Tėvo dienos proga gėlininkai trina rankomis: negaili išleisti ne vieną dešimtinę

Nors visą pavasarį gėlių verslą kaustęs karantinas augintojams kėlė nemenką rūpestį ir baimę prarasti viską, prasidėjusi kalendorinė vasara pagaliau pripildė turgus būrius gėlių ir kitokių augalų išsiilgusių pirkėjų. Įdomiausia, kad pasipuošti vienu ar kitu žydinčiu vazonu šiemet sukrutę tėčiai ypatingos dienos proga negailėjo išleisti sau ne vieną dešimtinę eurų.

Į gėlėmis nuklotus prekystalius išties šiomis dienomis dairosi daugiau vyrų. Juk Tėvo diena jiems taip pat labai svarbi šventė, o birželį, pasirodo, yra ir daugiau progų, kurias tradiciškai daug kas mini.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tėvo dienos proga gėlininkai trina rankomis: negaili išleisti ne vieną dešimtinę

Pasijusti svarbūs nori ir varduvininkai. O sveikinimų, gėlių nuoširdžiai laukia ir vyrai, ne tik moterys, mamos:

„Gal čia truputį per daug savigarbos ir Tėvo dienai. Žiūrėkit, kiek neša ir aplinkui vien vyrai su krepšiais, su gėlėm. Na, tikiuosi, kad pradžiugins ir Antaninių proga, ir tėvo. Nu tradicijos senos, kaip ir aš.“

Augintojų teigimu, šoktelėjusia prekyba gėlėmis jie džiaugiasi jau visą savaitę. O gėlių pardavimai Tėvo dienos proga nenusileidžia prekybai, kai gegužę sveikinamos mamos.

„Yra ir tėčių, kurie labai mėgsta gėles. Tiek ir Motinos dienai surfinijos, ir Tėvo dienai surfinijos eina, svarbu, kad būtų gražus vazonas“, – sako augintoja Rita Čepaitienė.

„Šiaip labai mėgsta pirkti medžius tėčiam, o pas mus tai perka astromeriją ir vazonus didelius su gėlėmis“, – pasakoja augintoja Vida Ragauskienė.

Smulkūs gėlių augintojai nors ir išgyveno karantiną,  tikina vasarinių gėlių kainų nekėlę. Turguje gėlių kainos svyruoja priklausomai nuo vazono dydžio ir žiedų grožio. Populiariausios surfinijos įkainotos nuo 5–6 eurų, bet už žiedais apsipylusią pelergoniją gali tekti pakloti ir 15 eurų.

O tie, kas tėčius galvoja nudžiuginti skintomis gėlėmis, ieško dekotaryvinių gėlių augintojos Aurelijos. Pernai šie ant ilgo koto svyruojantys aluminukai, arba gigantiškieji česnakai, buvo graibstomiausia gėlė.

REKLAMA

„Va prašau kokio dydžio vienas tvirtas žiedas bumbulas dar išsipučia ir nei galvų nenuleidžia pamerkei. Ideali gėlė ir spalva sakau tvirta kaip mūsų tėčiai“, – teigia gėlininkė Aurelija Vaičaitienė.

Gėlininkė svarsto, kad gal todėl jie populiarūs, nes lyg jūra banguojantys violetiniai burbulai pamerkti vazoje galvas išpučia net iki 25 cm ir vargiai telpa į abi saujas.

Tokį neįprastą grožį labai pamėgo gėlių salonai, o ir kaina ne taip kandžiojasi kaip skintų rožių. Augintoja sako, kad turguje už vieną žiedą prašys apie 1–3 eurus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų