REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atlaisvėjus karantinui ir sušilus orams, lietuviai vis daugiau keliauja, o į jų namus tuo metu braunasi vagys. Pareigūnai perspėja – vagysčių sezonas įsibėgėja. O draudikai skaičiuoja, kad tautiečiai dėl vagysčių patiria vis didesnę žalą –  ilgapirščiai ypač nusitaikę į kiemuose paliktas brangias kepsnines.

Atlaisvėjus karantinui ir sušilus orams, lietuviai vis daugiau keliauja, o į jų namus tuo metu braunasi vagys. Pareigūnai perspėja – vagysčių sezonas įsibėgėja. O draudikai skaičiuoja, kad tautiečiai dėl vagysčių patiria vis didesnę žalą –  ilgapirščiai ypač nusitaikę į kiemuose paliktas brangias kepsnines.

REKLAMA

Ir policija, ir tūkstantines žalas skaičiuojantys draudikai vieningai kartoja – reikia susidraugauti su kaimynais ir nepalikti pravirų langų ar durų.

Solidžiu ilgapirščių grobiu, anot Vilniaus apskrities policijos, tapo prabangiame name laikyti papuošalai. Pasak pareigūnų, atšilus orams ir atlaisvėjus karantinui, vagysčių smarkiai daugėja. O į prabangius rajonus šiuo metu nusitaikiusių ilgapirščių nesustabdo nei šarvuotos durys, nei brangios spynos, kurias šie atrakina per 5 minutes.

Vilniaus apskrities VPK atstovas Olegas Bikbajevas teigia: „Vagys jas planuoja ir nustato tam tikrą žmonių dienotvarkę prabangiuose rajonuose, net eina iki to, kad stebint tų žmonių dienotvarkę, kad pasipelnytų, stato neteisėtas priemones, kaip GPS į jų automobilius, mato jų judėjimą, kruopščiai joms ruošiasi. Jos nevykdomos spontaniškai, jie žino, kad žmonės yra pasiturintys.“

REKLAMA
REKLAMA

O prieš kelias dienas Vilniaus apskrities pareigūnai sulaikė ir tris romų tautybės asmenis, kurie Šalčininkų rajone į neužrakintą nuosavą namą užėjo ir pusę tūkstančio eurų pasisavino, kol šeimininkai ilsėjosi kieme. Trijulė, anot pareigūnų, veikiausiai yra padariusi ir daugiau panašių nusikaltimų.

REKLAMA

O. Bikbajevas teigia: „Jie tiesiog užeina, paprašo pagalbos, kartais. Jie nevaikšto, spontaniškai nevagia. Jie ateina, prisistato, paprašo kažko, paklausia, kur kaip nuvažiuoti ir pasipelno.“

„Gjensidige“ atstovė Viktorija Katilienė teigia: „Kai karantinas baigėsi, atšilo orai, žmonės pradėjo pramogauti lauke ir pastebėjome, kad vagysčių skaičius ženkliai išaugo, dešimtimis kartų. Ir vagiamos kepsninės, lauko baldai, žoliapjovės, dviračiai. Tai turėjo įtakos ir vidutinei žalai, jei anksčiau buvo apie 700 €, tai dabar 2000 €, nes vagiami brangesni daiktai.“

REKLAMA
REKLAMA

Būtent žmonių atsipalaidavimas, nerakintos durys, per karščius paliktos atviros terasos ar kieme stovinčios brangios kepsninės ir suvilioja vagis. Pasak draudikų – populiarus šį sezoną grobis ir kiemuose paliekami elektriniai paspirtukai.

BTA ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis sako: „Dažnai palieka daiktus atvirai: tiesiog įvaro dviratį, užvado už krūmo ir palieka, nei jis prirakintas – ir jį pavagia. Tos pačios kepsninės, jos irgi tiesiog pastatytos terasoje kažkur stovi ir viskas – jas palieka, išvažiuoja atostogauti ir grįžus po atostogų tenka nusipirkti naują kepsninę.“

Na, o jei jau vagys įsibrovė į namus – dažniausiai išsineša nedidelius, bet vertingus daiktus: papuošalus, pinigus, telefonus, planšetes, kompiuterius ar fotoaparatus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, policijos statistika bent kažkuo džiugina – nors ilgapirščių padaroma žala didėja, pačių vagysčių skaičius metai iš metų mažėja. Per ketverius metus apiplėštų namų ar butų sumažėjo perpus. Ir policija, ir draudikai kartoja – išvažiuojant atostogų pasigirti tuo reikėtų ne garsiai socialiniuose tinkluose, o tyliai artimiems kaimynams ar giminaičiams.

Policijos atstovas Ramūnas Matonis teigia: „Kad kažkas tą būstą prižiūrėtų šiek tiek. Ar kažkaip vakarais uždegtų šviesą, arba – jei butas – ištrauktų reklamines skrajutes, laikraščius. Kartais būna pakabinamos ant durų skrajutės tų pačiu ilgapirščių, reiktų irgi nuimti: sudaryti tam tikrą vaizdą, kad namuose kažkas yra, vakarais įjungti šviesą, tuo pačiu palaistyti gėles ar kažką. Tiesiog paprašyti kaimynų, kad karts nuo karto į tą būstą užsuktų.“

REKLAMA

Draudimo bendrovės BTA užsakyta apklausa parodė, kad kaimynų pagalba atostogaujant pasitiki maždaug ketvirtadalis lietuvių. Dar tiek pat namų nesaugo niekaip, nei brangiomis spynomis, nei signalizacija. Populiariausia apsauga – šarvuotos durys, bet jas vagys dažnai tiesiog apeina.

A. Žiukelis teigia: „Pagrindines įėjimo duris gali pastatyti, kad ir pačias brangiausias ir saugiausias, bet jei tavo terasos durys paprasčiausios ir su laužtuvu lengvai išlaužiamos – vagis eis lengviausiu keliu ir jam visiškai nesvarbu, kad pagrindines įėjimo duris jūs pasidarėte pačias saugiausias. Jis tiesiog ras kitą būdą ir viskas.“

Savaitės pradžioje sostinėje vagys iš vieno buto pasisavino ir seifą su įspūdingu grobiu. Jame buvo 20 tūkst. eurų, kilogramas aukso, kurio vertė gali siekti dar 50 tūkst. eurų, ir 6 kilogramai sidabro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų