REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialistams pastebint, kad vis daugiau žmonių neteisingai vartoja jiems paskirtus vaistus, šie įspėja – ne pagal gydytojo rekomendacijas vartojami vaistai gali ne tik neveikti, tačiau ir iššaukti papildomus simptomus ir rizikas.

Specialistams pastebint, kad vis daugiau žmonių neteisingai vartoja jiems paskirtus vaistus, šie įspėja – ne pagal gydytojo rekomendacijas vartojami vaistai gali ne tik neveikti, tačiau ir iššaukti papildomus simptomus ir rizikas.

REKLAMA

Laidos „Sveikata.lt“ komanda paklausė gatvėje sutiktų praeivių, kaip atsakingai jie vartoja vaistus ir ar laikosi gydytojų ir vaistininkų rekomendacijų.

„Ne, aš reguliariai vartoju įvairias žolytes, o tuos vienintelius, kur man paskirti, aš juos vartoju tvarkingai. Dėkui Dievui, kad labai mažai nurodymų“, – žurnalistams sakė viena moteris.

„Klausausi daktarų. Daug vaistų naudoju, tai neseniai taip atsitiko, kad vaistinėje gavau pusei metų vaistus, o žiūriu, kad baigiasi ties metų pabaiga ir nespėsiu sunaudoti, tai nešiau atgal. Sunkiau su mano mama, ji nebijo. Sako, kad čia ne varškė, ne sūris ir tikrai nesuges“, – pasakojo kita.

Pasak vaistininkės Lauros Vanagaitės, žmonės, nebaigę paskirtų vaistų kurso, gali sau pakenkti.

„Vaistai tikrai nebūna išrašomi šiaip sau. Jie išrašomi pagal poreikį. Kai mes sulaukiame pacientų vaistinėse ir duodame jiems vaistus, visą laiką užtvirtiname gydytojo rekomendaciją, tą informaciją dažnai pakartojame.

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai problemos būna, kad būna išrašytas vaistas, žmogus vėl ateina į vaistinę, nes nežino kas jam yra – jis naudojo tą vaistą, bet jam nepadėjo, ir galiausiai, išsiaiškinus visus paciento poreikius, galima nuspręsti, kad vaistas nebuvo naudojamas taip, kaip turėtų, ir nebuvo vartojamas tas kursas, kuris buvo skirtas. Tada ta liga pasikartoja, galbūt žmogus pradeda jausti dar kažkokį simptomą, o visa tai yra dėl to, nes vaistas nebuvo racionaliai vartojamas“, – kalbėjo vaistininkė.

REKLAMA

Anot šeimos gydytojos Jolitos Martinonienės, kaip vartoti vaistus specialistai parenka pagal paciento amžių, svorį, ligą, simptomų ryškumą, tyrimų atsakymus ir dar daugybę veiksnių.

„Svarbu nevartoti kaimynų ir giminių tablečių ir vaistų, kurie buvo paskirti vienom ligom gydyti, nemaišyti vaistų tarpusavyje, taip išvengiant vaistų sąveikos, būti atsargiam su maistu – negerti kai kurių vaistų ant tuščio skrandžio, arba užgerinėti kai kurių vaistų su greipfrutų sultimis. Na, ir, aišku, labai svarbu nevartoti alkoholio, kai geriate vaistus“, – patarė medikė.

Daugiau apie teisingą vaistų vartojimą sužinokite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Sveikata.lt“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 9:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Sveikata.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų