Sportinio ėjimo atstovas Marius Žiūkas išbando Seimo kanclerio darbą

Lengvosios atletikos elitui ši vasara turėjo būti svarbiausia per ketverių metų ciklą. Bet nukėlus Tokijo olimpiadą metams, sportinio ėjimo atstovas Marius Žiūkas vasarą pasitinka su didžiausiu karjeros iššūkiu Seimo koridoriuose. Nuo pirmadienio sportininkas tapo laikinuoju Seimo kancleriu, o apie savo sportinę discipliną, kuri praverčia ne tik varžybų trasoje, bet ir gyvenime, pasakoja TV3 Žinioms.

Ilgametis Seimo kanceliarijos darbuotojas Marius Žiūkas įpratęs po darbo kostiumą iškeisti į sportinę aprangą ir skubėti į treniruotę.

Trijų olimpinių žaidynių dalyvis nekantriai laukė ir Tokijo žaidynių, bet jas nukėlus metams, svarbiausiu šio sezono tikslu lieka tik Lietuvos čempionatas. Bet dabar po darbo skubėdamas apsiauti sportbačius 34-erių lengvaatletis neabejotinai dar gyvena mintimis apie naują karjeros iššūkį Seimo koridoriuose.

Kaip tik nuo pirmadienio žinomas sportininkas tampa laikinuoju Seimo kancleriu. Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjui šios pareigos patikėtos iki lapkričio pabaigos.

„Nemeluosiu, kad buvo psichologiškai sunku, mat keletą pastarųjų metų koncentravausi į šias olimpines žaidynes. Tad olimpinių žaidynių perkėlimas į kitus metus turėjo lemiamos įtakos priimant šį iššūkį. Todėl buvo šiek tiek lengviau, nors vis tiek nelengva apsispręsti. Vis dėlto tai nelengvas darbas“, – sako ėjikas Marius Žiūkas.

Bet prie nelengvo darbo sportininkai pratę, o savo darbais, ne žodžiais, tą parodo pats Žiūkas. Rudenį vykusiame pasaulio čempionate Dohoje sportininkus alino beprotiškas karštis, tad startas vidurnaktį bent kiek padėjo numušti termometrų stulpelius. Būtent jis tarp Lietuvos atstovų parodė geriausią rezultatą – 11-a vieta planetos čempionate. Tai ir jo karjeros rezultatas.

O kaip išlaikyti sportinę discipliną einant tokias svarbias pareigas? Treniruotė lengvaatlečiui – šventas reikalas. O vis garsiau sporto pasaulyje kalbant apie dvigubą karjerą ir planą „B“, ką sportininkas veiks baigęs savo sportinį kelią, Žiūkas – vienas iš motyvuojančių pavyzdžių Lietuvoje.

REKLAMA

„Čia, manau, tikrai labai priklauso nuo asmenybės. Nuo žmogaus prioritetų. Galbūt vienas tikrai save mato vien tik sporte. Ir jam ta veikla teikia malonumą, kad jis net nemąsto, jog norėtų šiek tiek įvairiapusiškesnės veiklos savo gyvenime. Mano atvejis kiek kitoks“, – mano M. Žiūkas.

Taigi sportininkas geba prisitaikyti prie bet kokių sąlygų, kaip sako ir pats Žiūkas. O asmeninės savybės, kurios sunkiu darbu ugdomos treniruočių metu, praverčia ne tik varžybų trasoje, bet ir karjeros vingiuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų