimais susigraudinusi mergina TV3 žinioms prisipažino taip pat buvusi apgauta – ji prarado 2500 eurų.

REKLAMA

Apie tariamai nuo kunigo nukentėjusio Manto istoriją paaiškėjo ir daugiau informacijos. Arkivyskupija ketvirtadienį teisinosi, kad nieko apie atliktas kratas kunigo Paleikšos darbo vietoje nežinojo. Nežinojo ir dėl kokio nusikaltimo kunigas Paleikša yra įtariamas.

Tačiau prokuratūra tikina, kad tai melas.

„Prieš atliekant kratą yra pateikiama teismo nutartis, kurioje yra nurodoma dėl kokio nusikaltimo, kuo įtariamas ir dėl kokio nusikaltimo atliekama krata“, – aiškina N. Grunskienė.

Generalinė prokurorė taip pat pridūrė, kad kratos pas kunigą metu šalia teisėsaugos buvo ir arkivyskupijos teisininkas, apie kurį arkivyskupija nieko neužsiminė.

Kad teisėjaugoj šita velniava išbujojus patyliukais kalbama seniai. Ar ne pats laikas iš naujo peržiūrėti Garliavos bylą? Ten klausimų daugiau, nei atsakymų ir žurnalistinis tyrimas užčiauptas, ir Venckienė atsidūrė kaltinamųjų suole, ir "staiga netyčia" mirusių kiekis. Valstybė stipri ne tada, kada sugeba paslėpti nusikaltimus, o juos išaiškinti ir padaryti išvadas. Tas tikrai kol kas ne apie Lietuvą.
Pasidarė įdomu, ar visus nusikaltėlius prokurorai pasitinka oro uoste ir vežasi į draugų sodybas nusipirkę vyno? Kita vertus, nelogiški ir kitų "geradarių" aiškinimai, kad duodavo vaikinui tūkstančius eurų, brangius telefonus vien iš gailesčio. Čia tokie vyriškos prostitucijos ar pedofilijos įkainiai?
"gamasiatinos kronikos. raukų brolija" 1-as sezonas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų