Socialinė tarnyba sergantį Kęstutį paliko gatvėje: vyras žiemą klaidžiojo su šlepetėmis

Septyniasdešimtmetį senjorą Kęstutį Elektrėnų socialinė tarnyba paliko tiesiog gatvėje. Koronavirusą išgyvenęs senjoras po gydymo Švenčionių ligoninėje turėjo būti pervežtas į slaugos namus, kuriuose gyvena, tačiau senolis buvo paliktas šalia senųjų savo namų, lauke, vienomis šlepetėmis.

Kęstučio dukra Živilė TV3 laidai „Prieš srovę“ papasakojo, kokį siaubą teko išgyventi tiek jai, tiek jos tėčiui. 

Išleido gatvėje

Kęstutis slaugos ligoninėje užsikrėtė Covid-19 virusu. Jį nuspręsta gydyti Švenčionių ligoninėje, iš kurios pasveikęs vyras turėjo grįžti į slaugos namus Vievyje, kuriuose tuo metu gyveno. 

Tačiau Kęstutis tikslo nepasiekė. Jis vieną gruodžio mėnesio naktį buvo paliktas gatvėje tik su šlepetėmis.

„Ji (darbuotoja – aut. pas.) sako, jis nuvežtas į Mikučionių kaimą prie žalio namo. Sakau, mano tėtis? Sako, taip. Klausiau, kur, kaip ten? Sakau, tikrai Kęstutis Rinkevičius? Sako, taip važiuok ten ir ieškok.

Sakau, miela ponia, renkitės važiuojame kartu, važiuojame prie žalio namo ir surasime kartu“, – kaip sužinojo, kur yra jos tėvas, pasakojo moteris.

Vyrą iš Švenčionių ligoninės gruodžio 29 d. pervežė socialinė Elektrėnų savivaldybės socialinė tarnyba. Vairuotojas Kęstutį paleido prie jo senųjų namų, kuriuose vyras tuo metu negyveno ir neturėjo net raktų. 

„Aš iš karto puoliau skambinti ir norėjau gauti to vairuotojo kontaktus ir paklausti, kodėl jūs taip pasielgėte. Ar jums tai normalu, ar jūs savo tėvą šitaip paliktumėte? Tiesiog norėjau žmogiškai pasikalbėti“, – TV3 laidai „Prieš srovę“ pasakojo Živilė kalbėdama apie savo išgyvenimus. 

Vyras turi atminties sutrikimų

Kęstučio dukra pasakojo, kad jos tėvas, kurį socialiniai darbuotojai paliko gatvėje, turi atminties sutrikimų. Jis kartais neatsimena ir savo dukters. 

„Jam yra koordinacijos sutrikimas, jis praranda atmintį, nelabai atsimena. Jis manęs kartais neatsimena. 

REKLAMA

Jam reikia pagalbos, jam reikia pagalbos vaikštant, apsitarnaujant, nes jis tam tikru momentu persijungia, į tave žiūri ir sako, kad tu esi boba nuo ežero“, – kalbėdama apie tėčio demenciją pasakojo Živilė. 

Kad vyras turi sutrikimų, liudijo ir Kęstučio kaimynai. Jo neapdairus elgesys vos nesukėlė nelaimės. 

„Su dujomis mes vos nesprogome. Iš Vilniaus atlėkė dujininkai ir jam visiškai atjungė dujas. <...> Sakėme, kam tas dujas atsukai, sako, „šildausi“. Gal pas jį asociacijos, kad kažkada taip užsikurdavo ugnis. Jis dujas atsukęs, šniokštė ten viskas. 

Išvažiuodami dujininkai sakė užuojautą kaimynams, nes mes per plauką buvome nuo katastrofos“, – apie nemalonų įvykį pasakojo Kęstučio kaimynas Jonas.

Tarnyba elgėsi pagal protokolą

Socialinės tarnybos teigimu, Kęstutį turėjo pasiimti Vievio slaugos įstaigos vairuotojas, bet jie to padaryti negalėjo, todėl pagalbos paprašė Elektrėnų savivaldybės, o jų vairuotojas pagal protokolą ligonį gali parvežti tik namo. 

„Jie gali vežti pacientą iš ligoninės į namus. Tokia yra tvarka, taisyklė. Iš ligoninės į ligoninę gali pervežti, jei reikia, tik pačios gydymo įstaigos, o savivaldybė gali tik į namus parvežti“, – teigė slaugos ligoninės vadovė Edita Kriciūnienė. 

Savivaldybės socialinė tarnyba apie ligonį nieko nežinojo. 

„Tai, ką jūs dabar pasakėte, kiek jam metų, kad turi atminties sutrikimų, aš sužinojau tik kitą dieną. Apie metus išvis nieko nežinojau, jūs man dabar pasakėte“, – laidos žurnalistei atsakė socialinio skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė.

Kaip Živilė rado savo tėvą ir parsivedė namo ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje arba čia:

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Prieš srovę“. 


Rašyti komentarą...
N
Nesveikas
2021-01-25 01:40:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
O mums nerūpi mūsų žmonės. Mums rūpi labiau Navalnas, Baltarusija, Rusija, Ukraina ir t.t. o kas pas mus dedasi nerūpi...
Atsakyti
-1

P
PP
2021-01-25 10:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kas iš valdininkų atsakys už tokius darbus -savivaldybė ar SAM?
Atsakyti
0

M
M
2021-01-24 23:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Esmė straipsnio metams!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų