Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinėje duris atvėrė dar dvi ugdymo įstaigos – į klases jose atskubėjo beveik 800 pradinukų. Nuo kovo 15 d. galėjo atsidaryti dar apie 60 mokyklų, visgi to padaryti jos nespėjo. Pedagogai sako, kad rajonuose vaikų grįžimą į mokyklas temdo tėvų baimė testuotis kaupinių metodu. Valdžia jau rengia planą, kaip į klases grąžinti visus šalies pradinukus.

Sostinėje duris atvėrė dar dvi ugdymo įstaigos – į klases jose atskubėjo beveik 800 pradinukų. Nuo kovo 15 d. galėjo atsidaryti dar apie 60 mokyklų, visgi to padaryti jos nespėjo. Pedagogai sako, kad rajonuose vaikų grįžimą į mokyklas temdo tėvų baimė testuotis kaupinių metodu. Valdžia jau rengia planą, kaip į klases grąžinti visus šalies pradinukus.

REKLAMA

Sostinės Baltupių progimnazijos pradinukai po trijų mėnesių pertraukos pagaliau grįžo į mokyklą. Emocijos liejasi per kraštus:

„Anksčiau būdavo – į vandens parką, oho kaip smagu. O dabar – į mokyklą oho kaip smagu.“

„Aš atnešiau gėlių.“

„Atrodo, kaip Rugsėjo 1-oji. Rugsėjo 1-oji tokia antra.“

Į mokyklą grįžo kiek daugiau nei 80 procentų visų pradinukų – iš viso 373 vaikai.

„Pirmokėlis vienas išsakė savo nuomonę, kad niekas šiandien mūsų nebegalės „užmutinti“. Na, o antrokas sako: „Norime grįžti į normalų gyvenimą“. Ir išlydėjo iš klasės plojimais mane“, – sako Baltupių progimnazijos direktorė Ligita Visockienė.

REKLAMA

„Su vaikais šiandien pasikalbėjome, kad šiandien yra bendravimo diena. Nuo rytojaus pradedame darbuotis“, – pasakoja pradinių klasių mokytoja Asta Mitrikienė.

Ši sostinės progimnazija, kaip ir „Vyturio“ pradinė mokykla, klases atvėrė po to, kai vaikai ir jų šeimų nariai savaitgalį pasidarė COVID-19 testus kaupinių metodu. Štai, ką mano ketvirtokai: 

„Man buvo pripasakoję, kad ten kiša…. iki visur. O iš tikrųjų tikrai nereikia bijoti to testo, nes jis tikrai nieko tokio kaip nusakoma.“

„Pasakyčiau, kad kiti nebijotų, nes ten tikrai pakutena į vieną šnervę, į kitą. Tai taip juokinga.“

„Man geriau būti mokykloje, draugai, kontaktavimas ir akių tas matymas. Taip geriau žymiai.“

Visgi nors praėjusią savaitę Vyriausybė leido atverti beveik 60 mokyklų 25 savivaldybėse, šia proga pasinaudojo tik dvi sostinės mokyklos. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad mokyklos tiesiog nespėjo pasiruošti.

REKLAMA
REKLAMA

„Tik praeitą savaitę buvo priimtas sprendimas ir plius dar viena diena šventinė iškrito, o toks darbingas buvo tik penktadienis, o nežinia yra per didelė, tai čia nereikia norėti, kad taip visi reikalai suktųsi greit“, – teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas Aidas Aldakauskas.

Panevėžio rajono Piniavos mokyklos-darželio pradinukai laukia nesulaukia, kol galės mokytis nebe iš namų:

 „Nuotoliniu jau nusibodo, norisi ir su draugais pabūti kitais.“

„Ryšys stringa. Neįmanoma pasimokyti.“

Mokykla prie kontaktinio mokymo planuoja grįžti kitą savaitę, tačiau, anot direktorės, grįš tik dvi iš keturių pradinukų klasių. Mat didelė dalis tėvų abejoja, ar leisti vaikus į mokyklą.

„Mes irgi negalėjome į daug dar klausimų atsakyti – kaip bus tie testai atliekami, kur jie bus atliekami, todėl ir tėvai gal persigalvos sužinoję tikrąją padėtį“, – kalbėjo Piniavos mokyklos-darželio direktorė Alvida Tamošiūnienė.

Tik kitą savaitę atsidaryti ketina ir Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija. Dabar čia mokslus kremta tik namuose mokytis negalintys vaikai. Visgi mokyklos direktorė sako, kad iš 101 pradinuko sugrįžti ketina vos penktadalis – iš penkių klasių tik dvi nepilnos.

REKLAMA
REKLAMA

„Švelniai tariant, nuostabą sukėlė tas negausus tėvų noras vaikus leisti į mokyklą. Ir nuovargis, ir ugdymo kokybė nukentėjusi, ir duomenys rodo, kad nukenčia mokinių emocinė sveikata, socialumo trūkumas ir daug argumentų ir aspektų ir pagal tą tvyrančią nuostatą atrodė, kad mes visi norime į mokyklą“, – sako „Ąžuolo“ progimnazijos direktorė Gileta Naujokienė.

Anot direktorės, pradinukų tėvus labai gąsdina visos šeimos testavimas kaupinių metodu.

„Iš informacijos stokos kyla daug baimių. Ko gero, mato žiniasklaidoje, kaip yra imamas testas iš nosiaryklės, ir tai tapatina su būsimu testu. Mamos nerimauja, kaip ten bus imamas tas tepinėlis kūdikiui iš nosies“, – pasakoja G. Naujokienė.

Tačiau sostinės Visuomenės sveikatos biuras skuba baimes sklaidyti – testas neskausmingas ir paprastas.

„Tai yra toks pat ausų krapštukas – dar net plonesnis pagaliukas, kuris į vaikučio nosytę kišamas ne daugiau kaip 1,5 – 2 cm. Tai tikrai nėra tas standartinis PGR, kai mes kišame iki nosiaryklės ir iš gerklės imame tą ėminį. Tai yra daug paprastesnis“, – teigia Vilniaus visuomenės sveikatos biuro vadovė Guoda Ropaitė-Beigė.

Anot visuomenės sveikatos specialistų, tyrimas kaupinių metodu kol kas vienintelis būdas, leidžiantis vaikams saugiai grįžti į mokyklas. Tiesa, sveikatos ir švietimo ministrai jau rengia planą visiems pradinukams grįžti į mokyklas. Jį vyriausybė svarstys trečiadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų