Sraigių augintojai nepasidavė: su gurmaniškais receptais įsisuko į vietinę rinką

Aukštaitijos krašto sraigių augintoja entuziastė nepasidavė per karantiną. Prarastas edukacijas ir susitikimus su netradicinio ūkio lankytojais iškeitė į gurmaniškų receptų kūrimą iš sraigių. Versli moteris per žiemą ne tik atidarė naują augintinių fermą, bet paruoštus šaldytus produktus išdrįso pasiūlyti ir vietinei rinkai.

O kaimo gyventojai į burgundiškai paruoštas sraiges nosies nerauko, kaimo parduotuvėje perka net pyragėlius su sraigiena.

Po žiemos miego šaldytuvuose saugotos sraigių bandos jau pažadintos. Janinos Krištaponienės sraigių ūkyje ganosi apie 200 tūkstančių augintinių.

Nedidelio Panevėžio rajono Trakiškio kaimo gyventoja sraigyną įkūrusi prieš dešimtmetį užsispyrė – perkando jų auginimą ir dabar moka užauginti tokias sraiges, kokiomis mėgaujasi prancūzai.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sraigių augintojai nepasidavė: su gurmaniškais receptais įsisuko į vietinę rinką

„Kas ragavo prancūziškų sraigių mūsų parduotuvėse, tai mano sraigės jiems patinka žymiai labiau. Aš iš tikro naudoju tik gerą produkciją, gerą sviestą, kokybišką žaliavą. Svarbu labai mėsa, todėl mes sraigę maitiname savo pagamintais pašarais“, – sako sraigių augintoja Janina Krištaponienė.

Janina – tikra sraigių auginimo entuziastė. Moteris pradėjo nuo nedidelio ūkinio savo kieme. Nemetė sraigių net ir tada, kai iš augintojų bumo šalyje nieko neliko. Po truputį plėtėsi, įsirengė perdirbimo cechą. Kuriame triūsdama viena perdirba visą užaugintą sraigieną.

„Asociacija subyrėjo kadangi visi galvojo, kad nebus daug darbo, bus dideli pinigai, o pasirodė atvirkščiai“, – pasakoja J. Krištaponienė.

Veikla nenutrūko net ir per karantiną – pastatyta nauja sraigių ferma, artimiausiuose planuose degustacijų salė. Moteris džiaugiasi sumanymu produkciją pamėginti realizuoti pačiai, tai ūkį išgelbėjo nuo žlugimo.

„Kai mums pradėjo neapmokėti pinigų, tai aš pagalvojau kodėl aš negaliu pati padaryti. Ir pati parduoti. Nes mes daug neauginam. Tikrai atsiranda žmonių kurie valgo sraiges ir jų daugėja ypatingai jaunimas mėgsta, vaikai“, – teigia J. Krištaponienė.

REKLAMA

O kaimo ceche pagamintos sraigės keliauja tiesiai į vietos parduotuvę. Moteris prie gurmaniškų patiekalų iš sraigių mėsos jau spėjo pripratinti Trakiškio kaimo gyventojus.

„Nu neteko kai kuriems net ragauti, irgi stebėjosi, kaip čia mes dabar ragausim, bet kai paragauja, žmonės lieka patenkinti. Ne kiekvienoj gyvenvietėj, ne kiekvienam rajone galima paragauti tokios egzotikos ir sraigių ir užtepėlių ir su visokiais žalumynais, ir su sviestukais“, – kalbėjo Trakiškio bendruomenės pirmininkė Jolanta Silgienė.

Burgundiškai paruoštų sraigių ar pyragėlių su sraigiena ieško nuolatiniai klientai. Tačiau perkami ir brangesni produktai –  kad ir egzotiški sraigių ikrai.

Iki karantino trakiškietės užaugintos ir paruoštos sraigės keliavo ir į restoranus, paragauti egzotikos į ūkį atvažiuodavo ekskursijos.

Užsivėrus viskam net ir per pandemiją Janina nepasidavė. Stengėsi išbandyti naujus receptus, o iš kiautų gamino smagius suvenyrus.

„Visos receptūros yra kurtos mano pačios. Ypatingai kai svečiai atvažiuoja, visi dabar nori tos egzotikos. Mes pastoviai dirbam. Per žiemą įsirengėm fermą, atsiskyrėm atskirai nuo cecho“, – sako J. Krištaponienė.

Pernai Krikštaponienės ūkyje išaugo beveik tona šių maistui skirtų afrikinių sraigių. Be maistinių sraigių trakiškietė augina dar penkių rūšių sraiges. Bet tai daugiau šeimininkės augintinės didžiosios achatinos. Labai gražios naminės sraigės atstojančios keturkojus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų