Verslininkų atstovas: teisinga, kad darbuotojai už COVID-19 testus mokės patys

Vyriausybė nusprendė teisingai, kad finansinę testavimosi naštą perkėlė ant darbuotojų pečių, teigė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Kodėl toks sprendimas teisingas, jis atsakė TV3 žinių „Dienos komentare“.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad už COVID-19 testavimą turėtų susimokėti patys darbuotojai. Kaip manote, ar nebūtų geriau, jei už tai mokėtų darbdaviai?

Nebūtų geriau, jei būtų palikę darbdaviams, nes darbdavys ir taip suteikia galimybę darbuotojui nemokamai skiepytis, ką garantuoja ir valstybė. Jei dėl neaiškių, sunkiai paaiškinamų priežasčių darbuotojai atsisako skiepytis, nemokamai apsaugoti savo sveikatą, tada jie ir turi prisiimti tą finansinę naštą – testuotis patys.

Nors pats testavimas kaip pandemijos forma yra labai kvestionuotina, nes mes žinome, kad vienintelis efektyvus viruso stabdymo būdas yra skiepas.

Vyriausybės kritikai sako, kad mūsų Vyriausybė per daug pasikliauja jėgos politika, o Vakaruose žmonėms kažką pasiūlo už tą skiepą. Ar tokiai kritikai pritartumėte?

Daugelis šalių eina gerokai griežtesniu reguliavimu negu mes. Turime ir Italijos, ir Prancūzijos pavyzdį, daugelis šalių tą patį galimybių pasą netgi ankščiau įvedė.

Žiūrėkite palyginamuoju būdu – tiek karantinas pas mus buvo pakankamai švelnus, lyginant su kitomis šalimis, tiek ir kiti įpareigojimai. Italijoje visi darbuotojai privalo skiepytis darbo vietose, o mes apie tai tik diskutuojame ir neaišku, ar taip bus.

O ko Vyriausybė nepadaro, kad įtikintų likusią žmonių dalį skiepytis?

Raginimas skiepytis yra individualus veiksmas, reikia su žmonėmis kalbėtis individualiai. Pirmiausia kalbėtis su žmonėmis reikia medikams, atsakant į jų baimes ir klausimus. 

Iš verslo pusės žinome, kad tai yra tiesioginis pardavimas. Kalbi su žmogumi tiesiogiai ir jį kažkaip įtikini. Aš esu įsitikinęs, kad absoliuti dauguma žmonių nėra antivakseriai. Tų, kurie yra kategoriški prieš skiepus, santykinai yra labai nedaug, bet daugelis žmonių turi baimių, jiems trūksta informacijos.

To tiesioginio pardavimo, kontakto su žmogumi trūko visą laiką. 

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
A
Aha nu jo
2021-10-08 11:10:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taiko verkslenat, kad darbuotoju neturit? Tai sekmes bankrutuot....
Atsakyti
0

S
Saulius
2021-10-08 15:40:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiškai atsiputes deginuosi saulėje Madeiroje išsinuomavau namą iki 2023m kol baigsis experimentavimas vakcina tada matysime ka daryti pasiteisino ji ar ne nes kiek teko girdeti cirkai ten pas jus vyksta pas mus net televizijoje LT kaip pajuokos objektas...
Atsakyti
0

V
Viktorija
2021-10-09 22:19:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dulkina smegenis dėl tų skiepų. Aš save nenuodinsiu tais skiepais. Skiepytis skiepytis gal dešimt kartų kol pastipsi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų