Venckienės sūnus: daug advokatų dėl mamos Lietuvoje ruošiasi dirbti nemokamai

Kaip tik šiuo metu į Lietuvą gali būti pargabenta, arba pakeliui iš Lenkijos į Lietuvą gabenama kelerius metus Čikagoje nuo Lietuvos teisėsaugos besislapsčiusi Neringa Venckienė. Prieš daugiau nei tris valandas ją, kaip manoma, skraidinęs lėktuvas nutūpė Varšuvoje ir ji gabenama arba jau pargabenta į Lietuvą. Čia jos laukia šūsnis kaltinimų pagal kelis baudžiamojo kodekso straipsnius. Tuo metu Venckienės artimieji ir bendražygiai jau ruošiasi protesto akcijoms.

Šešerius metus Lietuvoje nematyta Neringa Venckienė jau turi būti Lietuvoje arba prie pat jos. Apie tai, kad garsioji bėglė išduota Lietuvai, pranešė Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinis kalėjimų biuras. Tiesa, mūsų pareigūnai iki paskutinės akimirkos apie Venckienės skraidinimą namo tyli. Generalinis prokuroras patvirtina tik tiek, kad Venckienės ekstradicija jau prasidėjo.

„Jokių komentarų šiuo klausimu kol kas nebus. Kai bus pargabenta, tada ir pakomentuosim“, – kalbėjo generalinis komisaras Linas Pernavas.

„Kaip bebūtų keista, žinokite, aš visą tai sužinojau iš jūsų operatyvaus pranešimo žiniasklaidoje. Ir galvoju, gal čia man kas turėtų pagal pareigas pranešti, bet taip ir nesulaukiau nieko“, – sako premjeras Saulius Skvernelis.

Viena iš Kauno pedofilijos istorijos figūrų, kaip paaiškėjo po kelerių metų, slepiasi Amerikoje, Čikagoje, o Lietuvos teisėsauga prašo jos ekstradicijos. Prieš kelias savaites už Atlanto neliko teisinių trikdžių jos ekstradicijai.

Daugiau apie bėglės ekstradiciją atskleidė pats Venckienės sūnus, socialiniame tinkle nurodęs, kad vakar vėlų vakarą vietos laiku Čikagoje, tai yra mūsų laiku trečiadienį, apie 6 val. 40 min. ryto, iš Čikagos O‘Haros oro uosto pakilo motiną skraidinantis Lenkijos avialinijų LOT lėktuvas. Skrydį Venckienės bendražygiai akylai stebėjo ir skrydžių sekimo programa, kuri rodė, kad trečiadienį popiet lėktuvas buvo virš Didžiosios Britanijos ir apie 15.00 val. turėjo pasiekti Varšuvą.

 „Ji net nelabai turėjo galimybės su manim susisiekti, tik parašė žinutę, kad jai liepė susirinkti daiktus ir kad ją išveža“, – pasakoja N. Venckienės sūnus Karolis Venckus.

REKLAMA

N. Venckienė Lietuvoje matyta paskutinį kartą  2013-aisiais pavasarį. Ji kaip į vandenį dingo prokurorams pradėjus tyrimą prieš ją pačią, o Seimui panaikinus jos neliečiamybę.

„Gerai, kad susilaukė mamos byla daug tarptautinio dėmesio. Man atrodo, tai paveiks ir bylą Lietuvoje, oLietuvos pareigūnai nesielgs, kaip jie įpratę elgtis, ir turės pagaliau laikytis taisyklių“, – mano K. Venckus.

Net amerikiečių televizijų reportažuose kalbama apie į Lietuvą skraidinamą buvusią teisėją.

Pareigūnai neslepia, jie tyčia, bijodami provokacijų, neskelbia, ar iš Varšuvos į Lietuvą ji skraidinama, ar vežama automobiliais, ar, pavyzdžiui, gabenama sraigtasparniu – neaišku ir ar ji keliauja į Kauną, ar Vilnių, o gal net kitą miestą.

Bet Neringos Venckienės artimieji ir bendražygiai sako, kad jau ruošiasi ginti ją Lietuvoje.

„Vertinsim, darysim, kada, matysim, kaip teisėsauga. Galbūt jie žmoniškiau pasielgs, tada atitinkamai. Bet jei jie pasielgs su visu žiaurumu ir mes stengsimės, kaip sakant, tegu uždaro ir mus su Venckiene galų gale“, – teigia „Drąsos kelio“ pirmininkas Jonas Varkala.

„Ar mes tikimės Lietuvoje teisingumo? Ne. Nieko nesitikim Lietuvoje. Labai liūdnos nuotaikos. Ką jums dar pasakyti…“, – kalbėjo N. Venckienės teta Audronė Skučienė.

„Lietuvoje visi advokatai, sakau aš, turbūt 10 žinučių iš skirtingų advokatų sulaukiau. Tai visi jie ruošiasi dirbti nemokamai“, – teigia K. Venckus.

„Man belieka didžiuotis, kad sūnus jau subrendęs ir tikrai pakankamai korektiškai ir pagal galimybes gina savo mamą. Tai aš galiu juo tik didžiuotis“, – sako buvęs N. Venckienės vyras Aidas Venckus.

Pagal įprastas procedūras per 48 val. Lietuvoje Venckienė turi būti pristatyta į teismą, kuriame turi būti sprendžiama dėl kardomosios priemonės. Kelerius metus Lietuvą padalinusią Kauno istoriją stebintys advokatai sako, kad iš areštinės Venckienė jau po kelių dienų gali būti paleista skiriant jai lengvesnę kardomąją priemonę. Ir jai nebūtinai gresia kalėjimas.

REKLAMA

„Ta galimybė yra visiškai teorinė, nes pagal teismų praktiką ir bausmių taikymo praktiką už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas laisvės atėmimo bausmė neskiriama. Tai nemanau, kad bus išimtis ir šis atvejis. Antras dalykas – dar iki to reikia prieiti“, – pasakoja advokatas Valdemaras Bužinskas.

JAV Teismo sprendimu, į Lietuvą grąžinta Neringa Venckienė čia bus teisiama tik pagal 4 iš viso šūsnio Generalinės prokuratūros planuotų baudžiamojo kodekso straipsnių.

Dėl teismo sprendimo nevykdymo, trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, bei dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.


Rašyti komentarą...
v
vladas lukosevicius
2019-11-06 20:17:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
KGB PROSTITUTĖ GRYBAUSKAITĖ ASMENIŠKAI DANGSTĖ PEDOFILŲ BENDRININKŲ D. VALIO , E. PAŠILIO IR R. JANCEVIČIAUS NUSIKALTIMUS .....

D. VALYS SU PAŠILIU PATYS BUS TEISIAMAS KAIP IŠKRYPĖLIAI ..... NESULAUKS SENATIES .....
D. Valys ir Jancevičius asmeniškai bendrininkavo dangstydami tris pedofilus ....
Pedofilą R. PROCHOVĄ , kuris būdamas 28 metų sangulavo su 16-mete iš Vilniaus ,,MINTIES,, vaikų globos namų Juste Jasudavičiūte ........
Pedofilą GINTARĄ BERTULĮ kuris daužė 5 metų mergaitę ir siūlė jai čiulpti . Tas pedofilas ivykdė 9 užpuolimus ir 4 plėšimus , numušė moterį su automobiliu ir ją sumušė ........
VSD Pedofilą ERIKĄ TOMAŠEVSKĮ , kuris organizavo ne vieną nužudymą , itraukė nepilnamečius į nusikaltimus ir naudojosi nepilnametėmis ...
Apie D. Valio nusikalstamą veiklą buvo informuota KGB prostitutė Grybauskaitė .
O KUR DAR KITI SUKLASTOTI LRGP TYRIMAI IR NUSIKALTIMAI ...... V. Pociūno , prokuroro T. Birštono nužudymai ?

Atsakyti
-4

V
Vytautas
2019-11-06 23:06:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikiuosi pedofilų klanas gaus ko nusipelnęs, o Neringa Venckienė bus išteisinta.
Bet turėkit omenyje kad tas katras tada vadovavo akivaizdžiai nusikalstamam Garliavos šturmui dabar yra generaliniu policijos komisaru paskirtas, tad be viešo masinio palaikymo Neringai tikrai bus prastai...
Atsakyti
-6

D
Dede
2019-11-08 01:02:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi rekia bego...ji niekur nebego ir nesislapste….klistat..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų