Stankūnas neatmeta 1500 Covid-19 atvejų per dieną jau rugpjūtį: „tai realu“

Covid-19 situacija šalyje vėl prastėja, o daugelis ekspertų prognozuoja būsimą ketvirtąją koronaviruso bangą. Sveikatos ekspertų tarybos narys, LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas sako, kad geltonojoje zonoje galime atsidurti jau pentadienį.

Pokalbis su profesoriumi – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Pastaruoju metu mes girdime kiekvieną dieną didėjančius užsikrėtusiųjų Covid-19 skaičius. Kiek rimtai į tai reikia žiūrėti? Jūs užsimenate, kad jau rytoj gali būti, kad atsidursime geltonojoje zonoje.

Iš tikrųjų, į tą dalyką reikėtų žiūrėti rimtai, nes tai gali būti ketvirtosios bangos ar ketvirto piko pradžia. Neramina tai, kad pas mus augimas yra gana greitas. Jei pasižiūrėtume į savaitinį augimą, tai pas mus praktiškai atvejai dvigubėja kas savaitę. Tai yra labai neraminantis dalykas.

Pasižiūrėjus į kitų šalių patirtį, kad ir į tokią mums artimą šalį, Nyderlandus, liepos 1 dieną ten buvo fiksuojama po 800 atvejų, o vakar dienos statistika byloja apie 10 tūkstančių. Tai per dvi savaites atvejų skaičius padidėjo dvylika kartų. Jei mes turėtume tokį tempą Lietuvoje, tai nesunku paskaičiuoti kokius atvejus matytume dar net nesulaukę rugpjūčio mėnesio pradžios. Tai iš tikrųjų, toks augimas yra neraminantis.

Kai kurie jūsų kolegos sako, kad jau rugpjūtį galime turėti pusantro tūkstančio atvejų į dieną. Kiek tai yra realu?

Tai realu. Vėlgi, tai priklausys nuo daugelio dalykų, bet tai yra realūs skaičiai. Tikėkimės, kad jie neišsipildys, bet tokio varianto atmesti negalime.

Ilgą laiką Izraelis buvo rodomas kaip pavyzdys. Dabar matome, kad pas juos vėl kilo banga ir nors daug susiskiepijo, vis tiek daugėja sergančiųjų. Tai kas yra? Ar „Pfizer“ neatlaiko Delta atmainos, ar čia tas jaunimas taip užsikrečia ir toliau platina, ar čia tos kelionės? Kas yra svarbiausia?

Jeigu žiūrime į Izraelį, tai iš tiesų Izraelyje buvo toks augimas, bet atrodo, kad virusas atsimušė į vakcinacijos sieną, nes matome, kad augimas sulėtėjo, o jis buvo ypatingai tarp jaunų ir nepasiskiepijusių žmonių.

REKLAMA

Pažiūrėkime ne tik į Izraelį, imkime ir Jungtinę Karalystę <...> vakar buvo nustatyta 40 tūkstančių atvejų ir tik 30 ar 40 mirčių. Imkime Rusiją, ten buvo nustatyta apie 20 tūkstančių atvejų ir virš 700 mirčių. Ir jeigu mes palygintume vakcinacijos rodiklius, mes matome, kad Jungtinėje Karalystėje jie yra gerokai didesni.

Tai ką mums žada Delta atmaina, kad mes turėsime atvejų šuolį, bet tikėkimės, kad pas mus atsikartos tas pats, kas kartojasi Izraelyje ir Jungtinėje Karalystėje, kad mes turėsime gerokai mažiau hospitalizacijų ir turėsime gerokai mažiau mirčių.

Bet mums iki Jungtinės Karalystės vakcinacijos rodiklio tikrai trūksta, jau nekalbant apie Izraelį. Iš tiesų, pats svarbiausias dalykas, ką jau visi mokslininkai ir politikai kalba, yra vakcinuotis. Nėra kito instrumento, kuris padėtų sustabdyti šitą viruso plitimą.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
J
Jane
2021-07-15 20:08:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal papasakok savo sapaliones kinieciams skaniai pasijuoks. Nesuprantu kaip leidžiama visokio plauko klounams pastoviai gąsdinti žmonės. Tavo vieta teisiamųjų suole
Atsakyti
-3

f
fe
2021-07-15 20:10:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar vienas paistalius,kuriam per pandemija papilnejo kisenes,todel ir bliurbia niekus,varo propaganda,nors jau daug pasiskiepijusiu,ar persirgusiu,bet kazkaip stebuklingai kils tie skaiciai, vadinasi,valdzia nieko nepadare,jeigu tai tiesa,ir turetu uzleisti vieta tiems kurie dirbs,o ne skaiciukus is lempos rasys
Atsakyti
-4

J
Jane
2021-07-15 20:08:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal papasakok savo sapaliones kinieciams skaniai pasijuoks. Nesuprantu kaip leidžiama visokio plauko klounams pastoviai gąsdinti žmonės. Tavo vieta teisiamųjų suole
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų