Skvernelis apie migrantų krizės purtomą Vyriausybę: prieš kažką darant reikia pagalvoti

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) įtampą kelia Ramūno Karbauskio ir Tomo Tomilino nesutarimai, kurie, manoma, gali suskaldyti partiją. Kalbama ir apie galimą frakcijos skilimą, tačiau opozicijos lyderis Saulius Skvernelis sako, kad kol kas apie atskiros frakcijos steigimą negalvojantis.

Pokalbis su buvusiu premjeru – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Jūsų atstovaujamoje valstiečių sąjungoje savaitgalį tęsėsi grumtynės dėl vertybių. Štai partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis susistumdė su partijos nariais Tomu Tomilinu ir Virginijumi Sinkevičiumi. Kaip jūs vertinate šitą vertybinę kovą partijoje?

Tai nėra vertybinė kova partijoje. Man vienareikšmiškai įvertinti labai sunku, kadangi nesu partijos narys, nebuvau pakviestas į suvažiavimą, tik tiek, kiek žiniasklaida nušvietė, tiek ir turiu informacijos.

Tačiau tai nėra kažkokia vertybinė kova, tai yra diskusija apie demokratinius procesus pačioje partijoje. Ir kada neturi argumentų atsakyti apie demokratinius procesus, apie partijos ateitį, tada ištrauki kokį nors „baubą“, šiuo atveju tai turbūt yra LGBT, ir tada bandai su juo visus gąsdinti.

Ar tiesa, kad jūs žadėjote kelių parlamentarų palaikymą vienam iš įstatymo iniciatorių Vytautui Tomui Raskevičiui tuo atveju, jei ten bus padarytos kelios nedidelės korekcijos?

Ne, tokios kalbos nebuvo. Mes turime parengę ir savo variantą, ir jeigu jie rudenį ir vėl bandys teikti savo niekur nederintą ir nediskutuotą, tai mes tikrai turėsime savus. Ten nėra nereikšmingos pastabos, nėra tai, ką matyt parengė ponia Širinskienė, kur iš esmės norima, kad santykiai tarp žmonių būtų reglamentuojami kaip kažkokiame UAB tarp verslo partnerių.

Jūsų politiniai santykiai su bendražygiais Ramūnu Karbauskiu, Agne Širinskiene nėra labai geri. Galbūt jau planuojate rudenį steigti atskirą frakciją, atsiskirti nuo motininės frakcijos?

Aš manau, kad santykiai su kolegomis tikrai yra labai geri, tiek su Ramūnu, tiek su kitais. Galbūt yra viena ar kita asmenybė frakcijoje, kuri yra labiau radikali.

REKLAMA

Radikali asmenybė – partijos pirmininkas?

Ne, su partijos pirmininku mes tikrai kalbamės, ir susirašom, ir susitinkam, tikrai bendraujam, kaip visą laiką bendravome. O kaip bus ateityje, kas bus rudenį – matysime. Rudenį visko gali būti. Kaip naujas politinis sezonas startuos, nuspėti šiandien sunku.

Vyriausybę purto nelegalios migracijos krizė. Ką jūs patartumėte Vyriausybei daryti kitaip, kaip buvęs vidaus reikalų ministras ir buvęs premjeras?

Visada prieš kažką darant reikia pagalvoti, kokia gali būti įvykių seka. Tą reikėjo pagalvoti pačioje pradžioje, kada Lietuva tapo avangardine šalimi, kalbant apie santykius su Baltarusija. Ji neišskirstė tam tikrų rizikų, nesubūrė galbūt bloko tarp keliolikos valstybių ir tada atsidūrėme smaigalyje.

Dabartinis Baltarusijos prezidentas ne kartą ir anksčiau grasino, kad mes sieną su Europa saugome vien dėl to, kad turime kažkokį ypatingą santykį su Europos valstybėmis, su kaimynais. Dabar, kai yra įvestos sankcijos, yra įjungta demagogija, kad dėl sankcijų neturime lėšų sienos saugojimui.

Bet tas grasinimas, kuris galbūt buvo daugiau suvokiamas kaip blefas, šį kartą tapo realus ir ta problema atsirado tarp Lietuvos ir Baltarusijos sienos, ne tarp Lenkijos-Baltarusijos, Latvijos-Baltarusijos. Padarius tokį žingsnį reikėjo prognozuoti, kad taip gali būti ir tam pasiruošti.

Bet sienos su Baltarusija nesustiprino jūsų Vyriausybė.

Nereikia šnekėti, kad sienos nesustiprino mūsų Vyriausybė. Mūsų Vyriausybė dirbo 4 metus iš 31 nepriklausomybės metų.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
Šiaip tai
2021-07-19 19:06:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skvernelis batkai akių nedrąskė, todėl ir tos sienos neprireikė. O ar nepastebėjote gerbiamasis, -oji, kad nuo tų pabėgėlių kenčia tik Lietuva? Nei Latvija nei Lenkija jų tiek neturi
Atsakyti
-14

I
Irena Jagminiene
2021-07-19 19:47:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Begėdžiai kaip jūs dristate šmeižti žmogų dirbusi tik 4metus,ką padarė Landsbergistai,per šitiek metų ,o gi špyga taukuota,žmonės skursta,pensininkai galą su galu negali sudurti,tai jie atėjo ,Skvernelis ir Karbauskis,padėti Lietuvos žmonėms,jie rūpinosi žmonių gyvenimu,pakėlė pensijas,žadėjo dar kelti,bet pasibaigė 4 metai,argi jūs akli,argi jūs dar nepamatete,anukelis tapo milijonieriumi,o žmonės skurdžiais tapo,vieninteliai Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis,ėjo Teisingu Lietuvos kelių,daugiau tokių nebuvo,Grįžkite jūs Lietuva grimzta į Liūną,kodėl prezidentas nepaleidžia Seimo,iš jo juokiasi,Simonyte,Armonaitė,Anukelis,ir aukstakulne panelė,tai yra berniukas,o bendrai tai nežinome kas jis?
Atsakyti
-12

N
Nuomonė
2021-07-20 01:41:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naivu buvo tikėtis,kad BY neras mūsų šaliai dovanėlių.Taip galvoja paprasti žmonės.Bet politikai??? Toks įspūdis kad politikai specialiai erzino BY prezidentą ir iššaukė mums didelę bėdą.Tiek verti tie mūsų nesubrendę politikai.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų