REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečdaliu daugiau nei pernai šalies moterų liepos mėnesį pradės atsisakiusios dėvėti liemenėles. Kai kurios akcijos dalyvės nevynioja žodžių į vatą – šį aprangos aksesuarą prilygina arklio žabtams ar net kankinimo įrankiui, ir jo atsisakymas esą simbolizuoja atgimstančią moterų laisvę.

Trečdaliu daugiau nei pernai šalies moterų liepos mėnesį pradės atsisakiusios dėvėti liemenėles. Kai kurios akcijos dalyvės nevynioja žodžių į vatą – šį aprangos aksesuarą prilygina arklio žabtams ar net kankinimo įrankiui, ir jo atsisakymas esą simbolizuoja atgimstančią moterų laisvę.

REKLAMA

Šią akciją pernai sugalvojusi Dao praktikų meistrė Edita Esenku tikina, kad  nuolatinis liemenėlės dėvėjimas gali sukelti net vėžį. Tačiau medikai šio teiginio patvirtinti negali – esą kol kas jokių mokslinių įrodymų, galinčių tai pagrįsti paprasčiausiai nėra.

Kone trys tūkstančiai šalies moterų pradėjo, pasak jų, ir kūną ir sielą išlaisvinantį iššūkį – 30 dienų be liemenėlės. Pasak jų būtent išsilaisvinimas iš liemenėlės gniaužtų padėjo joms tapti tikrosiomis savo kūno šeimininkėmis.

Kai kurios moterys liemenėlę prilygina arkliui maunamiems žabtams, kai kurios – kankinimo įrankiui. Yra ir teigiančių, kad tik nusimetusios liemenėlę suprato pirmą sykį gyvenime galinčios laisvai ir nevaržomai kvėpuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurios dailiosios lyties atstovės akcijoje 30 dienų be liemenėlės dalyvauja pirmą kartą, tačiau jau yra ir tokių, kurios po akcijos praėjusiais metais liemenėlę iš kasdienybės suvis išbraukė.

REKLAMA

„Mano spintoje dulka metus laiko. Ir tikrai nenoriu, ir tikrai nedėvėsiu ir tuo pačiu dalinuosi su kitomis moterimis. Jaučiuosi labai gerai, nes tai tikrai ne vien tik atsisakymas liemenėlės, tai labiau pažinimas savęs kaip moters, ėjimas dar labiau į save“, – sako drabužių parduotuvės savininkė Jolanta Serbentaitė.

Drabužius kurianti ir pardavinėjanti moteris tikina, kad būtent liemenėlės atsisakymas išryškina moteriškumą, atskleidžia vidinį seksualumą.

O ir išsirinkti tinkamus rūbus bei neatrodyti vulgariai tikrai įmanoma.

„Į mane vyrai žiūri, ar su liemenėle, ar be liemenėlės. O priklausomai čia nuo moters, ar žiūri gražiai, ar žiūrės vulgariai, čia nuo moters pateikimo aprangos“, – pasakoja J. Serbentaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Šios akcijos sumanytoja, Dao meilės praktikų ekspertė Edita Esenku Šimkutė, sako, kad be liemenėlės gyventi ne tik patogu, bet ir sveika.

Moteris tikina atradusi tyrimų, įrodančių, kad liemenėlės dėvėjimas gali sukelti net vėžį.

„80 procentų dėvi neteisingo dydžio liemenėles, dažniausiai yra per maža, todėl ji užspaudžia kraujotaką, ir dabar jau tikrai yra ne vienas tyrimas įrodantis netgi sąsajas su krūties vėžiu, auglių formavimąsi krūtyse“, – teigia Dao meilės praktikų ekspertė Edita Esenku Šimkutė.

Edita Essenku Šimkutė paneigia ir dar vieną itin gajų mitą, kodėl liemenėlę dėvėti būtina. Daugelis mano, kad turint didesnio – C ar D dydžio krūtinę, be liemenėlės, ji paprasčiausiai nutįs. Edita tikina, kad krūtinės formą labiausiai veikia vaikai ir žindymas, bet jokiu būdu ne liemenėlės dėvėjimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš tiesų liemenėlės nedėvėjimas neturi jokių pasekmių. Žmonės galvoja, kad jeigu nedėvės liemenėlės moterims krūtis leisis žemyn, ir jos atrodys negražiai, bet realiai kada aš paieškojau ar liemenėlės gali sustabdyti krūtų leidimąsi žemyn, tokio fakto neradau“, – kalbėjo E. Esenku Šimkutė.

Daugeliui kalbintų vilniečių tokia moterų laisvės ir sveikatingumo akcija kelia šypseną. O kai kuriems vyrams net ir džiaugsmą:

„Ne visas moteris tai varžo ir laisvina. Manęs nevaržo.“

„Kam save susaistyti.“

„Pliažas va čia yra, tai nelabai tiks, kitam pliaže nudistų tiks.“

„Gerai man ir taip ir taip. Svarbu, kad moteriai yra gerai, ji gerai jaučiasi ir gražiai atrodo.“

REKLAMA

„Tai reikia pirkti kokybiškas ir savo dydžio ir nevaržys.“

„Tai galima ir žąslais ir kokiais nors ten dar arimo pavadinimais pavadinti.“

O štai medikai sako, kad jokių įrodymų, kad liemenėlės sukelia vėžį kol kas nėra. Nuo krūties vėžio geriausiai apsaugo tik reguliarus tikrinimasis.

„Paskatint tada tikrintis, nes tų mitų yra nemažai. Vienas iš jų yra tas apie liemenėles, kad jų negerai dėvėti naktį, kad jos sutrikdo limfotaką, kraujotaką, kad traumuoja lankeliai. Taip pat apie dezodorantų perspirantų vartojimą. Tai yra mokslinių tyrimų nėra“, – sako Vėžio instituto mamologė Daiva Gudavičienė.

Pasak medikų, didžiausią riziką susirgti krūties vėžiu turi moterys, kurių giminėje jau buvo sergančių, arba tos, kurioms taikoma pakaitinė hormonų terapija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų