• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mūsų bendradarbiai Ukrainoje, apsilankę Charkive, skuba dalytis istorija apie tūkstančius beglobių šunų ir katinų. Savanoriai miesto centre jiems įkūrė mobilias prieglaudas ir leidžia žmonėms, kurių širdis suvirpina vienas ar kitas pūkuotis – parsinešti naują draugą namo.

Mūsų bendradarbiai Ukrainoje, apsilankę Charkive, skuba dalytis istorija apie tūkstančius beglobių šunų ir katinų. Savanoriai miesto centre jiems įkūrė mobilias prieglaudas ir leidžia žmonėms, kurių širdis suvirpina vienas ar kitas pūkuotis – parsinešti naują draugą namo.

REKLAMA

Tiesa, norinčiųjų priglausti niekam nereikalingus gyvūnus kasdien vis mažiau, o štai beglobių gyvūnų kasdien daugėja.

Sugriovę Kachovkos hidroelektrinę, teroristai aplinkai padarė milžinišką žalą, ir apie tai pasaulis kalbės dar ne vieną dešimtmetį. Tik štai mažai kas užsimena apie žalą ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Vos vienas kitas kalba apie ten išgelbėtų gyvūnų likimus. Savanoris Robertas kartu su bendraminčiais iš potvynio paliesto Chersono išgelbėjo ne vieną dešimtį katinų ir šunų. 

Nuo šios katastrofos prabėgo jau beveik trys mėnesiai. Tačiau keturkojams sunkiai sekasi rasti naujus namus – didesnė pūkuočių ar gauruočių dalis taip ir lieka niekam nereikalingi. Iš pradžių dar žmonės išgelbėtus naminius gyvūnus priglausdavo, tačiau ilgainiui aplinkiniai apie juos pamiršta.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienam pavyko rasti namus, tai suteikė vilčių, kad išgelbėsim dar vieną. Mes galime gelbėti gyvūnus, per dieną galime paimti šimtą jų. Bet juos reikia kažkur įkurdinti“, – pasakoja organizacijos „Animals 911 Ukraine“ savanoris Robertas.

REKLAMA

Dabar prieglaudoje yra pusė tūkstančio šunų ir kačių. Siekdami atkreipti Charkivo gyventojų dėmesį į beglobius gyvūnus, savanoriai surengė akciją. Savanoriai ilgai ieškojo tinkamos vietos miesto centre ir vis dėlto ją rado.

„Mes pasiūlėme šią vietą, kur jie gali paleisti savo gyvūnus, kur galima viską sutvarkyti po to gyvūno, duoti jam vandens. O dar labai vėsu, nes šiomis karštomis dienomis yra pavėsis“, – tvirtina savivaldybės įmonės „Charkovzelenstroj“ atstovas Aleksej Komiakov.

REKLAMA
REKLAMA

Priglaudžia benamius gyvūnus

Centriniame miesto parke, vienoje iš šunų vedžiojimo aikštelių, idėjos autoriai surengė benamių gyvūnų parodą. Tiesa, ši akcija labiau primena zoologijos sodą, kuriame gausu itin jautrių vaizdų. O daugelis žmonių ateina su vaikais paglostyti keturkojų draugų. Ir taip jie grįžta namo su naujais šeimos nariais. Kaip viena jauna šeima – jų trimetė dukra Zlata tiesiog šokinėja iš laimės, bandydama išsirinkti gražiausią kačiuką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ją labai traukia katės, todėl nusprendėme atvykti ir išsirinkti šį tigriuką. Jis labai žaismingas, iš karto prisileido, žaidė ir į vaiką reagavo normaliai. Ji klykia ir rėkia, bet jis nepabėga, nebijo“, – pasakoja tėtis, Charkivo gyventojas Maxim.

Savanoriai sako, kad populiarumu tarp gyvūnų gali pasigirti būtent nekilmingi šunys, jie paklausiausi, mat nebūna išrankūs maistui. 

„Manau, jie geresni, švelnesni, ištikimesni. Štai kodėl jų atvykome“, – sako Charkivo gyventoja Irina.

REKLAMA

Todėl ir Irina nepirko dukrai kačiuko parduotuvėje. J8i rado 4 mėnesių pūkį, kuris jau buvo atsidūręs ties pragaišties riba – per stebuklą išgyveno šuns užpuolimą ir kelias operacijas. Dabar jis gyvens šalia Viktorijos augintinio triušio.

Gyvūnai dėl sprogmenų patiria psichikos problemų

Dar vienas neveislinių gyvūnų privalumas – jų organizmas dažnai būna atsparesnis ligoms, bent taip sako veterinaras. Bet taip yra dabar, nes per evakuaciją savanoriai rasdavo ir labai sunkiai sergančių keturkojų. Dažnas buvo pakirstas sužeidimų ar bado. Prieglaudoje yra šunų, kurie veikiausiai niekada neras namų dėl to, kad sunkiai serga, tokių esą tikrai niekam nereikia.

REKLAMA

„Tai, žinoma, kirmėlinės infekcijos, tai parazitinės ligos, dabar daug šunų serga dirofiliaroze. Visi gyvūnai, kuriuos atiduodame, yra skiepijami“, – pasakoja veterinarijos gydytoja Irina Brusilovskaja.

Kita bėda – gyvūnų psichikos būklė. Šunys ir katinai patyrę didelį stresą: šeimininko netektį, sprogimus, alkį, išgąstį, gali save parodyti ir ne iš geriausios pusės. Tai pagydoma, bet reikia laiko.

„Dažnai pasitaiko šunų, patyrusių smegenų sukrėtimą. Jie reaguoja skirtingai. Yra tokių, kurie yra labai ramūs. Yra šunų, kurie, priešingai, yra agresyvūs be jokios priežasties. Tada jie nurimsta. Jie turi neurologinių problemų dėl sprogimų, apšaudymų, juos sužeidžia raketų ir sviedinių skeveldros“, – teigia veterinarijos gydytoja Irina Brusilovskaja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savanoriai šią akciją vykdys kiekvieną savaitgalį, kol atvės orai. Per daugiau nei pusantrų metų, kai Charkive vyksta karas, jau suorganizuotos kelios gyvūnų gelbėjimo operacijos. Per šį laiką išgelbėta dešimtys tūkstančių evakuotų gyvūnų ir nors daugelis jų išvežti į kitus miestus ir net šalis, visiems šunims ir katėms namų neužtenka. Kai kurie gyvūnai paskutinius mėnesius nugyvena narve. Nes senų keturkojų niekas niekada nenorėjo priimti į savo namus.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

Jis su sesute buvo ismesti,norejau sesutes,nes kailiukas laaabai grazus buvo,bet ten kaskas susimaise,parsiveze namo,ziurim ..kitas. Nebevezem atgal...pavadinom Simba. Och koks vyrukas dabar protingas,jis namuose karaliauja,ismokem daug ko...jis dabar musu seimos narys.Jei padaro kaska blogo...pasislepes pabuna kelias minutes,o paskui ateina ir ziuredamas i akis tiesiog atsipraso..o, meilumas,o lipsnumas,o protingumas. Man rodosi,kad jis " kaciu aukstaji UNI baiges"". Inteligentas,o svaruolis,juk turi net 2 tualetus. Ramybe ir svelnuma duoda namams.
Te padeda Dievas Jiems,kad padeda musu maziesiems.
Tik brudai nemyli gyvūnų.
Tik brudai nemyli gyvūnų.
Paulius
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų