Dulkys atsakė į prezidento įspėjimą dėl atsakomybės prisiėmimo: „Premjerė mane pakvietė, premjerė mane ir iškvies“ papildyta 12.32 val.: už testus gali tekti mokėti patiems

Prezidento Gitano Nausėdos sukritikuotas dėl per vangaus gyventojų skeipijimosi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė kritiką priimantis, tačiau pridūrė, kad šį iškviesti pasiaiškinti gali tik premjerė.

Reaguodamas į prezidento kritiką ir įspėjimą, kad jei per kelis mėnesius nebus paskiepyta daugiau žmonių, teks prisiimti asmeninę atsakomybę, A. Dulkys stokojo konkretumo.

„Prezidentas pasakė, prezidentas, matyt, žino, ką pasakė. (...) Aš jau prisiėmiau atsakomybę ateidamas į šias pareigas“, – sakė ministras.

Patikslinus klausimą, kad šiuo atveju prezidentas kalbėjo apie jo pasitraukimą, A. Dulkys teigė, kad čia jau yra premjerės sprendimas:

„Premjerė mane pakvietė, premjerė mane ir iškvies.“

Jis pridūrė, kad kritika visada yra gerai, o konstruktyvi kritika – dar geriau: „Kaip suprantu, pagrindinė žinutė yra ta, kad visko pasigęsta, tai noriu pasakyti, kad atėjusi naujoji Vyriausybė į darbą taip pat labai daug ko pasigedo. Buvome pasigedę vakcinų, strategijų, tiesiog testų, jų algoritmų. O dabar galima daryti tokią išvadą, kad pasigendame vieningumo, kas yra labai svarbu valdant krizę.“

Mato išnaudotas ne visas skatinimo priemones

Paprašytas pakomentuoti, kokias matantis priemones, kaip gyventojus paskatinti labiau skiepytis, ministras priminė, kad efektyviausias metodas, kuris taikomas ir šiuo metu, – tai mobilus judėjimas tų vietų link, kur yra šiuo metu žmonės.

„Be abejo, kalbėjomės su merais, šeimos gydytojais, kad būtent šeimos gydytojų bendruomenė yra labai svarbi grandis. Nes dabar, kai jau pasiskiepijo tie žmonės, kurie tikrai norėjo ir jiems patarimų nereikėjo, tai dabar labai svarbus patarimas, paaiškinimas, galbūt detalus pasikalbėjimas ir šeimos gydytojų autoritetas šiame etape yra labai svarbus“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

REKLAMA

Paklaustas, ką manantis apie priverstinį skiepijimąsi, jis teigė, kad visos priemonės turi būti proporcingos ir adekvačios situacijai.

„Šiuo metu mes dar matome, kad yra galimybių skatinti skiepytis per privalomąjį sveikatos tikrinimąsi, testavimo algoritmus. AR gali būti diskusijų apie kitas priemones? Jos gali būti, bet manau, kad viską turime daryti nuosekliai ir būti išnaudoję visas priemones, kurios yra ant mūsų darbo stalo“, – aiškino A. Dulkys.  

Plės privalomai testuojamų darbuotojų grupes

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo Vyriausybei papildyti sąrašą sričių, kuriose leidžiama dirbti tik pasitikrinus dėl COVID-19: jame turėtų atsidurti krovinių ir keleivių vežėjai, pramogų, maitinimo įstaigų ir kitų sričių darbuotojai, kariai.

Kaip sakė ministras, jeigu trečiadienį siūlymams pritars Vyriausybė, jie įsigalios nuo liepos 19 dienos.

Į šį sąrašą planuojama įtraukti krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo, laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo, viešojo maitinimo paslaugų teikimo veiklos, mažmeninės prekybos srityje dirbantys darbuotojai, viešojo administravimo subjektai, profesinės karo tarnybos kariai.

Taip pat privalomai testuotis turėtų žmonės, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais nelegaliais migrantais.

Paklaustas, ar testavimas bus nemokamas, A. Dulkys neatmetė galimybės, kad ateityje tą gali tekti daryti iš savo kišenės:

„Kol kas pagal įstatymą ir Vyriausybės nutarimą testavimas ekstremalios situacijos metu yra vykdomas valstybės biudžeto lėšomis, tačiau, kaip girdite, vis dažniau pasigirsta kvietimų diskutuoti, ar nereikėtų jau kalbėti apie susimokėjimą. Manau, kad tiek klausimai apie privalomą skiepijimą, tiek susimokėjimai už testavimą, man atrodo, kad šios temos vis aštrės, jos dažnės, nes didėja ta visuomenės dalis, kuri pasiskiepijo, kuri mato rezultatą ir nenori, kad jos gyvenimo kokybę, apribojimus lemtų tie, kurie tiesiog zuikiauja ir nenori prisidėti prie bendro gėrio.“

REKLAMA

„Nėra nei 130 punktų plano gruodį, nei 5 punktų dabar“

Portalas tv3.lt primena, kad prezidentas, apžvelgdamas antrųjų kadencijos metų iššūkius, negailėjo kritikos Sveikatos apsaugos ministerijai, kuri, jo teigimu, nepakankamai rūpinasi skatinti gyventojus skiepytis nuo viruso.

„Pasigendu aktyvesnių SAM pastangų ir veiksmų skatinant vakcinavimą. Susidaro įspūdis, kad veiksmų plano – ar tai būtų 130 punktų planas gruodį ar bent penkių žingsnių planas skatinant vakcinavimą dabar, – paprasčiausiai nėra.

Šiandien visos galimybės ir atsakomybė yra SAM rankose. Akivaizdu, kad skiepijimas reikšmingai keičia ryšį tarp naujų COVID-19 atvejų ir mirčių. Mes galime įrodyti, kad kuo vakcinavimo lygis yra didesnis, tuo susirgimų ir ypač sunkių atvejų skaičius yra mažesnis“, – sakė G. Nausėda.


Rašyti komentarą...
P
Patarimas
2021-07-14 12:42:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidente, ar nepribrendo jau laikas tą taip vadinamą vyriausybę į visas keturias puses išpašolvonyti?!
Atsakyti
-19

J
Jonas
2021-07-14 12:28:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
No tokio xamo dar niekada nebuvo.vot jeigu kupriukas paklaus tair šikną pabučiuos
Atsakyti
-17

T
Tony
2021-07-14 12:32:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiama Sigita, tai palaikykite ne žodžiais o darbais, ministrą už tam tinkamos vietos o palaikymo būdą jau pasirinkite pati...
Atsakyti
-16

SKAITYTI KOMENTARUS (49)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų