Sportiškasis rinkos naujokas – „Cupra Formentor“ apžvalga

2020-aisiais pasirodė pirmasis individualus „Cupra“ gamintojo modelis „Formentor“. Ką siūlo šis automobilių industrijos naujokas, išbandė laidos „Autopilotas“ apžvalgininkas Gintenis Dauparas.

„Cupra“ ženklas turi lenktyninę praeitį jau nuo 1970-ųjų, tačiau toks ženkliukas ant serijinei gamybai leidžiamo automobilio atsirado tik 1996 metais. Tai buvo sportiškiausios „Seat“ automobilių versijos. Pirmą kartą juo pažymėta „Seat Ibiza“ po sėkmingo starto pasaulio ralio čempionate.

2018 metais „Volkswagen“ koncerno vadovai nutarė išskirti „Cupra“ kaip atskirą automobilių gamintoją. Pora metų po šiuo ženklu vis dar buvo pardavinėjami sportiškiausi „Seat“ modeliai, tačiau pernai atsirado pirmoji tikra „Cupra“, besiskirianti ne tik ženkliuku, bet ir galingiausiu varikliu.

Priėjus prie „Formentor“ kėbulo, pirmiausia pasitinka griežtas automobilio priekis ir išraiškingos variklio dangčio linijos. Žiūrint iš galo solidumo ir stilingumo prideda šviečianti LED juosta gale, o agresyvumo suteikia galinis difuzorius ir keturi duslintuvai.

Interjeras taip pat leidžia suprasti, kad tai ne toks automobilis, kokius gatvėse sutinkame kasdien. Sėdynės sportiškos, o įsėdus dėmesį atkreipia milžiniškas multimedijos ekranas. Jaukumą interjere per visą konsolę besitęsianti LED juosta, kurios spalvą galima nustatyti pačiam.

Automobilio gale erdvės netrūksta. Vietos užteks tiek kojoms, tiek galvai, o šalia – porankis su dviem puodelių laikikliais.

Vienas didžiausių interjero minusų – nešviečianti garso valdymui skirta, lietimui jautri vieta, esanti centrinėje konsolėje. Tamsoje šiomis funckijomis naudotis bus labai sudėtinga.

„Formentor“ turi 310 arklio galių, dviejų litrų darbinio tūrio variklį ir keturių varomų ratų kombinaciją. Tiesa, automobilio važiuoklė kiek kietoka, bet nepurtanti. Važiuojant didesniu greičiu, važiuoklės darbas tampa malonesnis.

Visą automobilio apžvalgą žiūrėkite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų