Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netrukus dar brangiau gali tekti mokėti ir už vandenį. Vandens tiekėjai aiškina, kad išaugus energijos kainoms tenka dirbti nuostolingai, tad išgelbėti neva galėtų tik perskaičiuoti ir pakelti vandens tarifai. Įmonės norėtų, kad gyventojai už vandenį mokėtų bent 15 procentų, o kai kuriuose miestuose ir ketvirtadaliu brangiau.

Netrukus dar brangiau gali tekti mokėti ir už vandenį. Vandens tiekėjai aiškina, kad išaugus energijos kainoms tenka dirbti nuostolingai, tad išgelbėti neva galėtų tik perskaičiuoti ir pakelti vandens tarifai. Įmonės norėtų, kad gyventojai už vandenį mokėtų bent 15 procentų, o kai kuriuose miestuose ir ketvirtadaliu brangiau.

REKLAMA

Kai kurios įmonės kainas jau buvo pakėlusios ir dabar valdžios prašo, kad leistų vandens tarifus peržiūrėti ne kartą, o dukart per metus.

Šiauliuose, Vijolių kaime gyvenanti didelė Volosovų šeimyna draugiškai sėda prie bendro stalo. Tačiau susirinko dar ne visi. Iš viso šeimynoje 17 žmonių – 11 vaikų, 3 suaugę, o dabar priglaudė ir ukrainietę, nuo karo bėgančią mamą su dviem vaikais. Šeimynos mama Ingrida baiminasi, kad su tokiais kainų kilimo tempais greitai pasirūpinti vaikais bus sunku. O situaciją dar pablogina ir prognozės, kad netrukus ir už vandenį mokėti teks brangiau. Dabar šeima jį ir taip taupo.

„Mes negalim sau leist kiekvieną vakarą eiti po dušu – nusiplaunam kojytes, tam tikras vietas, negalim sau leisti kiekvieną dieną“, – sako šiaulietė Ingrida.

REKLAMA

Šiauliuose 1 kubas vandens kainuoja 2,14 euro. Ingrida sako, kad jų šeimyna per mėnesį sunaudoja apie 60 kubų vandens. Tai kainuotų 130 eurų, tačiau laimei, jie turi šulinį ir kartais vandens pasisemia iš jo.

„Vaikui maudytis reikia, skalbimo mašinos nenutyla. Vanduo – gyvybės šaltinis. Mes mokom vaikus savo indus išsiplauti patiems. Ar jie turėtų tą mašiną indų plovimo, ar neturėtų. Jie turi išmokti gerai išsiplauti indus. Jie paleidžia vandenį, užsimiršta, kad reikia taupyti“, – pasakoja Ingrida.

Vandens tiekėjų asociacija teigia, kad kad dėl smarkiai pabrangusių energijos sąnaudų daugelis įmonių dirba nuostolingai. Sako, kad dėl to įmonės geriamojo šalto vandens kainą turėtų pakilti bent 15 procentų. 

Dėl to asociacija jau kreipėsi į Aplinkos ministeriją – prašo, kad jiems būtų sudaryta galimybė perskaičiuoti ir pakelti tarifus ne vieną kartą per metus, bet ir antrąjį kartą su išlyga, jei energetinės sąnaudos brangtu ne mažiau kaip 50 procentų.

REKLAMA
REKLAMA

„Kainoms staiga pakilus, mes neturime jokios galimybės čia ir dabar spręsti tą visą klausimą. Mums visada reikalinga turėti pakankamą kiekį apyvartinių lėšų, kad galėtume įgyvendinti savo projektus, techninius ar planinius ūkio infrastruktūros remontus“, – teigia Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos direktorius Vaidotas Ramonas.

Pasak „Šiaulių vandenų“ generalinio direktoriaus, įmonė dėl pabrangusios energetikos patiria 600 tūkstančių eurų nuostolį. Tad vienintelis išsigelbėjimas būtų – jei daugiau už vandenį mokėtų vartotojai.

„Mūsų paskaičiavimais, kur turėtų būti derinama pažyma, kėlimas numatytas apie 25 procentus, tai daug ar mažai, kiekvienas skeptiškai žiūri į kainos kilimą. 25 procentai tai grubiai 50 centų, plius minus. Tai jei šeima vartoja nuo 2 iki 5 kubų tai pabrangtų arba 1,50 arba 2 eurus per mėnesį“, – kalba bendrovės „Šiaulių vandenys“ generalinis direktorius Jonas Matkevičius.

„Kauno vandenys“ taip pat patiria nuostolių. Tačiau net perskaičiavus tarifus, anot įmonės direktoriaus, drastiško kainų kilimo nebūtų.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes kalbam apie kelis centus, drastiško kažko šeimos biudžetui nebus. Nuo 1–2 kubų tai bus simbolinis bus, kavos puodelio padidėjimas, kas daugiau vartoja – jiems tai taip“, – aiškina bendrovės „Kauno vandenys“ atstovas Arvydas Juška.

Analogiška situacija ir Marijampolėje. Dabar vanduo ten kainuoja 2,60 eur. „Sūduvos vandenų“ direktorius taip pat sako, kad tarifų kėlimas bent iš dalies padėtų kapstytis iš nuostolingo veikimo.

„Mums būtų kaip įmonėm geriau, galėtume greičiau reaguoti į kylančias kainas medžiagų, žaliavų ir taip toliau, tiesiog patirt mažiau nuostolių einamaisiais metais“, – sako „Sūduvos vandenys“ direktorius Žydrūnas Čekauskas.

O Vilniuje vanduo pigesnis – 1,32 už kubinį metrą. „Vilniaus vandenys“ sako, kad nuostolių kol kas nepatiria, bet sutinka, kad tarifus perskaičiuoti reikia.

„Visų pirma, reikėtų žiūrėti ne kaip perkelti tą kainą ant vartotojų pečių, tačiau pačios įmonės, tame tarpe ir mūsų, turėtų ieškoti galimybių kaip efektyvinti veiklą, ir tikrai tą kainų brangimą amortizuoti. Tad, taip, įtaka tikriausiai bus, pritariama, kad reikia perskaičiuoti tam tikras kainas ir tarifus, tačiau darysime, kad tai nebūtų nepakeliama našta vartotojui“, – tikina „Vilniaus vandenų“ atstovė Renata Smalskė.

REKLAMA
REKLAMA

Aplinkos ministras sako, kad pataisas, kurios leistų vandens tarifus peržiūrėti dukart per metus, Vyriausybė teiks Seimui netrukus,  

„Mes įtrauksime, kad 2 kartus per metus būtų peržiūrima, jei energetiniai ištekliai padidėja. Kaina turi įskaičiuot viską, neturi taip būti, kad kaina užsimerkia, bet kita vertus, vandentiekininkai turi skaičiuoti irgi, kad yra kur efektyvėti“, – teigia Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos pirmininko pavaduotojas sako, kad įvykus pokyčiui, taryba tarifus perskaičiuoti turėtų per 2 mėnesius nuo įmonės kreipimosi.

„Jei tai įvyktų, įmonių prašytume, kad pateiktų informaciją apie kainų pasikeitimus dėl resursų. Kad pateiktų sutartis su energijos tiekėjais, kad mes galėtume nustatyti kainą, įvertindami aktualiausią informaciją“, – kalba Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos pirmininko pavaduotojas Donatas Jasas.

Brangiausias vanduo šiuo metu yra Anykščiuose – 4,08 eur. už kubinį metrą. Pigiausias – Vilniuje – 1,32 eur.

Dar vieni aferistai... visi kainas kelia kaipgi jie atsiliks neprisiplėšę...
nevokite mokesciu ,neskraidykite uz mokescius po tailandus , nepirkite uz juos prabangiu automobiliu tai ir turesite tu pinigu, dabar juos svaisto,netaupo,tai is kur turesite tu pinigu,mokescius kelia
rusai kovoja pries ukrainiecius, seimas pries lietuvius.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų