naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos žvalgyba skelbia, kad „nešvarių bombų“ panaudojimą anonsuojanti Rusija iš Chersono lengvai nesitrauks ir telkia pajėgas mūšiui dėl regiono. O pačioje Rusijoje stiprėja „Wagner“ samdinių kariuomenės šeimininko Prigožino autoritetas. Svarstoma, kad Prigožinas norėtų užimti Putino vietą Kremliuje.

Ukrainos žvalgyba skelbia, kad „nešvarių bombų“ panaudojimą anonsuojanti Rusija iš Chersono lengvai nesitrauks ir telkia pajėgas mūšiui dėl regiono. O pačioje Rusijoje stiprėja „Wagner“ samdinių kariuomenės šeimininko Prigožino autoritetas. Svarstoma, kad Prigožinas norėtų užimti Putino vietą Kremliuje.

REKLAMA

Tuo metu į Kyjivą netikėto vizito atkeliavo dar prieš pusmetį Ukrainoje nepageidautas Vokietijos prezidentas.

Kyjivas neslepia – ukrainiečių laukia sunkiausia žiema istorijoje. Rusai ne tik sugriovė trečdalį šalies energetikos infrastruktūros, bet ir karas toli gražu nesibaigė.

Tad ir civiliai, ir kariai ruošiasi: „Centralizuotai ruošiame malkas krosnelėms. Tikrai būsime pasiruošę.“

Ukrainiečių pozicijos įrengtos išties neprastai. Solidi požeminė konstrukcija, anot karių, ne tik gerai apsaugo nuo priešo sviedinių, bet ir nuo šalnų. Termometras viduje rodo 26°C šilumos: „Ši kapsulė yra poros metrų po žeme gylyje. Iš viršaus rąstai, žemė. Dešinėje taip pat žemė. Taigi mes labai šiltoje patalpoje.“

REKLAMA

Tokie apkasai su patogumais – ne tik Charkivo srityje. Ukrainiečiai iš anksto ruošiasi ilgam ir šaltam karui.

„Reiks iškęsti žiemą, kuri bus sunkiausia mūsų istorijoje. Reikės atlikti būtinus darbus rudenį, žiemą ir pavasarį, kad pasiektume būtinų šaliai rezultatų. Reikia maksimaliai mobilizuoti mūsų partnerius kovai už laisvę“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Rusija tuo metu neketina baigti karo. Visuotinė mobilizacija tęsiasi. Iš Rusijos regionų ir toliau šimtai keliauja į frontą: „Grįšime tik su pergale, gyvi ir sveiki...“

O Putinui artimas privačios kariuomenės „Wagner“ šeimininkas Jevgenijus Prigožinas ir vėl kalėjime. Atvirai demonstruoja savo galią pačioje Rusijoje. Niekam neatskaitingas, šluoja nusikaltėlius į savo kariuomenę. Dienraštis „The Washington Post“ skelbia, kad būtent J. Prigožinas atvirai sako Putinui, kad jo generolai pralaimi kare. Esama svarstymų ir kad Prigožinas pretenduoja užimti Putino vietą, kai režimas kris. Ir stiprina savo karinį ir politinį statusą.

REKLAMA

Būtent „Wagnerio“ samdiniai rodo pažangą Bachmute, Donecko srityje. Bet tik todėl, kad „Wagner“ su savais elgiasi žiauriai: „Vaikinai, nevažiuokite čia. Netikėkite Prigožinui. Atvažiuos – apgaus. Pinigų jis nemoka, meluoja.“

O Ukrainos rytuose Prigožinas esą finansuoja ir gynybinės linijos statybą. Vis dėlto, dabar didžiausia drama verda dėl Chersono srities. Anot Kyjivo, Kremliaus propaganda civilių evakuacijos vaizdus tiražuoja ne šiaip: „Iš Chersono. – Kaip ten dabar? – Blogai. – Šaudo? – Taip.“

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos žvalgyba skelbia, kad rusai per propagandą tik bando sukurti pasitraukimo iliuziją:

„Jei Chersono gynybai reikia paaukoti kelis tūkstančius mūsų karių – mes jo neginsime.“

„Mes tiesiog išvedame gyventojus ir atrišame sau rankas...“

Iš tiesų, anot ukrainiečių žvalgybos, rusai neplanuoja Chersono atiduoti lengvai. Ir ne atitraukia, o telkia pajėgas miesto gynybai. Tad ukrainiečiai nesnaudžia – skelbia smogę kadyrovcų bazei Chersono apylinkėse, ir sunaikinę mažiausiai 30 TikToko karių. Dar daugiau nei pusšimtį esą sužeidė. Smogė veikiausiai raketa HIMARS.

REKLAMA

Chersone ukrainiečiai sunaikina kelioliką milijonų kainuojantį rusų sraigtasparnį KA-52. Per paskutinę parą ukrainiečiai taip nukepė mažiausiai tris tokius sraigtasparnius už beveik 50 mln. eurų.

Okupantai kenčia ir Melitopolyje – šiandien sprogimas nugriaudėjo prie propagandinės televizijos ZaTv būstinės, kuri jau kelis mėnesius vietiniams transliuoja Kremliaus pasakas.

Tad okupuoti civiliai Zaporižios srityje, turbūt neišgirs eilinio Kremliaus melo apie neva Ukrainos ruošiamą branduolinį smūgį.

REKLAMA

„Dar kartą akcentuojame didelę grėsmę, kuri kils jei bus realizuoti Ukrainiečių turimi planai susiję su „nešvaria bomba“, – sako Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Rusija jau įrodė, kad kai tik ima kaltinti kitus piktais kėslais, vadinasi tą ruošiasi padaryti pati. Tuo metu į Ukrainą netikėto vizito atvyko Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris. Dar prieš pusmetį jis Kyjive buvo nepageidaujamas, nes smarkiai prisidėjo prie Berlyno priklausomybės nuo Maskvos. Tiesa, savo klaidas jis atvirai pripažino.

REKLAMA
REKLAMA

„Man buvo svarbu būtent dabar, kai apšaudo dronais, lėktuvais ir raketomis, parodyti solidarumą ukrainiečiams ir ukrainietėms“, – teigia F. Steinmeieris.

Vokietijos prezidento kupė traukinyje – puošė puokštė irisų. Tiesioginė užuomina į oro gynybos sistemas IRIS, kurias vokiečiai pažadėjo Ukrainai.

Beje, tyrėjai iš „Bellingcat“, kartu su leidiniais „The Insider“ ir „Der Spiegel“ skelbia išsiaiškinę tapatybes rusų, kurie patogiai sėdėdami Maskvoje, nukreipia valdomas rusų raketas į Ukrainos civilių namus.

REKLAMA

Anot tyrėjų, Maskvoje, Rusijos Generalinio štabo pastate įsikūrusiame Pagrindiniame skaičiavimų centre, dirba jauni vyrai ir moterys su informacinių technologijų ar net kompiuterinių žaidimų kūrimo patirtimi. Centre jie pasiskirstę atsakomybėmis pagal raketų rūšis: vieni programuoja Kalibrų, kiti Iskander, treti X-101 raketų trajektorijas.

O pagal užprogramuotas trajektorijas raketos skrieja į taikinius. Paprastai tariant – tyrėjai aptiko kelias dešimtis jaunų rusų, kuriuos galima vadinti „nuotoliniais žudikais“ padedančiais Putinui vykdyti ukrainiečių genocidą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų