REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo Covid-19 mirštančių ir sergančių asmenų skaičiams mušant naujus rekordus pažvelkime ten, kur prie kiekvieno paciento lovos stoviniuoja mirtis, skaičiuojanti paskutinius savo būsimos aukos atodūsius. Laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti Vilniaus miesto klinikinės ligoninės reanimacijoje.

Nuo Covid-19 mirštančių ir sergančių asmenų skaičiams mušant naujus rekordus pažvelkime ten, kur prie kiekvieno paciento lovos stoviniuoja mirtis, skaičiuojanti paskutinius savo būsimos aukos atodūsius. Laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti Vilniaus miesto klinikinės ligoninės reanimacijoje.

REKLAMA

Šioje ligoninėje guli labai sunkūs Covid-19 pacientai. Tik vienam kitam iš čia pavyksta išeiti sveikomis kojomis. Deja, bet didžiąją dalį pacientų tenka išvežti į amžinojo poilsio vietą.

„Pacientų būklė yra kraštutinai sunki, taip pat gyvybinės funkcijos nėra stabilios. <...> Kraštutinai sunkios būklės pacientai ir jų yra labai daug, visos vietos nuolat yra užimtos.

Pacientų amžius? Na, jauniausias buvo 44 metų, o vyriausias pacientas šiuo metu yra 79 metų“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ pasakojo Vilniaus klinikinės ligoninės Covid-19 reanimacijos gydytoja Ramunė Radzevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pacientė: neigti ligą – beprotybė

Koronaviruso egzistavimu netikėję ir čia patekę pacientai meldžia visų įmanomų jėgų, kad tik medikų pastangos duotų jiems paskutinį šansą gyventi ir dar bent kartą pamatyti savo artimuosius.

REKLAMA

„Neigti, kad nėra tos ligos, yra beprotybė. Ji yra, ji egzistuoja ir liga yra gana sunki, su sunkiomis komplikacijomis“, – tikino Covid-19 serganti pacientė Olimpiada Šimėnienė.

Perpildytoje ir daugiau nei 200 pacientų talpinančioje įstaigoje ligonių sveikatos būklė keičiasi žaibiškai. Vieną minutę esi sąmoningas, o kitą jau esi intubuojamas tam, kad neuždustum nuo plaučiuose susikaupusio vandens.

„Pacientams taikoma intensyvi deguonies terapija, pučianti šiltą orą ir labai dideliu spaudimu į plaučius. Jeigu tai nepadeda, labai dažnai pacientus tenka intubuoti ir taikyti dirbtinę plaučių ventiliaciją“, – aiškino medikė R. Radzevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Medikai pervargę

Šioje ligoninėje dar visai neseniai buvo teikiamos visos įprastose ligoninėse prieinamos paslaugos. Dabar – tai tik Covid-19 pacientus gydanti įstaiga, kitų paslaugų čia gauti nebegalima.

„Mes nebeturime kito pasirinkimo. Mes nebeturime kitokių pacientų. Mes nebegalime turėti kitokių pacientų ir mes darome tai, ką reikia daryti“, – vos tramdydama ašaras kalbėjo Vilniaus klinikinės ligoninės Covid-19 skyriaus vedėja Vaiva Karpavičienė.

Vilniaus klinikinėje ligoninėje dirbantys medikai kiaurą parą bėgioja su gyvybę palaikančiais kvėpavimo aparatais, švirkštais ir lašelinėmis.

„Psichologinis krūvis yra didelis. Darbo krūvis taip pat – tiek fizinis, tiek emocinis. Yra didelis tempas, pacientai labai sunkūs. Tokio sunkaus darbo, ko gero, iki šio laiko neteko dirbti. Tokios sunkios reanimacijos mes neturėjome“, – tikino reanimacijos gydytoja R. Radzevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavargę ir psichologiškai išsekę medikai meldžia valdžios kuo greičiau įvesti patį griežčiausią karantiną. Laukimas – tai žmonių gyvybės, nes kiekviena uždelsta diena atneša vis daugiau mirčių.

„Aš labai norėčiau, kad viskas būtų uždaryta taip, kaip buvo uždaryta pavasarį. Laukiau, kada valdžia priims tokį sprendimą“, – teigė reanimacijos skyriaus vedėja V. Karpavičienė.

Pildosi pats blogiausias scenarijus

Gydytojos nebesulaiko ašarų matydamos vieną po kito prie jų akių mirštančius koronavirusu sergančius pacientus. Pildosi pats baisiausias pandemijos scenarijus.

„Aš esu įsitikinusi, kad mes turime dabar Italijos situaciją. Pas mus tapo Italija“, – tikino V. Karpavičienė.

REKLAMA

Per praėjusį savaitgalį nuo Covid-19 infekcijos ligoninėje mirė net keliolika pacientų.

„Lyginant su pavasariu situacija kardinaliai skiriasi tiek pacientų kiekiu, tiek pacientų amžiumi, tiek jų ligos sunkumu. Pavasarį tokių sunkių Covid-19 ligos komplikacijų mes nestebėjome“, – pasakojo reanimacijos gydytoja R. Radzevičienė.

Krūvis, tenkantis medikams, sunkiai pakeliamas ir nežmoniškas. Ligoninės patalpose milžiniška koronaviruso koncentracija. Užsimovus visus nuo viruso saugančius apdarus tenka išbūti net po keturias valandas. Smarkiai prakaituojant negalima nei atsigerti, nei nueiti į tualetą.

„Medikai ir infuzijas daro, ir sauskelnes keičia, ir maitina, ir varto sunkesnius pacientus“, – teigė reanimacijos skyriaus vedėja V. Karpavičienė.

REKLAMA

„Aš labai dėkinga visam kolektyvui. Žinot, kaip čia žmonės dirba, čia nesvietiškai. Čia kiekvienas žmogus, rodos, visą savo sielą atiduos tau“, – padėkų medikams negailėjo Covid-19 serganti pacientė Jelena Šablina.

Stebint šiuos vaizdus kiekvienas savęs paklauskime, ar norime atsidurti čia ir iškeliauti į nebūtį? Ar norime matyti savo tėvus, senelius, draugus, anūkus ir vaikus? 

Išskirtinius vaizdus iš Vilniaus klinikinės ligoninės pamatykite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje, arba čia:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų