REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvius vis labiau baugina ne tik sparčiai kylančios maisto, degalų, bet ir įvairių paslaugų kainos. Kišenes teks patuštinti ne tik norintiems gražesnės šukuosenos ar dailesnės suknelės, bet ir kenčiantiems dantų skausmą.

Lietuvius vis labiau baugina ne tik sparčiai kylančios maisto, degalų, bet ir įvairių paslaugų kainos. Kišenes teks patuštinti ne tik norintiems gražesnės šukuosenos ar dailesnės suknelės, bet ir kenčiantiems dantų skausmą.

REKLAMA

Kainų šuolio priežastis savo sričių specialistai aiškino laidoje „Karštai su tv3.lt“.

Brangsta odontologų paslaugos

Vilnietė Sidonija jau eilę metų gyvena be vieno priekinio danties ir dėl to vengia plačiai šypsotis. Valstybiniuose kabinetuose didžiulės eilės, o privačiuose – didelės kainos. Deja, garbingo amžiaus moteriai teks dar labiau pataupyti, nes odontologijos kabinetai netrukus dantis remontuos dar brangiau.

„Gal dar sukrapštyčiau ant to vieno, bet plombos, viskas... O Jėzau“, – skundėsi Sidonija.

Pasak odontologės, profesorės Alinos Pūrienės, kylančias odontologijos paslaugų kainas iššaukia įvairūs veiksniai – šildymo kainos, darbuotojų kainų kilimas, atlyginimų kaita ir dar daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Profesionaliai dirbantys žmonės daug metų mokėsi to amato, jie taip pat turi uždirbti orų atlyginimą. O gydytojas vienas nedirba – jam reikia padėjėjo, jam reikia infrastruktūros, jam reikia brangios aparatūros ir medžiagų. Tai todėl tos kainos ir yra tokios, ir didėjančios“, – kalbėjo medikė.

REKLAMA

Anot odontologų, niekas čia neplėšikauja, o kaip tik – nori savo klientui suteikti kokybišką paslaugą. Dantys neraunami su eilinėmis replėmis ir negręžiami be nuskausminamųjų, o šie taip pat brangsta.

Brangsta ir grožio salonų paslaugos

Koja kojon su kylančių kainų mada žengia ir grožio salonai. Už norą būti gražesniems taip pat teks susimokėti daugiau.

„Yra produktų, su kuriais mes dirbame kiekvieną dieną. Kai kurių produktų kainos pakilo net 70 procentų. <...> Tam, kad išlaikytume savo verslus, mes privalėsime kelti kainas bent jau 15 procentų. Ypač galbūt šventiniu laikotarpiu“, – sakė grožio salono savininkė Jolita Kibišienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, nors nagai, blakstienos ir kitos procedūros brangsta, kirpimas daugelyje salonų – ne. Priežastis – konkurencija. Daugelis kirpimo meistrų bijo kelti kainas, nes tai reikštų klientų praradimą.

„Kad galime dirbti, jau yra didžiausia laimė. Šiuo metu kainų augimo neplanuojame“, – kalbėjo plaukų stilistė Rasa Marozovienė.

Brangs ir nauji drabužiai

Puoštis naujais rūbais ir batais irgi netrukus gali tapti daug brangiau, mat jei prekybininkai nekels kainų – užsidarys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra dvi išeitys – arba tu sugebi parduoti brangiau ir kompensuoji savo sąnaudas, arba užsidarai“, – sakė Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos vadovas Kęstutis Daukšys.

Nuo naujų metų kils minimali alga, drabužių gamintojai turės savo darbuotojams mokėti didesnius atlyginimus, o tai greičiausiai teks daryti iš pakeltų rūbų kainų.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Dekot tik mūsų bobų valdžiai reikia.Kurios tik lanzbirbio ir sikniniu reikalus dengia, bei migrantams milijonus kist gali.
Vargšą lietuvėle, net dantistu paslaugos mokamos. Apgailetina
Kad nelabai dabartiniai stomotologai ir stengias.. Moka daryti... Pinigus paims didelius... Iškilus problemoms des i krūmus... Galesi po teismus lakstyti... Susidures ne karta... Nei vienu stomatologu negali tikėti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų