• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą koordinuojanti bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail“ ieško Kauno mazgo projektuotojų.

Europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą koordinuojanti bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail“ ieško Kauno mazgo projektuotojų.

REKLAMA

„Tai vienas svarbiausių geležinkelio transporto mazgų tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos regione, nes čia susikirs maršrutai tarp Šiaurės, Vakarų ir Vidurio Europos“, – pranešime sakė „RB Rail“ Lietuvos filialo vadovas Irmantas Butkauskas.  

„RB Rail“ paskelbė darbo ir techninio projektų bei priežiūros konkursą, penktadienį pranešė bendrovė.

Kauno mazgą sudarys apie 83 kilometrų greitojo geležinkelio atkarpa ir apie 27 km linija su infrastruktūros objektais ir krovinių vežimo aikštelėmis, taip pat tiltai, viadukai, pralaidos, laukinių gyvūnų pervažos ir kiti būtini infrastruktūros elementai.

Konkurso dalyvių paraiškų laukiama iki sausio 16-osios, sutartį su pasirinktu tiekėju pasirašys „RB Rail“ ir už „Rail Baltica“ projektą Lietuvoje atsakinga „Lietuvos geležinkelių“ antrinė įmonė „LTG Infra“. Šiame etape pateikti parametrai ir skaičiai bus preliminarūs, o antrajame konkurso etape turėtų paaiškėti konkrečios detalės.

REKLAMA
REKLAMA

„Vykdydami projektą ir toliau taikome praktiką dar vykstant vienam projekto etapui paraleliai ruoštis kitam. Šiuo metu Kauno geležinkelio mazge vykdomas teritorinis planavimas. Projektavimo paslaugų pirkimo skelbimas dabar suteiks galimybę kaip galima sklandžiau pereiti į kitą projekto vykdymo etapą jau turint patvirtintą specialųjį planą“, – sakė bendrovės „LTG Infra“ „Rail Baltica“ valdymo vadovas Dovydas Palaima.

„Rail Baltica“ turėtų sujungti Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių ir Varšuvą, Lietuvoje šis ruožas tęsis 392 kilometrus. Juo keleiviniai traukiniai galės važiuoti iki 250 kilometrų per valandą greičiu, o krovininiai traukiniai – iki 120 kilometrų per valandą greičiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų