Vis tik ar vyras išties planavo išpuolį mokykloje – neaišku. Vis tik kai kurie kanadiečiai sveikina tokį žingsnį.
Kanadoje Toronto policijos pareigūnai vaikšto įvykio vietoje, kuri yra vos per 100 metrų nuo vienos šalies mokyklų, ir tveria ją „STOP“ juostomis. Čia įvyko dar vienos šaudynės – tiesa, šįkart auka tik viena – įtariamasis. Toronto pareigūnai nušovė vyrą, kuris su ginklu rankose ėjo viename miesto rajonų. Esą taip pareigūnai stengėsi, kad nepasikartotų ką tik Teksaso valstijoje įvykusi tragedija, kai aštuoniolikmetis įsiveržė į mokyklą ir nušovė 21 žmogų. Tarp jų – ir 19 vaikų.
„Maždaug 13 valandą Toronto policija pastebėjo įtariamąjį su ginklu. Pareigūnai nedelsdami sureagavo ir perspėjo artimiausias mokyklas, kad užsirakintų“, – komentuoja Toronto policijos viršininkas James Ramer.
Tiesa, nėra aišku, ar įtariamasis, kuriam gali būti mažiau nei 20 metų, išties planavo įvykdyti kruviną nusikaltimą mokykloje. Vis tik policijos pareigūnai nusprendė paleisti į jį šūvius. Tačiau Teksaso valstijos tragedija kai kurių gyventojų kraują taip įkaitino, kad jiems net nesvarbu, ar vaikinas iš tiesų planavo nusikaltimą. Jei po jos daugelis amerikiečių ragina kuo greičiau griežtinti ginklų kontrolę, kai kurie kanadiečiai tokį policininkų sprendimą teisina.
„Aš sveikinu policininkus dėl jų sprendimo. Kas žino, gal jie sustabdė kitas žudynes dar vienoje mokykloje?“, – sako liudininkas Patric Desrock.
Tiesa, kol Teksaso valstijos Uvaldo gyventojai atsisveikina su 19-a šaltakraujiškai nužudytų moksleivių ir dviem mokytojais, deda gėles ir graudžiai lieja ašaras, Hiustone prasideda kasmetinis Nacionalinės šaunamųjų ginklų asociacijos susitikimas. Jame dalyvaus ginklų savininkai, gamintojai, lobistai ir asociaciją remiantys politikai. Tačiau nors visuomenė ragina griežčiau kontroliuoti ginklų įsigijimą, būtent Nacionalinė šaunamųjų ginklų asociacija – viena galingiausių šalies grupių – kiša pagalius į ratus įstatymų pakeitimams.
Būtent ji turėjo didelės įtakos itin liberaliai ginklų įsigijimo politikai šalyje. Ir nors asociacija žada, kad susitikime tikrai skirs dėmesio Uvaldo šaudynėms, ginklus į renginį atsinešti gali visi norintys. Hiustone kalbą sakys ir buvęs Jungtinių Valstijų prezidentas, respublikonas Donaldas Trumpas.
Paradoksalu, tačiau būtent jo kalbos metu nebus galima įsinešti ginklų, nors būtent respublikonai remia šaunamųjų ginklų asociaciją ir jos siekius.