Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į geriausio draugo gimtadienį išėjęs 17-metis vaikinas namo taip ir negrįžo. TV3 laidai „Prieš srovę“ vaikino mama Laima pasakojo, kad sūnų žuvusį rado tvenkinyje, tačiau kaip jis ten atsidūrė iki šiol nėra aišku. 

Į geriausio draugo gimtadienį išėjęs 17-metis vaikinas namo taip ir negrįžo. TV3 laidai „Prieš srovę“ vaikino mama Laima pasakojo, kad sūnų žuvusį rado tvenkinyje, tačiau kaip jis ten atsidūrė iki šiol nėra aišku. 

REKLAMA

Ekspertai teigė, kad vaikino mirtis nėra nužudymas, bet įvykio detalės ir tyrėjų išvados mamai kelia daug klausimų. 

Išėjo į gimtadienį

Linas (vardas pakeistas) praėjusiais metais išsiruošė švęsti geriausio draugo 18 gimtadienio, kuris vyko privačioje sodyboje už Skuodo. Pačiam vaikinui po mėnesio turėjo sueiti 18 metų, tačiau šventė buvo lemtinga. 

„Tą dieną visą prisiminus – jis ir su mažuoju broliu visą dieną užsiėmė, ir darbus atliko. Tokia nuojauta, kad jau tiek norėjo į tą gimtadienį, kad viską tvarkingai darė net neprašytas“, – tą dieną prisimindama kalbėjo vaikino mama Laima. 

REKLAMA

Moteris nenumanė, kad tą vakarą savo sūnų mato paskutinį kartą. 

„Net neturėjau tokios minties“, – TV3 laidoje „Prieš srovę“ teigė moteris. 

Atvykusi sūnaus nerado

Laima su sūnumi buvo sutarusi, kad jį parsiveš 3 val. nakties. Dar pusvalandį prieš tai Linas rašė mamai žinutes ir pasakojo, kaip jam sekasi šventėje, tačiau atvykusi pasiimti sūnaus moteris sodyboje jo nerado. 

„Nuvykau į vietą, visi buvo neblaivūs. Klausiau, kur yra sūnus, vienas jo klasiokas atsakė, kad viršuje. Nuėjome į viršų ir jis man rodo kitą draugą ir sako „čia žiūrėk miega“. Sakau, kas tau yra, čia ne mano vaikas. 

Tada jau išsigandau, nes nesupratau jų tokio elgesio. Visi tokie sutrikę, išsigandę. Kieno klausiau, ar matė, kur išėjo, niekas nieko nematė, atrodo, kad kažkoks šešėlis“, – pasakojo vaikino mama. 

Daugelis vakarėlyje buvusių jaunuolių, moters teigimu, keistai elgėsi ir reagavo į sūnaus ieškančią mamą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Su (kitu – aut. pas.) vaiku važinėjome aplinkui gatves, grįžome vėl į vietą. Ėjome visur, ieškojome iki 4 val. nakties. Vėliau aš jau kviečiau policiją“, – teigė Laima. 

Ištraukė iš tvenkinio

Žuvusio vaikino močiutė pasakojo, kad Linas kiekvieną žingsnį sutardavo su mama ir jai pasakojo viską, todėl toks vaikino dingimas atrodė labai keistas. 

„Jis toks vaikas, kur kiekvieną žingsnį derindavo su mama, jei jis būtų su draugais iš gimtadienio išvažiavęs, tikrai jis būtų mamai pasisakęs viską“, – teigė močiutė. 

Policijos iškviesti narai Lino kūną ištraukė ryte iš už kelių šimtų metrų nuo sodybos, kurioje vyko gimtadienis, esančio tvenkinio. 

„Jis buvo uždengtas, aš jį apsikabinusi gulėjau, buvau atsidengusį jį“, – apie skaudžią akimirką pasakojo vaikino mama. 

Laimai į akis krito kelios ant Lino kūno buvusios detalės – ant jo rankų matėsi keistos žymės, o batų raišteliai buvo atrišti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Rankos atrodė palaužtos, nubrozdintos ir atrišti batai – kodėl šventės metu išsiauti juos?“, – klausė mama.

Keistos išvados

Valstybinio medicinos eksperto išvadose ant vaikino rankų matyti sužalojimai nepaminėti. Dokumentuose rašoma, kad jokių smurto žymių nėra ir vaikinas nuskendo pats.

„Keista valstybinės ekspertizės išvada, nes neaprašyti matomi sužalojimai. Šarvojimo metu visi atvykę klausė, kas vaiko rankoms, nes sužalojimai buvo akivaizdūs“, – teigė Laima. 

Nenorėdami sutikti su gautomis išvadomis vaikino artimieji kreipėsi į privatų, nepriklausomą ekspertą, kurio tyrimo išvados buvo kitokios. 

„Privatus ekspertas parašė visiškai priešingą nuomonę valstybinio eksperto išvadai, kad tai ne griuvimo žymės, nes nėra kitų griuvimui būdingų požymių, kad tai greičiausiai tempimo žymės arba laikymo“, – pasakojo Lino mama.

Tokie nesutapimai šeimai kelia daug abejonių ir leidžia manyti, kad vaikinas tapo nusikaltimo auka. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nes buvo draugų, kurie lankė kung fu meistrų būrelius“, – savo versiją grindė Laima. 

Prokurorė bylos uždaryti nenori

Laimos neapleidžia jausmas, kad pareigūnai bylą tiria aplaidžiai ir nesistengia išsiaiškinti tiesos. Moters teigimu, to priežastis galėtų būti pažintys ir ryšiai, nes Linas į gimtadienį vyko pas stambaus Skuodo ūkininko, žinomo miestelyje politiko sūnų. 

„Nesuvokiamas man dalykas, kaip jie nuo pat pradžių bando įteigti, kad tai yra nelaimingas atsitikimas, bet 9 mėnesius jie vis tiek negali uždaryti mano bylos, nes aš jiems neduodu ramybės“, – kalbėdama apie pareigūnų darbą sakė Laima. 

Bylą tirianti prokurorė teigė, kad bylos ji uždaryti nenori ir Lino mamos išsakyti argumentai jai nėra aktualūs. 

„Ją kaip mamą tikrai galima suprasti. Aš jai uždaviau klausimą, kodėl ji galvoja, kad aš galėčiau būti suinteresuota nutraukti šitą bylą, tai ji negalėjo atsakyti. 

Aš negyvenu Skuode, tame miestelyje esu buvusį gal irgi vieną kartą. Tai, iš esmės, neturiu jokio suinteresuotumo, turiu vieną tikslą šioje byloje – nustatyti tiesą. Visi veiksmai byloje atliekami ikiteisminio tyrimo metu yra skirti tam, kad nustatytume tiesą šitoje byloje“, – teigė prokurorė Ligita Barauskienė. 

Daugiau detalių apie pareigūnų darbą ir įvykio aplinkybes ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje, arba čia:

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Prieš srovę“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų