Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai teigė, kad visuomenės sveikatos strategija, pagrįsta tik vakcinacija, greičiausiai žlugs.

Mokslininkai teigė, kad visuomenės sveikatos strategija, pagrįsta tik vakcinacija, greičiausiai žlugs.

REKLAMA

Siekdamos susidoroti su besitęsiančia koronaviruso pandemija, pasaulio šalys turi laikytis visuomenės sveikatos strategijos, apimančios ne tik vakcinaciją, bet ir kitas priemones, sakė sveikatos ekspertai, rašo politico.eu.

Mokslininkai, paskelbę savo susirūpinimą laiške „British Medical Journal“, teigė, kad delta ir omikron atmainų galimybė „apeiti“ apsaugą, sukurtą vakcinomis, reiškia, jog visuomenės sveikatos strategija, pagrįsta tik vakcinacija, gali žlugti.

Šalys, nusprendusios leisti virusui plisti, turėjo susidoroti su padidėjusiu mirtingumu ir medicinos personalo trūkumu, taip pat su galimu karantinu, kad būtų išvengta antplūdžio ligoninėse. Priešingai, „šalyse, kurios anksti nuslopino viruso perdavimą, sumažėjo mirtingumas, ir jos patyrė mažesnę ekonominę žalą“, rašo jie.

Laiškas publikuotas kaip tik tuo metu, kai JK vyriausybė nusprendė neįvesti jokių papildomų apribojimų po švenčių. Šalyje užfiksuotas rekordinis koronaviruso infekcijų, kurias sukėlė labai užkrečiama omikron atmaina, padidėjimas.

REKLAMA

Mokslininkų grupė, kurią sudaro visuomenės sveikatos ekspertai iš pirmaujančių JK ir viso pasaulio universitetų, pasisakė už „vakcinos plius“ metodą: derinti skiepijimą su kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, kaukių dėvėjimu, geresne patalpų vėdinimo sistema, nustatyti kriterijus, pagal kuriuos būtų griežtinami arba švelninami apribojimai, ir suteikti finansinę paramą, kad būtų galima izoliuoti tuos, kurių koronaviruso testo rezultatas yra teigiamas.

Pasaulio sveikatos organizacija taip pat turėtų paskelbti koronavirusą oru plintančiu patogenu, kad būtų išvengta painiavos dėl ligos, taip pat reikėtų dėti daugiau pastangų siekiant užtikrinti teisingą vakcinų paskirstymą, rašoma laiške.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų