Uostamiestyje teisiamų 15 ir 16 metų jaunuolių kaltinimų byloje – apstu nusikaltimų

Uostamiestyje teisiami mokyklą terorizavę bei plėšimus vykdę nepilnamečiai. Vienam jų 15, o kitam – 16 metų, tačiau kaltinimų bylą stora – joje mirga kaltinimai ir vagystėmis, ir bandymu apiplėšti moterį, grasinimais mažamečiams bei jaunuolio sumušimu. Abu paaugliai savo kaltę pripažįsta, o jų advokatė teisme aiškino, esą vaikinai nusikalto, nes turėjo per daug laisvo laiko.

Uostamiesčio teismas atvertė dviejų nepilnamečių nusikaltėlių bylą. Vienas jų, 15-metis – posėdyje, o kitas – 16-metis yra už grotų, mat suimtas, tad procese dalyvauja teletiltu. Nors vaikinai kaltinami ne vienu nusikaltimu, labiausiai išgarsėjo vienos uostamiesčio mokyklos terorizavimu.

Pagal bylą, praėjusių metų rugsėjį jaunuoliai mušė ir atiminėjo daiktus iš mokinių, grasino šių tėvams, užgauliojo mokytojus, net bandė įsiveržti į mokyklą, spardė jos duris. Tiesa, dėl tokio bandymo patekti į ugdymo įstaigą nepilnamečiai nėra teisiami.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Uostamiestyje teisiamų 15 ir 16 metų jaunuolių kaltinimų byloje – apstu nusikaltimų

„Dėl viešosios tvarkos pažeidimo aš jau minėjau anksčiau, kad buvo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą, todėl, kad jie neturi dar 16 metų, jie dar neatsako pagal šią nusikalstamą veiką, nes neturi dar tinkamo amžiaus“, – sako prokurorė Rita Ušinskienė.

Tačiau kaltinimų ir taip netrūksta. 16-metis teisiamas už 5 veikas. Už tai, kad iš parduotuvės pavogė 4 pakelius cigarečių bei bandė iš praeivės moters atimti rankinę. Vagystei sutrukdė praeivis. Kartu su kitu kaltinamuoju 15-mečiu įsibrovė į kioską ir pavogė energetinį gėrimą bei saldainių, taip pat grasino dviem mažamečiams ir norėjo iš jų atimti pinigus.

„Buvo grasinama vaikams, panaudoti prieš juos fizinį smurtą, buvo prašoma pinigėlių, kurių jie ten turėjo po keletą euriukų. O jiems nedavus, grasino ir įmesti į šiukšlinę, ir kitokį smurtą panaudoti“, – pasakoja R. Ušinskienė.

Išsigandę vaikai tuomet ir pasislėpė mokykloje. Dar vienas nusikaltimas, kurį galimai abu įvykdė, neapsiėjo ir be fizinio smurto. Kaltinamieji norėjo atimti elektroninę cigaretę iš vieno vaikino, tačiau šis pasipriešino.

REKLAMA

„Šalia mano mokyklos priėjo, klausia, ar turiu parūkyti elektroninę cigaretę. Sakau, ne. Einu toliau „Akropolio“ pusėn,  jie pasivijo, sako, nagi, juk matėm. Pradėjome aiškintis, nusprendžiau eiti šalin, man trenkė, trenkiau atgal, pradėjau bėgti, pasivijo. O kai pasivijo, ir nukritau, tuomet pradėjo spardyti.“

Prokurorai įvardina, kad vaikinui jaunuoliai spyrė apie 20 kartų. Abu jaunieji plėšikai savo kaltę dėl visų nusikaltimų pripažįsta, sako, kad gailisi. Tiesa, vienas jų teismo posėdyje ėmė snūduriuoti. Vieno iš nepilnamečių advokatė aiškina, esą nusikaltimus jaunuoliai darė, nes turėjo per daug laisvo laiko.

„Kažką reikia daryti mokyklose. Kažkokį darbą reikia daryti. Reikia suplanuoti, kad vaikai būtų užimti ir kad jie nebėgtų iš mokyklos, o būtų įdomu. Kažkas ne taip, aš, kaip advokatė, kaip gynėja, negaliu pasakyti, kad jie blogi“, – teigia advokatė Galina Korabliova.

O štai mokyklos, kurią nepilnamečiai terorizavo, direktorė mano priešingai. Vos jaunuolius policija sučiupo, į mokyklą esą pagaliau grįžo ramybė.

„Ta nuomonė, tas jų žinojimas, paauglių, kad mes esam paaugliai ir mums niekas negresia, tai parodė tie įvykiai, kurie vyko Klaipėdoje, kad prevencinės priemonės egzistuoja ir prieš paauglius. Įvertinant situaciją, paaugliams tai buvo geras pavyzdys“, – kalbėjo mokyklos direktorė Lina.

Kokių bausmių nepilnamečiams reikalaus prokurorė, paaiškės kitame teismo posėdyje, kuris įvyks kitą savaitę. Kadangi jaunuoliai prisipažįsta – bausmė jiems gali būti švelni.


Rašyti komentarą...
B
Babyte
2020-02-26 10:00:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl paleis, nes nepilnamečiai, galės vogt, plest, kol ką nors užmuš, jie savo teises žino, tai kaip nuo jiu apsiginti ar apgint vaikus, kad net teismai bejėgiai. Kodėl niekas nesirūpina nukentėjusių teisėmis.
Atsakyti
0

:
:)
2020-03-10 17:36:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
taigi atstovė visom nuodemėm mokyklą apkaltino, jos nuomone, jie nėra "blogūs" :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų