REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinės operacijos metu šią savaitę buvo suduotas galutinis smūgis narkotikų prekyba ir kontrabanda besivertusiai nusikalstamai „džerkinių“ grupuotei, penktadienį pranešė pareigūnai.

Tarptautinės operacijos metu šią savaitę buvo suduotas galutinis smūgis narkotikų prekyba ir kontrabanda besivertusiai nusikalstamai „džerkinių“ grupuotei, penktadienį pranešė pareigūnai.

REKLAMA

„Buvo suduotas galutinis ir stipriausias smūgis labai aukšto pavojingumo nusikalstamam susivienijimui, kuris savo šaknis kelia iš Kauno, pavadinimu „džerkiniai“, buvo sulaikyti 13 asmenų, iš jų septyni asmenys buvo sulaikyti Lietuvoje, likę šios nusikalstamos grupuotės nariai buvo sulaikyti kitose Europos Sąjungos valstybėse“, – per spaudos konferenciją Vilniuje sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

Pasak jo, baigta ilgai trukusi operacija turės didžiulę įtaką narkotinių medžiagų prekybai ir kontrabandai Europoje, nes šios nusikalstamos grupuotės viena pagrindinių veikų buvo narkotinių medžiagų kontrabanda Europos Sąjungos šalyse ir už jos ribų.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai buvo viena didžiausių pastarojo meto tarptautinių operacijų.

Sulaikyta per 13 tonų narkotikų

Pasak A. Paulausko, tęstinės ilgalaikės operacijos metu iš viso buvo sulaikyta per 13 tonų įvairių narkotinių medžiagų. Anot Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojo Sauliaus Brigino, didmeninė šių medžiagų kaina juodojoje rinkoje siekia iki 40 mln. eurų.

REKLAMA

Taip pat atliktos 36 kratos, rasta ginklų, pinigų, bus prašoma Europos Sąjungoje sulaikytų įtariamųjų ekstradicijos.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis informavo, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pernai pagal Kriminalinės policijos biuro surinktą kriminalinės žvalgybos informaciją.

„Tiriamos devynios nusikalstamos veikos, yra 12 įtariamųjų, Lietuvoje sulaikyti septyni įtariamieji, iš kurių šešiems buvo skirtos griežčiausios kardomosios priemonės –suėmimai nuo mėnesio iki trijų, vienam įtariamajam teismas skyrė nešioti apykoję“, – sakė A. Urbelis.

REKLAMA
REKLAMA

„Nustatyta grupuotė pakankamai brandi“

Anot jo, pagrindinis nusikalstamos veikos kvalifikavimas – dalyvavimas nusikalstamo susivienijimo veikloje ir vadovavimas jam, už tai grupuotės lyderiams gresia nuo 10 iki 20 metų nelaisvės ar laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Taip pat tiriama kontrabanda, disponavimas labai dideliu kiekiu narkotikų, tyrime yra keli epizodai dėl neteisėto praturtėjimo.

„Nustatyta grupuotė pakankamai brandi, (jos narių) amžiaus vidurkis – apie 45 metus“, – sakė prokuroras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos piliečiai buvo sulaikyti tiek Lietuvoje, tiek Prancūzijoje, tiek Ispanijoje, tiek Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – nurodė S. Briginas.

Jo teigimu, sulaikymai vyko įvairiuose Lietuvos miestuose, tačiau vyravo Kauno regionas. 

Kitos grupuotės bandys užimti vietą

Europolo direktorė Catherine de Bolle pažymėjo, jog tarptautinės operacijos metu buvo sulaikyti 44 asmenys, įtariama, priklausantys didelę riziką keliančioms nusikalstamoms grupuotėms. 

REKLAMA

„Kelios nusikalstamos organizacijos kartu vykdė plataus masto nusikalstamą veiklą ES ir už jos ribų. Grupės buvo labai lanksčios ir struktūriškai panašios į verslą“, – Vilniuje sakė ji.

Pareigūnai nurodė, kad tarptautinis nusikalstamas tinklas veikė Europoje, Pietų Amerikoje ir Australijoje. 

A. Paulauskas teigė, jog ši operacija padarys didžiulę įtaką narkotinių medžiagų prekybai ir kontrabandai, tačiau pastebėjo, kad išlieka rizika, jog kitos grupuotės bandys užimti atsiradusią vietą.

„Tikrai, galime numatyti, kad tą vietą rinkoje bandys užimti kažkas kitas, nes, deja, paklausa egzistuoja“, – pasakojo jis.

Ikiteisminį tyrimą Lietuvoje atlieka Kriminalinės policijos biuras, jam vadovauja Generalinė prokuratūra.

Kuo skiriasi? Oi, labai daug. Šitie darydami pinigus rizikuoja savo kailiu. O Ignitis niekuo nerizikuodamas apvoginėja visą šalį. Štai jims ir skirtumas. Tai mano nuomonė
Mm,m... O kuo jie skiriasi nuo Ignicio...?
Lietuvoje kasdien sulaikomas banditų gaujos,tai. Veterinarijos tarnyba,tai Raseiniai,ministrai maudosi Ignitis akcijose,Seimo vagys apmokestina maišelius, vaistinėse truksta vaistų ,pensijos mažiausios es
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų