Turniškių rezidencijos remontas: kas nepatinka Nausėdai ir kiek tai kainuos

Prezidentas Gitanas Nausėda savo stikliniame name Pavilnių regioniniame parke, panašu, užsibus dar ilgai. Mat Turniškių rezidencijoje taip norimi remontai dar nepradėti, tačiau Vyriausybė kitų metų biudžete jau numatė ir konkrečią sumą rezidencijos remontui. Ji siekia pusketvirto šimto tūkstančių eurų. Prezidento atstovai sako, kad ši suma dar gali keistis. Kartu jie prasitaria, kad dalis sienų rezidencijos viduje bus griaunamos.

Tikėtina, kad tik po Naujųjų metų į savo rezidenciją Turniškėse įsikels prezidentas Gitanas Nausėda. Na, o visas persikraustymas užtrunka dėl vis nepradedamų remonto darbų rezidencijoje, kurioje dešimt metų gyveno Dalia Grybauskaitė.

„Šiuo metu šioje rezidencijoje niekas negyvena ir yra rengiamasi jos atnaujinimui, ruošiamas projektas. Yra skaičiuojami detalūs biudžetai, projekto planas ir tikimasi tą planą turėti artimiausiu metu“, – sako prezidento atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis.

Gitanas Nausėda į Turniškes iš Pavilnių regioninio parko, kur šiuo metu ir gyvena, žada persikraustyti, tik kai prezidento rezidencijoje bus atliktas remontas. Vyriausybės parengtame biudžeto projekte jau paskaičiuotos ir rezidencijos remontui skirtos išlaidos: 359 tūkstančiai eurų, tačiau, anot prezidentūros atstovų, suma dar gali kisti.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nausėdos kaimynai prabilo, kokiu prezidetu regi jį

„Tai yra pirminė suma, kuri buvo įtraukta į biudžetą, biudžeto eilutę skirtą prezidento kanceliarijai, tai yra numatoma, kad būtent tiek galėtų kainuoti atnaujinimas, bet detalus planas ir projektavimai būtent šiuo metu ir vyksta ir tada bus aišku, kiek tiksliai kainuos atnaujinimas, kada jis prasidės ir kada bus baigtas“, – teigia A. Bubnelis.

Prezidento kanceliarija Turniškėse valdo tris pastatus. Viename jų šiuo metu gyvena Valdas Adamkus su žmona. Buvęs Algirdo Brazausko namas šiuo metu be šeimininkų. O buvusios Dalios Grybauskaitės rezidencijos laukia esminis remontas. Namo plotas siekia 242 kvadratinius metrus. Keisti ketinama tik pastato vidų, o namo fasadą palikti kaip buvo. Prezidento atstovai prasitaria ir kas bus keičiama. Pasirodo, viduje planuojama griauti dalį sienų.

REKLAMA

„Keičiami langai, šiltinamos sienos. Noras yra atverti šį pastatą ir rezidenciją, kad ten galėtų vykti tam tikro formato renginiai. Tai reiškia, kad jis turi būti pritaikytas, turi būti tam tikros erdvės, kurios nebūtų vien gyvenamosios patalpos. Sąlyginai nedideli kambariukai, bet būtų ir erdvė, kuri tiktų priimti svečiams“, – pasakoja A. Bubnelis.

Pasak prezidento atstovų, šiuo metu intensyviai vyksta pasiruošimas rezidencijos atnaujinimui, planavimo ir projektavimo darbai. Tačiau, greičiausiai, realūs remonto darbai prasidės jau tik naujaisiais metais.

O kol prezidento gyvenimas Turniškėse dar tik planuose, Vadovybės apsaugos darbuotojai dieną naktį budi šalia Pavilnių regioniniame parke įsikūrusių Nausėdos namų.


Rašyti komentarą...
O
O.Z.
2019-10-24 14:14:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na dabar matome, kokie prezidento moraliniai kriterijai. Pensininku geroves valstybe 2O euru, o jam mat netinka bustas, kuriame be pretenziju gyveno Grybauskaite. Gal pirma reiketu pasirupinti Lietuvos zmonemis? Svecius gali priimineti prezidenturoje, jei yra reikalas. Tikriausiai tuoj istrinsite komentara, nes netiks reitinginiam prezidentui;
Atsakyti
-2

t
tikra tiesa
2019-10-24 14:53:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiskas absurdas leisti tokius pinigus laikinam gyvenimui.
Atsakyti
0

n
nu
2019-10-24 15:09:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko sau pinigeliai,suprantu jei reikia namo šiltinimui,santexnikai,bet taip galima ir kukliau tuo labiau kad čia laikini namai,ateis kitas prezidentas po kelių metų vėl viską iš naujo sugalvos,svečius galima priimt ir prezidentūroje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų