Buvęs Adamkaus patarėjas: manymas, kad be spaudos Nausėdai ramiau gyventi – didelė klaida

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį surengė spaudos konferenciją, kurios metu apžvelgė savo antruosius kadencijos metus. Šalies vadovas negailėjo kritikos sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui, o kaip vieną savo didžiausių klaidų įvardijo tai, kad kadencijos pradžioje per daug sekdavo, ką apie jį kalba žiniasklaida.

Prezidento pasisakymus TV3 žinių „Dienos komentare“ įvertino buvęs prezidento Valdo Adamkaus patarėjas Albinas Januška.

Prabilęs apie savo dvejus prezidentavimo metus Gitanas Nausėda pradėjo nuo kritikos Sveikatos apsaugos ministerijai, ministrui Dulkiui, kad esą pateikė 130 žingsnelių, o dabar net ir 5 veiksmingi būtų gerai. Kaip jūs vertinate, kad visgi nuo šito pradėjo ir kad būtent tokia kritika?

Aš manau, kad prezidentas iš tikrųjų teisingai pastebi, kad yra problema su skiepijimu, kad kai kitos valstybės jau yra stipriau pasistūmėjusios į priekį, tai iš esmės Lietuva šiuo metu yra tam tikroje krizėje dėl skiepijimosi ir reikia galvoti, ką su tuo daryti. Tačiau nemanau, kad tai yra vien tik ministro atsakomybė ir problema.

Toliau kalbėdamas apie užsienio politiką išskyrė tai ir pasidžiaugė, kad pasikeitė Europos Sąjungos požiūris į Baltarusiją. Kad esą atsirado sankcijos, pagalba Lietuvai ir esą jis kelia Baltarusijos klausimą Europos Vadovų Tarybai ir taip pat jis įelektrino Europos Komisiją dėl situacijos su Baltarusija. Kaip jūs vertinate prezidento veiksmus? Ar iš tiesų jis sprendžia šią problemą?

Prezidentas, kalbėdamas apie migrantų krizę, paminėjo tai kaip kompleksinę problemą ir pasakė tris komplekso dalis. Viena yra siena, antra yra Irakas, Turkija ir trečia yra sukurti Lietuvoje tokias sąlygas, kad būtų sutvarkytos žmogaus teisės, bet nebūtų pereinamas kiemas. Tai čia gerai, čia yra tvarkoje.

Esmė yra tame, kad jis čia kalba apie pasėkmes. Jis nemini ketvirtos problemos, nežinau kodėl, jau sąmoningai, kad čia yra Lukašenkos režimo organizuota agresija ir jis kaip žmogus, kuris yra atsakingas už užsienio ir saugumo politiką, be abejo, turėtų kalbėti apie tai, ką mes su tuo darysim, ką darysim su pagrindine priežastimi – žmonių kontrabanda, kurią organizuoja Lukašenkos režimas.

REKLAMA

Mane nustebino tai, kad kai jis kalbėjo su Vokietijos kanclere Merkel, jis taip pat nepaminėjo to svarbiausio dalyko, ko Lietuva nori ir ką Lietuva darys ir ko nori iš Europos Sąjungos, kaip spręsti problemą su Lukašenkos režimu, kuris yra iš esmės vienas iš agresijos prieš Lietuvą, žmonių kontrabandos instrumentų organizatorius.

Tai kaip vertinti jo veiksmus? Ar jis deramai reaguoja, ar jis deramai valdo tą situaciją? Ar jis yra lyderis?

Iš tiesų, iki šios spaudos konferencijos aš buvau pasiruošęs pasakyti daug teigiamo apie prezidentą ir jo du metus, tačiau ši spaudos konferencija šiek tiek sutrikdė, kai jis demonstratyviai ar primygtinai nemato priežasties, kuri yra dėl migrantų krizės. Nežinau, kas čia įvyko.

Ir tai, kad jis mano, kad be spaudos jam geriau ir ramiau gyventi, na, nežinau, nežinau, ar čia sprendimas. Manau, kad tai yra didelė prezidento klaida.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
y
yyyyy
2021-07-14 17:54:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
....kol kas šie du metai iš jo pažadų su gerovės valstybe lygūs nuliui, .....daugiau jo komentarų , nei darbų,...
Atsakyti
-18

L
Leo
2021-07-14 17:34:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Straipsnio autorius teigia, neva Prezidentas "demonstraryviai ir primygtinai nemato priežasties" dėl migrantų krizės. Prezidentas, kaip ir daugelis Lietuvos žmonių, priežastį mato. Konservatorių-liberalų valdžios ir karingų psiaudopatriotų pastangos įvesti savo tvarką svetimoje valstybėje negali neiššaukti atsakomosios reakcijos. Bet kalbėti apie tai - tabu. Kaip mat psiaudopatriotų ir žiniasklaidos būsi apšauktas Lukašenkos ir Putino agentu. O kas gi to nori?..
Atsakyti
-34

B
Bolek
2021-07-14 18:04:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis gi bijo rytu........kai dirbi su raudonskuriais.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų