REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisėsaugininkai skelbia sudavę triuškinantį smūgį Kauno „džerkinių“ nusikalstamai grupuotei ir tarptautinės narkotikų prekybos grandinei. Per tęstinę operaciją pareigūnai nustatė, kad šis nusikaltėlių tinklas realizavo trylika tonų narkotikų už 40 milijonų eurų.

Teisėsaugininkai skelbia sudavę triuškinantį smūgį Kauno „džerkinių“ nusikalstamai grupuotei ir tarptautinės narkotikų prekybos grandinei. Per tęstinę operaciją pareigūnai nustatė, kad šis nusikaltėlių tinklas realizavo trylika tonų narkotikų už 40 milijonų eurų.

REKLAMA

Tinklas veikė ne tik Europos šalyse, bet ir Pietų Amerikoje ir Australijoje. Pareigūnai suėmė grupuotės lyderius, kuriuos tikisi pasodinti į kalėjimą dešimtims metų ar net iki gyvos galvos. Suėmimai vyko ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje, Prancūzijoje, Jungtinėse Valstijose.

Pastarąją savaitę „Aro“ pareigūnai krėtė iš Kauno kilusios džerkinių nusikalstamos grupuotės narių namus, garažus ir butus. Pareigūnai skelbia per šią tarptautinę operaciją suėmę 13 Lietuvos piliečių – 7 Lietuvoje ir šešis kitose šalyse – Ispanijoje, Prancūzijoje, Jungtinėse Valstijose, kurių ekstradicijos dar laukia. Suimtieji įtariami didelio masto narkotikų prekyba ir kontrabanda.

„Buvo suduotas galutinis ir stipriausias smūgis labai aukšto pavojingumo nusikalstamam susivienijimui, kuris savo šaknis kelia iš Kauno, pavadinimu „džerkiniai“, buvo sulaikyti 13 asmenų“, – komentuoja policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Įtariamiesiems gresia atakomybė už dalyvavimą nusikalstamo susivienijimo veikloje ir vadovavimą jam, už tai grupuotės lyderiams gresia belangė nuo 10 metų iki gyvos galvos.

REKLAMA

„Nustatytas galimai veikiantis nusikalstamas susivienijimas, ginkluotas šaunamaisiais ginklais, jo specializacija buvo narkotinių medžiagų kontrabanda, platinimas ES valstybėse ir Lietuvoje“, – teigia Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis.

„Tarptautinis nusikalstamas tinklas įvykdė daugiau nei 13 tonų narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą į ir iš ES šalių. Didmeninė jų kainą juodojoje trinkoje siekia iki 40 mln. eurų“, – kalba kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Saulius Briginas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai buvo vieni lyderių tarptautiniame narkotikų prekybos nusikalstamame tinkle, kuris veikė Europoje, Pietų Amerikoje ir Australijoje. Šio tarptautinio nusikalstamo tinklo branduolį, anot pareigūnų, sudarė Lietuvos, Vokietijos ir Čekijos piliečiai. Europolas skelbia, kad įvairiose šalyse operacijos metu sulaikyti daugiau kaip 40 asmenų, tarp jų Vokietijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Rusijos piliečiai.

„44 asmenys areštuoti, įtariami priklausymu aukštos rizikos kriminalinei grupei, tinklui, laikomu vienu pavojingiausių visoje ES. Kelios kriminalinės organizacijos veikė kartu, vykdė didžiulę kriminalinę veiklą ES ir už jos ribų“, – tvirtina Europolo direktorė Catherine de Bolle.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grupuotės prekiavo kokainu, hašišu, kanapėmis ir metamfetaminu, jų bendradarbiavimas priminė verslo struktūras. Grupės ir brokeriai veikė kartu tarp valstybių ir kontroliavo visą narkotikų tiekimo grandinę.

„Operacija buvo tęstinė, truko ilgą laiką, per visą laiką išimta 13 tonų įvairių narkotinių medžiagų, atliktos 36 kratos, rasti ginklai, pinigai, kiti vertingi daiktai“, – kalba A. Paulauskas.

„Šis susivienijimas veikė nuo 2014 metų. Narių atžvilgiu buvo ne vienas tyrimas Lietuvoje ir užsienyje, yra ne viena sulaikymas, išėmimas narkotinių medžiagų, tačiau anksčiau nebuvo surinkta duomenų dėl branduolio ir lyderių“, – aiškina S. Briginas.

REKLAMA

Sudavę smūgį narkotikų prekeiviams, prokurorai neslepia nerimo dėl valdančiųjų mėginimų panaikinti baudžiamąją atsakomybę nedidelio narkotikų kiekio turėtojams.

„Jie gabeno kanapių dervą, kanapių produktus, paskutiniai įvykiai, kurie sprendžiami Seime, turi nemažai įtakos šiems klausimams. Visi vertina, kad rinka liberalizuojasi, narkotinės medžiagos arba į Lietuvą gabenamos, arba kaimynines šalis bandant stebėti tą situaciją. Neanalizuojama situacija, kas bus, kada bus nekontroliuojamas vartojimas. Baudžiamasis nusižengimas neužtraukia teisinės pasekmės žmogui kaip teistumas“, – sako A. Urbelis.

Pareigūnai viliasi, kad ši operacija Lietuvoje ir Europos Sąjungoje sujauks narkotinių medžiagų prekybą ir kontrabandą, tačiau pripažįsta, kad sudavus smūgį „džerkinių“ grupuotei, jos vietą ir darbus mėgins perimti kitos, nes narkotikų paklausa nemažėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų