Naujojo „Hyundai Tucson“ apžvalga: nuo pirmtakų skiriasi kone viskuo

Naujasis „Hyundai Tucson“ su ankstesniu modeliu neturi beveik nieko bendro. Radikaliai pasikeitusi išvaizda, visiškai naujas interjeras ir nauji hibridiniai varikliai. Ar į gerą šie pokyčiai, aiškinosi TV6 laidos „Autopilotas“ komanda.

2020-ųjų pabaigoje debiutavęs naujasis „Tucson“ yra ketvirtoji modelio karta.

Iš pirmo žvilgsnio naujasis „Tucson“ visiškai kitoks nei ankstesnis modelis ir išskirtinis, palyginus su daugeliu konkurentų. Vienas išraiškingiausių bruožų – į priekines groteles inkrustuoti dienos šviesos žibintai. Galiniai žibintai taip pat gavo visiškai naują formą, o žiūrint iš arčiau, galima pamatyti juose atkartojamą mažų trikampių ir aštrių formų tematiką, kuri lydi visą automobilio dizainą.

Įdomi detalė – galinio lango valytuvas paslėptas viršuje. Estetiškai gražiau, bet dėl praktiškumo galima suabejoti, nes nuvalomas nebūtinai tas plotas, kurį labiausiai nori matyti vairuotojas.

Palyginus su ankstesniu modeliu, automobilio interjeras taip pat pasikeitė kardinaliai. Prieš vairuotojo akis švies visiškai skaitmeninis prietaisų skydelis, rankose – naujos formos vairas, gal tik mygtukų išdėstymas liko identiškas kaip anksčiau. Centrinėje konsolėje taip pat atsirado naujas, lietimui skirtas ekranas.

Turbūt didžiausias pasikeitimas automobilio salone – dingusi tradicinė pavarų perjungimo svirtis, kurią pakeitė mygtukai.

„Atsisakius tradicinės pavarų perjungimo svirties, pagerėjo automobilio ergonomika. Patogiau sumontuoti sėdynių šildymo ir vėdinimo, vairo šildymo, galinio vaizdo kameros valdymo mygtukai, kurie nuo šiol yra tiesiai po ranka ir niekas netrukdo jais naudotis“, – naująjį dizainą gyrė laidos žurnalistas Vytenis Kudarauskas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Naujasis „Hyundai Tucson"

Nors naujojo „Tucson“ ergonomika ir verta pagyrų, tačiau daugeliui gali kliūti mygtukais valdomas pavarų perjungimas. Norint įjungti atbulinę pavarą arba vėl važiuoti į priekį, padaryti tai nežiūrint į mygtukus praktiškai neįmanoma. Daug praktiškesnis sprendimas būtų pavarų perjungimo sukiklis, kuriuo naudotis ir patogiau, ir intuityviau.

REKLAMA

Važiuojantys automobiliu mėgausis ne tik moderniu, bet ir erdviu interjeru. Net ir aukštiems keleiviams gale vietos netrūks, todėl net ir tolimos kelionės varginti neturėtų.

Naujienų „Tucson“ turi ir po variklio dangčiu. Viena jų – naujas hibridinis variklis. 1,6 litro darbinio tūrio benzininis ir elektros varikliai pasiekia 230 arklio galių ir 350 Nm sukimo momentą. Įpūsti dar daugiau gyvybės galima įjungus „sport“ režimą.

Be hibrido „Tucson“ taip pat siūlomas ir su įprastais benzininiais bei dyzeliniais varikliais, o norint bent žiupsnelio hibridiškumo, galima rinktis modelius su mild-hybrid sistema.

Norint atsisėsti už naujojo „Tucson“ vairo, reikės bent 23 tūkstančių eurų. Tiek kainuoja pigiausia, bazinė versija su paprastu benzininiu varikliu ir mechanine pavarų dėže. Hibridas pareikalaus bent 32 tūkstančių eurų, o modelio su gausiausia įranga kaina priartės prie 40-ies tūkstančių eurų.

Pilną automobilio apžvalgą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų