REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po Živilės Diawaros sulaikymo vėl kilo diskusijos dėl narkotikų dekriminalizavimo klausimo. Nepaisant to, kad projektas buvo atnaujintas ir vėl yra pasirengęs belstis į Seimo duris, aistras jis kelia kaip ir praėjusį kartą.

Po Živilės Diawaros sulaikymo vėl kilo diskusijos dėl narkotikų dekriminalizavimo klausimo. Nepaisant to, kad projektas buvo atnaujintas ir vėl yra pasirengęs belstis į Seimo duris, aistras jis kelia kaip ir praėjusį kartą.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas paaiškino, kas pasikeitė projekte, tačiau kartu su juo diskutavęs Aurelijus Veryga teigė, kad šis projektas blogesnis nei buvęs. 

Pone Mitalai, narkotikų dekriminalizavimo projektas vėl grįš svarstymui. Koks skirtumas yra nuo to, kas Seimo jau buvo atmesta?

Ankščiau įstatyme buvo įrašytos visos psichoaktyvios medžiagos, dabar įrašyta tik marihuana. Visi kiti pagrindiniai įstatymo parametrai liko labai panašūs. Aš žinau, kad tikriausiai po komiteto ar kažkada vėliau yra registruoti Seimo narių siūlymai, kaip papildyti tą projektą ir nukreipti ieškoti pagalbos, jei toks atvejis pasikartoja kelis kartus.

Įstatymas yra pasikeitęs, bet ar jis yra geras, tobulas, grynas – tikrai nežinau, nes pirminė įstatymo idėja buvo dekriminalizuoti visas psichoaktyvias medžiagas ir taip pasiųsti labai aišku signalą, kad, jeigu tu turi problemų, yra sąlygos ir mes kviečiame gydytis.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš praėjusį biudžetą vaikščiojome kartu ir su Aurelijumi Veryga, ir rinkome parašus, kad būtų padidintas finansavimas priklausomybių prevencijai, esame susižiūrėję nuo kai kurių įstaigų renovacijos užbaigimo, kad būtų praplėstos galimybės, iki minkštųjų programų, kokia yra jų būklė.

REKLAMA

Tai tam tikri darbai padaryti, todėl negalima sakyti, kad Seimas negirdėjo, nematė, nesvarstė ar apie kažką dar nepadiskutavo, kai mes kalbame apie šį klausimą. Viskas dienos pabaigoje prieina prie paprasto sprendimo, ar Seimo nariai pasiryš pasakyti, kad savo esme tai yra psichoaktyvi medžiaga, bet mes gyvename daugysbės psichoaktyvių medžiagų apsuptyje – nuo alkoholio iki tabako, vaistų ir panašiai.

Ar mes dabar savo labai ribotus resursus skirsime tų žmonių, kurie turi po gramą ar po trupinį gaudymui ir sodinimui į areštinę, ar mes rūpinsimės rimtais narkobaronais, o tiems žmonėms, kurie paslydo ar panašiai, padėsime.

REKLAMA
REKLAMA

Nebūkite ta visuomenė, kuri su kameromis ir policijos švyturėliais gaudo tuos žmones, kurie tikrai neprimena narkobaronų.

Pone Veryga, ar jūs pritartumėte, kad gal nereikėtų vaikytis tų jaunuolių, kurie neprimena narkobaronų?

Vytautas moka labai gražiai pasakoti, bet aš manau, kad niekas jų su švyturėliais negaudo ir nesivaiko. Jeigu žmogus yra sulaikomas patruliavimo metu, pareigūnams sukelia klausimų, tai jie tiesiog dirba savo kasdienį darbą, gatvėje užtikrina saugumą ir tie žmonės, kurie patruliuoja gatvėje, narkobaronų negaudo.

Tai yra svarbu, bet mes viską suveliame į vietą krūvą. Šitie žmonės narkobaronų nebūtų gaudę, o kalbant apie pagalbą ir įstatymo projektą, aš manau, kad šitas projektas yra netgi blogesnis negu buvęs, nes yra išskirta viena narkotinė medžiaga. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Negalima taip daryti, nėra jokio loginio paaiškinimo. Mes sakome, kad žmogus turi priklausomybę ir tos medžiagos yra nelegalios, bet gi visiems žmonėms, kurie turi kažkokią tai priklausomybę, turėtų būti paskatos šitas problemas spręsti ir nesvarbu, ar jis žolės parūkė, ar kokaino pauostė, tabletę suvartojo ar panašiai.

Bet kritikai kalbėjo tik apie kanapių dekriminalizavimą

Kalbėdavo tie kritikai, kurie neturi žalio supratimo, kas yra priklausomybė, jie nebuvo ir dirbę su tais žmonėmis. Čia yra sukurta tokia mistika apie kanapes, kaip apie kažkokį gamtos gėrį. Kokainas tarp kitko irgi yra išgaunamas iš augalo, yra augalinės kilmės, o ankščiau ir į „Coca Cola“ buvo dedamas – tai mes čia istorijų galime prisukti visokių.

REKLAMA

Kolega Vytautas minėjo ir papildomus pinigus, renovacijas, kurioms dar naudojami ir europiniai fondai <...>, bet, jei mes norime pasakyti, kad tai nėra šiaip sau, jeigu į narkotinę medžiagą žiūrime kaip į rimtą dalyką, o aš ją labai rimtai žiūriu, jeigu žmogus įkliuvo pirmą kartą, taip yra ir su neblaiviais vairuotojais, tai mes jį siunčiame, kad jis sužinotų ir suprastų, jog tai visgi yra ne juokas, jog vairuoti išgėrus yra nesaugu ir jam, ir visuomenei, kad yra pasekmės.

Tai, jei įkliuvo nelegalių medžiagų pavartojęs žmogus, siųskime jį susipažinti su žala. Tai viena, o jei žmogus yra priklausomas, tai galimybė išvengti atsakomybės ir būtų su sąlyga, kad jis eina priklausomybę gydytis.

Tai, ar jums tikrų projektas, jei vietoj žodžių „gali būti“ būtų „privaloma“?

Jeigu būtų privaloma, taip. 

Daugiau apie tai išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų