Dulkys neatmeta griežtesnių priemonių, bet privalomo skiepijimo dar nebus papildyta 13.58 val.

Po apsilankymo Palangos vakcinavimo centre ir susitikęs su meru sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė jau ruošiantis scenarijus, kaip tektų gyventi COVID-19 situacijai vėl blogėjant. Jis tikino, kad kol kas dar nėra prieita iki privalomo skiepijimo būtinybės, tačiau neatmetė galimybės, kad už testus kai kam gali tekti mokėti iš savo kišenės. 

Paklaustas, kaip ketinama reaguoti į augančius COVID-19 užsikrėtimo atvejus, ministras teigė, kad strategija ruošiama.

„Svarstome, žiūrime kriterijus, svarstome scenarijus ir šiuo metu tai aptariame tarpinstituciniame lygmenyje. Mes žiūrime į tai kaip į visumą, nes už to stovi ir šalies ekonomika. Ir pagrindinis skirtumas, kad nebegalime naudoti to paties matymo, kas buvo ankstesnių pandeminių bangų metu.

Viena pandemijos banga buvo, kai nebuvo nei patirties, nei žinojimo, nei vakcinų, testų. Kitą bangą mes jau pasitikome be vakcinų, bet jau turėdami testavimą. Dabar nes jau turime vakcinas, testavimą, reiškia, čia turi veikti kitoks  komplektas“, – kalbėjo jis žurnalistams Palangoje.

Į karantiną visų neišvarytų

A. Dulkys pabrėžė, kad visgi nauji atvejai nėra pagrindinis rodiklis vertinant pandemijos eigą.

„Turėtume sekti ne tiek atvejų skaičiaus didėjimą, bet žiūrėti, kokias pasekmes jie sukelia, tai reiškia, koks yra hospitalizacijų lygis, kokio sunkumo ligoniai, kaip pildosi sveikatos apsaugos sistema, kiek pajėgia su tuo gyventi. Nes žinutė yra tokia – tai gali tapti nuolatiniu gyvenimo palydovu ir mums reikia išmokti gyventi kitaip“, – sakė jis.

Jei prireiktų rudenį karantino, anot ministro, jis būtų kitoks.

„Mes neabejotinai esame tame etape, kai nebeturime teisės ignoruoti pusės Lietuvos gyventojų, kurie pasiskiepijo. Jie tai pat turi teisę kelti klausimą, kad nebegalima naudoti tokių pačių priemonių. Mes norime gyventi normalų gyvenimą. Aišku, natūralu, tie, kurie nezuikiauja, prisideda prie valstybės gėrio, kurie skiepijasi, pataria kitiems, jie padeda mums spręsti šią problemą.

REKLAMA

Ir visais atvejais tokie dalykai kaip galimybių pasas, kažkokios kitos galimybės, aišku, kad turi skirtis, Ne veltui kai kuriose šalyse jau prasidėjo diskusija apie privalomą skiepijimąsi – gal ne visų gyventojų mastu, tam tikrose visuomenės grupėse. Mes dar nesame pasiekę to etapo“, – sakė A. Dulkys.

Įspėjo, kad daliai testai gali tapti mokami

Tačiau jis neslėpė, kad jei toliau didės grėsmės visos visuomenės sveikatai, valstybės interesams, tai yra ir valstybės nacionalinio saugumo klausimas. 

„Tai yra nejuokinga. Jei tų zuikiaujančių toliau bus daugiau, gali tekti svarstyti ir kitas priemones“, – sakė ministras.

Jis priminė, kad viena iš jau priimtų priemonių – dar vakar praplėstas privalomas testavimas tam tikroms darbuotojų grupėms.

„Bet irgi pasakau atvirai – testai kainuoja. Ir aš suprantu, kad kol kovojame su didžiule pandemijos banga, mūsų yra interesas, kad valstybė tai finansuotų. Bet kai valstybė turi efektyvesnį būdą, jis yra pasiūlytas ir juo nenorima naudotis, labai natūralu, kad mes pradėsime diskutuoti, kad tam tikrais atvejais už testus reikėtų mokėti“, – įspėjo A. Dulkys.

Ragino skiepyti ir vaikus

Kartu jis ragino pasitarti su šeimos ir kitais gydytojais apsisprendžiant dėl vaikų vakcinacijos, mat tai irgi būtų svarus indėlis prieš rudenį stabdant infekcijos plitimą.

„Galiu pasakyti savo asmeniniu pavyzdžiu, man savo vaikų įtikinėti nereikėjo. Mano dukra pati kvietė, tik negalėjo viena, bet ne dėl to, kad būtų neapsisprendusi, bet būdama nepilnametė negalėjo. Tai žinutė tokia – patikėkit, vaikai gali prisidėti prie savo valstybės kūrimo, supraskim, kad vaikai nešioja, platina virusą.

Ir čia vėl grįžtu prie to zuikiavimo elemento – tai kad dalis visuomenės grupių lengviau susitvarko su virusu, tai mes zuikiaujame, nes mums gal ir lengviau, nes mes iškęsime, bet mes pernešame virusą toms grupėms, kurios gali ir neatlaikyti. Ir labai svarbu abiem skiepais pasiskiepyti“, – kalbėjo SAM vadovas.


Rašyti komentarą...
M
Mahmud
2021-07-15 14:06:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra kvailų,bet šitas rinktinis,parsidavęs iki be galybės.
Atsakyti
-3

R
Rimas
2021-07-15 14:09:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man idomu iškur jus traukiat tuo ušsikrėtimus gal prie statikos pridedad emigrantus o jie juk nemusu piliečiai ir vienas jie iziliuoti baikit tas nesamonias nes žmonėm gali trukti kantribė
Atsakyti
-5

R
Rimas
2021-07-15 14:09:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man idomu iškur jus traukiat tuo ušsikrėtimus gal prie statikos pridedad emigrantus o jie juk nemusu piliečiai ir vienas jie iziliuoti baikit tas nesamonias nes žmonėm gali trukti kantribė
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų