Specialistai įspėja: temperatūrai kritus ledas dar tik pradės formuotis

Metai tik prasideda, o ugniagesiai gelbėtojai jau traukia ant vandens telkinių įlūžusius skenduolius. Specialistai perspėja – savaitgalį ledas bus tikrai apgaulingas – temperatūra kris žemiau 20 laipsnių, ledas gali atrodyti saugus, tačiau iš tiesų tik pradės formuotis. 

Užkietėjęs žvejys Tomas šiais metais ant ledo užlipo pirmą kartą. Kuršių mariose įlūžęs vyras po šio įvykio itin atsargus – renkasi nedidelius, pažįstamus vandens telkinius, įsitikina, kad ledas tinkamo storio – ne mažesnis nei 7 centimetrai.

Tomas rodo ir apsaugos priemones: neskęstantį kostiumą, smaigą. Tiesa, būtent neskęstanti apranga žvejojant ant Kuršių marių ledo ir apsaugojo vyrą nuo nelaimės.

„Kostiumas iškėlęs laikė mane virš juosmens, tai aš įsikibau į ledą ir gražiai išlipau. Absoliučiai nieko nebuvo“, – sako žvejys Tomas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šąlantys vandens telkiniai – nerimas gelbėtojams, bijo įlūžusiųjų antplūdžio

Jau 30 metų žvejojančiam Andžejui taip pat teko patirti, ką reiškia įlūžti. Vyras piktina, kai  žvejai ant ledo elgiasi neatsakingai.

„Būna tokių atvejų, kad atvažiuoja ne žvejoti, o pagerti. Tokie jau neatsakingi žmonės. Jeigu tu važiuoji pažvejot, pailsėt, prašom pailsėk. Pagert galima ir namie“, – pasakoja žvejys Andžejus.

Daug kur ežerų pakrantėse ledas dar nėra toks tvirtas, kad išlaikytų žmogų. Net geri plaukikai, matydami skęstantį žmogų, neturėtų pervertinti galimybių – eiti link įlūžusio tuo pačiu keliu ir kelių metrų atstumu numesti virvę, pagalį ar lentą, kad žmogus galėtų į ją įsikibti ir kuo ilgiau išsilaikytų nepaniręs. Na o jei įlūžote pats, labai svarbu  laikytis šių taisyklių.

„Pradžiai reik stengtis kuo mažiau panikuoti, sunormalizuoti kvėpavimą, tada plačiai pasistengti apgrėbti ledą, išsikelti kojomis tabaluojant ir verstis į tą pusę, iš kurios atėjai“, – teigia Ugniagesys gelbėtojas-naras Karolis Butkus.

Tik pirmam metų mėnesiui įpusėjus, ugniagesiai gelbėtojai jau pasakoja apie trauktus skenduolius. Šią savaitę Molėtų rajone, Inturkės kaime, eidami per ledą įlūžo du vyrai. Išgelbėti, deja, pavyko tik vieną. Gruodį skendo ir vaikai.

REKLAMA

„Vieną vaiką, kurį pavyko atgaivinti, tai buvo turbūt sekundžių klausimas, tai tokie įvykiai manau, kad būtent verčia mus priminti ir tėvams, ir visiems, kad tikrai ledas yra malonumas tik tada, kada jis yra pakankamai tvirtas ir kada laikomasi visų saugumo taisyklių“, – kalbėjo Departamento direktorius Saulius Greičius.

Pernai ugniagesiams gelbėtojams užsitraukus ledui teko traukti 8 skenduolius, 1 vaiką išgelbėjo. Šiemet ugniagesiai gelbėtojai atliko 12 darbų vandenyje. Jų metu jie ištraukė 3 skenduolius ir išgelbėjo 1 gyventoją.


Rašyti komentarą...
R
RO
2021-01-15 19:24:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas, kas iš JAV, neša nelaimės ir skausmą, tik paslėptą po kvazidemokratija ir gėrio troškimu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų