Skvernelis apie Pavilionio interviu rusų provokatoriams: jis parodė nepagarbą prezidento institucijai

Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas, konservatorius Žygimantas Pavilionis Seimo apmokėtos komandiruotės Vokietijoje metu susituokė ir dar net negrįžęs į Lietuvą priverstas aiškintis dėl ceremonijos. Kritika konservatoriaus adresu pasipylė ir dėl internete pasirodžiusio jo pokalbio su rusų provokatoriais apsimetusiais Aleksejaus Navalno bendražygiu. Pavilionis pokalbio metu pareiškė, kad Lietuvoje prezidentas – simbolinis ir nereikėtų kreipti dėmesio į tai, ką jis sako. 

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Ž. Pavilionio „feisbuke“, kuklios tuoktuvių ceremonijos Berlyne nuotraukos ir padėka santuokos liudininkams: draugui, ilgamečiam kanclerės Merkel patarėjui su žmona – atsirado vakar vakare, beveik pusę septintos vakaro Berlyno laiku. Po politiko įrašu – gausūs sveikinimai ir skaitmeninės gėlių puokštės.

Tačiau sveikinimų džiaugsmą netruko užgožti įtarimai dėl naudojimosi tarnybine padėtimi. Mat politikas džiugia akimirka pasidalino ne asmeninės kelionės, o Seimo kanceliarijos apmokėtos komandiruotės metu. Tad šiandien vietoje darbo su Latvių ir Estų kolegomis, Ž. Pavilioniui tenka aiškintis, kad santuoka vyko ne darbo valandų metu:

„Taip, aš susituokiau. Pusę valandos po darbo metu aš panaudojau susituokti. Ir mane atėjo pasveikinti aukšti Vokietijos pareigūnai.“

Politikas sako, kad tuoktuvės niekaip nesusijusios su darbo vizitu. Sutuoktinės kelionę ir su tuoktuvėm susijusius reikalus apmokėjo patys:

„O kartais tie asmeniniai ryšiai, kaip minėjau, yra labai svarbūs veikiant mūsų valstybės interesų vardan. Mes esame seni draugai su tuo Merkel patarėju ir su tais pareigūnais. Ir kad jie atėjo manęs pasveikinti, manau, kartu pasveikino ir visą Lietuvą.“

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia: „Jei nebuvo kažkokių viešų lėšų ar kažkokio darbo laiko, kuris buvo skirtas šitiems dalykams, tai tuomet aš, turbūt, nematyčiau, ką čia pikantiško komentuoti, išskyrus patį vedybų faktą.“

Ir lyg to būtų negana – Ž. Pavilionį užgriuvo dar vienas galvos skausmas. Tuo pat metu, kai jis susituokė – internete žinomi rusų provokatoriai „Vovan“ ir „Lexus“ išplatino vaizdo įrašą, kaip prieš maždaug du mėnesius jie kalbėjo su Ž. Pavilioniu apsimetę Aleksejaus Navalno bendražygiu Leonidu Volkovu. Tiesa išplatino ne vientisą įrašą, o sukarpytas Ž. Pavilionio frazes be konteksto. 

REKLAMA

„Bet net žiūrint į protestuotojų skaičius, lyginant su Baltarusia, – jūsų ten 5 kart mažiau. Mažiausiai 5 kartus. Tik Minske išėjo tiek žmonių, kiek pas jus visoje Rusijoje… Mes parduodame jus, parduodame rusus, kurie… Galvoju, kad reikia judėti strategiškai, šie metai – Baltarusios metai“, – vaizdo įraše kalbėjo Ž. Pavilionis.

Pavilionis kalba apie Rusiją, naują JAV administraciją ir galiausiai pasako štai tokią iš konteksto ištrauktą frazę apie Lietuvos Prezidentą:

„Svarbu, kad dar jūsų prezidentas suprastų, kad… Tiesiog, pasakysiu tau, nekreipk dėmesio. Nekreipk. Mes dabar esame valdžioje. Ingrida – mūsų premjerė – galvoja, kaip ir aš. Užsienio reikalų ministras galvoja, kaip aš. Mes – didžiausia partija, mes – parlamentinė respublika. Prezidentas – simbolinis. Ir viskas. Jis nesipriešins tam. Sakys kažką ne taip, bet nekreipk dėmesio.“

Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis rėžė: „Tai tam tikras akibrokštas, rodo nepagarbą prezidento institucijai, aš jau nekalbu apie personalijas, bet apie pačią instituciją, ją bandant nuvertinti. Net dar daugiau, pateikiama, kad ministrė pirmininkė galvoja taip, kaip jis. Ir daugiau tokių prisikalbėjimų ten buvo. Nepagarba prieš aukščiausią šalies instituciją. Ir apskritai tokie kalbėjimai net ne su provokatoriais, ne su troliais – tokia leksika, toks tonas ir turinys, tikrai nėra galimas.“

Opozicija jau ragina valdančiuosius po rusų pokštininkų išplatinto įrašo apsvarstyti Pavilionio likimą Užsienio reikalų komiteto pirmininko poste.

I. Šimonytė teigia: „Manau, kad visiems politikams yra pamoka, kad kalbantis su pašnekovais reikia būti tikriems su kuo yra kalbama. Ypač, turint minty, kad tikrai yra provokacijų rizika dėl Lietuvos Respublikos pozicijos – ir valdžios institucijų, ir atskirų politikų – griežtos pozicijos, tarkime, Kremliaus režimo ar Lukašenkos režimo atžvilgiu.“

REKLAMA

Pats komiteto pirmininkas ragina neužkibti ant KGB pametėto masalo, sako kad pokalbis smarkiai iškarpytas.

„Ir man tiesiog tenka pareikšti apgailestavimą, kad opozicija ar prezidentūra, pareiškusi vieną ar kitą dalyką – prieš tai nepaskambino man ir nepasiklausė apie turinį“, – sako Ž. Pavilionis.

Tie patys rusų provokatoriai apsimetę Navalno bendražygiais bendravo ir su Nyderlandų parlamentarais. Prieš mažiau nei mėnesį su Europos politikais jie bendravo apsimetę Sviatlana Cichanouskaja.


Rašyti komentarą...
R
Romas
2021-06-09 20:05:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pavilioniui laikas susirinkti savo daiktus is su trenksmu dingti is seimo.Tokio kvailio seimo nario Lietuvos istorijoje nebuvo.Daro geda Lietuvai.Prezidente Nauseda, parodyk viena karta savo valdzia.Tokiu seimo nariu neturi likti seime.
Atsakyti
0

T
Tadas
2021-06-09 20:47:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos politikams reikėtų daugiau tokių provokacijų, tauta pamatytų ką jie galvoja apie savo šalį. Po tokių pasisakymų civilizuotoje šalyje toks pasipūtėlis kaip Pavilionis dingtų iš politinio horizonto.
Atsakyti
-1

N
Na
2021-06-09 21:48:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panele Šimonyte ir turi dingt jei užstoja ta kiemsargis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų