Tik nutirpus sniegui prasidėjo ir bulviasodis: Kėdainių ūkininkų nutarė nebelaukti

Vos nutirpo sniegas Kėdainių ūkininkai suskubo sodinti bulves. Lyderių pozicijų šioje srityje kėdainiškiai užleisti neketina, nors ankstyviausių buvių sodinimo kaštai labai dideli, reikia daug rankų darbo ir didelių investicijų derliaus apsaugai. 

Kėdainių pašonėje intensyvus darbymetis – kėdainiškiai ūkininkai tradiciškai patys pirmieji jau sodina ankstyviausias bulves, jos į dirvą keliauja jau sudaigintos.

„Daiginam 120 tonų bulvių, yra šiltnamis, kur laikom arba mėnesį arba 40 dienų, priklauso nuo to, kada galim išeiti į dirvą“, – sako ūkininkas Saulius Dambrauskas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tik nutirpus sniegui – prasidėjo ir bulviasodis: Kėdainių ūkininkų nutarė nebelaukti

Traktoriai į laukus išrieda vos nutirpsta sniegas ir iš žemės pasitraukia pašalas. Per dieną darbininkai pasodina kelis hektarus, darbas kruopštus, reikia saugoti, kad nenulūžtų daigeliai, tada labai nepaskubėsi.

„Kiekvienais metais anksti, stengiamės, jeigu galimybės leidžia… dirva šlapoka, bet įmanoma, pasodinam apie 4 hektarus – pylimo va tokiu būdu“, – pasakoja bulvių sodintoja Raisa.

O boluojantys laukai – tikrai ne sniegas. Kad greičiau bulvių daigai ūgtelėtų ir jiems nepakenktų šalnos – pasodinti plotai pridengiami agroplėvele.

Kai ant jos dabar pasnigs, bulvės jausis lyg šiltnamyje. Sniegas ir šaltis bulvėms kenkia, kai šios jau sudygsta iš žemės. Ūkininkas pasakoja, turįs ir kitų apsaugos gudrybių nuo permainingų gamtos šėlionių, viskas tam, kad kuo didesnį pirmąjį derlių išaugintų.

„Šias pirmąsias bulves dengiam dviem plėvelėm jos paskirtis, kad sušildyti, kai išdygsta bulvė mes vieną nuimam, lieka viena, — laistom vandeniu“, – teigia S. Dambrauskas.

Ūkininkas Saulius Dambrauskas sako šių pačių ankstyviausių šiemet sodina apie 25 hektarus. Ir nors jų savikaina brangi – palepinti savo tautiečius norisi.

„Netgi posakis toks yra – sulaukiau šviežių bulvių, tai mes ir stengiamės kad greičiau sulauktų tų bulvių“, – kalbėjo S. Dambrauskas.

Pasak daržovių augintojų asociacijos vadovės, Lietuvoje taip anksti bulves sodina vos keli entuziastai, o kėdainiečiai čia tikri lyderiai.

REKLAMA

„Rizikuoja ir tikisi, laukia ankstyvų bulvių“, – sako daržovių asociacijos direktorė Zofija Cironkienė.

O esą vartotojams kuo anksčiau pasiūlyti lietuviškas bulves skatina ir konkurencija. Bulvės dar vadinamos antrąja lietuvių duona, jų per metus žmonės suvartoja itin daug.

„Konkurencija su įvežtine produkcija iš pietų“, – pasakoja Z. Cironkienė.

Kaip juokauja ūkininkai dabar prasidėjęs bulviasodis, tęsis bent iki gegužės pradžios, tada kiek atsivėps ir birželio pradžioje jau planuoja ankstyvąsias bulves kasti ir parduoti brangiau nei užaugusias savu laiku.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų